13 neparastas un unikālas dāvanu izvēles

Vai tev kāds ir uzdevis jautājumu: “Ko tu vēlētos saņemt dāvanā?” Ir, vai ne? Un uz šo jautājumu parasti atbildēt ir ļoti grūti, ja vien jautātājs nav kāds ļoti tuvs cilvēks. Pareizās atbildes, protams, nav, jo mēs patiešām tā īsti nekad nezinām, ko gribētu saņemt vai, ja zinām, tad parasti tās ir naudas izteiksmē neizmērāmas vēlmes. 

Tieši tādēļ visbiežāk sakām, ka mums dāvanu nevajag, jo galvenais jau ir tikai kopā būšanas prieks. Un šī pieklājīgā atbilde sagādā raizes tam, kuru esam uzaicinājuši uz savu jubileju un kuram nu jādomā, ko dāvināt. Jo, bez šaubām, arī tad, ja sakām, ka dāvana nav nepieciešama, mēs to tomēr gaidām. Turklāt ceram, ka tās dāvinātājam izdosies mūs kādā veidā iepriecināt un pārsteigt.

 

Neparastas, unikālas un interesantas dāvanas, kas vēl ilgi paliek dāvanas saņēmēja atmiņā, visbiežāk nav parastas lietas, ko likt plauktā, skapī, vai izmantot sadzīvē. Tās ir dāvanas, kurām klāt ir lielāka pievienotā vērtība – īpašas sajūtas, atmiņas, emocijas, piedzīvojums. Tomēr, lai pasniegtu šādas dāvanas, labi jāpazīst cilvēks, kam dāvanu izvēlamies – kas viņam patiešām patīk, kādas ir viņa slēptās vēlmes un sapņi, par ko daudzi nemaz, iespējams, nezina. 

Ja domājam par patiešām neparastām un oriģinālām dāvanām, tad tās varētu iedalīt vairākos veidos, piemēram, - dāvanas atmiņām, dāvanas ar piedzīvojumu un dāvanas ar emocionālo vērtību. Tieši šīs dāvanas saņēmējam atmiņā paliks uz daudz ilgāku laiku arī pēc tam, kad svētki būs beigušies. 

 

DĀVANAS AR ATMIŅĀM

Lai gan šajā kategorijā ietilpst viss, sākot no paša izdomātas dāvanas līdz dāvanai, kas iegādāta veikalā, tai jābūt īpašai konkrētam cilvēkam. Lūk, kas tās varētu būt:

1.Īpašs pikniks/ekskursija kādā vietā, kas saistītā ar dāvanas saņēmēja atmiņām pagātnē, vai vietu, kas šim cilvēkam ļoti patīk, piemēram, kuru vienmēr vēlējies apmeklēt. Starp citu, jubilāriem ziemā šāds pikniks liksies vēl neaizmirstamāks. 

2.Ierasti, tomēr vienmēr unikāli – fotokolāža, albums vai digitālais fotorāmītis ar fotogrāfijām no brīnišķīgiem brīžiem un neaizmirstamiem momentiem. 

3.Lai gan ceļojumi ir diezgan dārga dāvana, dāvinātājam noteikti nav jāparūpējas par pilnīgi visa ceļojuma plānošanu. Var uzdāvināt atvērtā datuma lidojuma biļetes uz to valsti, kur dāvanas saņēmējs allaž vēlējies doties (protams, ja to varam atļauties). Ieraugot šādu dāvanu, atmiņas patiešām būs neaizmirstamas.

 

DĀVANAS AR PIEDZĪVOJUMU

Piedzīvojumu dāvanu izvēle mūsdienās ir ļoti plaša. Tik ļoti, ka pat grūti izvēlēties, jo īpaši, ja dāvanas saņēmējs ir aktīvs, aizrautīgs un ikdienā ir ekstrēmu piedzīvojumu cienītājs. Ja vēlies dāvināt piedzīvojuma dāvanu, varianti ir:

4.Lidojums ar gaisa balonu.

5.Lidojums ar deltaplānu.

6.Lidojums ar paraplānu. Tiem, kam patīk lidināties mākoņos, šīs trīs iespējas ir lieliskas dāvanas. Visticamāk, arī tad, ja šāda aktivitāte šķiet saistoša, cilvēki reti izvēlas šādas aktivitātes kā brīvā laika pavadīšanas veidu, ja vien tā nav kļuvusi par katru brīvdienu kaislību, kas tad zaudē savu unikalitāti kā dāvana. 

Tomēr tiem, kam patīk debesis, vienmēr apbrīnojuši putnu spēju lidot, bet paši nekad nav saņēmušies – kāda no šīm dāvanām varētu būt sapņu pipildījums.

7.Kaitošanas apmācība.

8.Lidojums ar turbīndēli.

9.Izklaides ar ūdens motociklu.

Īsāk sakot, visa veida ūdens prieki un aktivitātes tiem, kas jūtas kā “zivs ūdenī”. Arī šīs ir aktivitātes, ko ikdienā paši neizvēlamies, bet saņemot dāvanā, novērtējam ar patiesu prieku un sajūsmu. 

10.Intelektuālie kvesti

11.SPA procedūras

12.Gardēžu prieks. Vakariņas kādā īpašā restorānā, unikālas SPA procedūras vai prāta mežģu spēle būs lieliska dāvana tiem, kam piedzīvojums sākas jau ar jaunu un neparastu pieredzi, tomēr asasi ēdieni gluži nav viņu maltītes pirmā izvēle. Lieliska dāvana vecvecākiem un vecākiem – jauns piedzīvojums bez liekas adrenalīna devas.

13.Apmācību kursi. Dejas, fotografēšana, golfs, vingrošana, mūzikas instrumenta apguve – viss tiem, kam patīk piedzīvojumi zināšanu pasaulē.

 

DĀVANAS AR EMOCIONĀLO VĒRTĪBU

Galvenais ir no sirds un ar domu. Dāvanas ar emocionālo vērtību katram būs atšķirīgas, tāpēcir grūti nosaukt ko konkrētu. Īpaši jāpadomā par to, ko zinām par dāvanas saņēmēju.

Iespējams, kāda īpaši mīļa bērnu dienu grāmata, rotaļlieta vai cita lieta, kas atsauks gan atmiņas, gan patīkamas, sen neizjustas sajūtas būs tieši laikā. Un pats galvenais – dāvanas saņēmējs zinās, ka tā izvēlēta ar īpašu rūpību un sirsnību. 

Katra unikālā un neparastā dāvana, lai kāda tā arī nebūtu, jādāvina no sirds. Atceries to un ar dāvanas izvēli nekļūdīsies.

Citas idejas meklē dāvanu portālā visasdavanas.lv. Lai izdodas pārsteigt un iepriecināt!


Reklāmraksti