Ar ko atšķiras auto kredīts no auto līzinga?

Automašīnas iegāde ir nozīmīgs lēmums, kam vienmēr būtu jābūt pārdomātam. Ja Jums nav pieejama nepieciešamā naudas summa auto iegādei, auto kredīts vai auto līzings būs veids, kā kļūt par kārotās automašīnas īpašnieku.

Atšķirība starp operatīvo automašīnas līzingu un finanšu līzingu - operatīvais līzings nodrošina Jūs ar jaunu automašīnu ik pēc dažiem gadiem un nav jādomā, kā pārdot veco automašīnu.

Finanšu līzings Jums sniedz opciju iegūt auto savā īpašumā līzinga termiņa beigās.

Iegādājoties automašīnu ar auto kredītu, tā uzreiz nonāk Jūsu īpašumā un KASKO apdrošināšana nav obligāta, bet Jums ir jārēķinās ar lielākiem aizdevuma procentiem, nekā tas būtu iegādājoties auto līzingā. Auto kredītam nav nepieciešama pirmā iemaksa, taču auto līzingam tā ir obligāta, kur minimālā iemaksa ir 10% no automašīnas vērtības.

Auto līzinga kompānijas visbiežāk saviem klientiem piedāvā mazākus ikmēneša maksājumus, nekā paņemot auto kredītu. Ja ikdienā Jums jau ir jāatdod liela naudas summa par citiem pakalpojumiem, tad labāk būtu izvēlēties auto līzingu.

Gandrīz katra līzinga kompānija pieprasa pirmo iemaksu, kas sastāv no 10% automašīnas vērtības. Bet, ja izvēlēsieties auto kredītu, tad pirmā iemaksa nebūs obligāta.

Operatīvā līzinga gadījumā, ja tiek pārsniegts līgumā noteiktais nobraukums termiņa beigās, tad ir liela iespēja, ka būs jāsamaksā papildu summa par katru nobraukto kilometru līzinga kompānijai. Summa var būt no 20 centiem par katru papildu kilometru, ko Jūs būsiet nobraucis.

Ja Jūsu mērķis ir automašīnas izmantošana tikai dažus gadus, tad visizdevīgākais variants būs auto operatīvais līzings. Bet, ja Jūs mēģināsiet pārtraukt auto līzingu pirms termiņš ir beidzies, tad nāksies rēķināties ar krietnas naudas summas atdošanu līzinga kompānijai. Pirms piekrītat saņemt auto līzingu, pārliecinieties, ka spēsiet ievērot visus līzinga noteikumus.

Lielākā daļa auto kredītu sniedzēju nepieprasa pirmo iemaksu, taču nevajadzētu aizmirst, ka labāk ir būt nodrošinātam ar papildu līdzekļiem, jo pirms auto kredīta piešķiršanas būtu nepieciešams automašīnu pārbaudīt servisā, lai apstiprinātu tās tehnisko stāvokli. Kā arī nevajadzētu aizmirst, ka pēc automašīnas iegūšanas Jūsu īpašumā nāksies saskarties ar dažāda veida izdevumiem, lai auto uzturētu.

Auto kredīta priekšrocības:

    • Automašīnai nav obligāti jābūt jaunai;

    • Nav nepieciešams samaksāt pirmo iemaksu;

    • Naudu nav obligāti jāsaņem klātienē, to var saņemt arī internetā;

    • Var iegādāties jebkāda veida transportlīdzekli;

    • Kopš pirmās dienas Jūs būsiet pilntiesīgs automašīnas īpašnieks;

    • Nav obligāti jāveic auto novērtēšana un KASKO polises iegāde;

    • Iegādātā automašīna nav kredīta ķīla.

Pirms tiek piešķirts auto kredīts, Jums ir jārēķinās ar dažādiem faktoriem, kas kredītiestādēm ir svarīgi.

Maksātspēja

Pārliecinieties, ka auto kredīta ikmēneša maksājumi tiks veikti laicīgi un bez aizķeršanās. Jums jābūt maksātspējīgam, lai vēlāk nerastos problēmas ar kredīta iestādi. Nevajadzētu aizmirst, ka naudas izmaksas radīsies, kad ikdienā biežāk izmantosiet savu automašīnu.

Automašīnas tehniskais stāvoklis

Pirms esat nolēmis iegādāties konkrēto auto, pārliecinieties par tā tehnisko stāvokli, lai vēlāk nenāktos izdot arvien vairāk līdzekļu remontam.

Automašīnas iegādes izmaksas

Pirms piesakiet kredītu, pārliecinieties, vai spēsiet veikt vajadzīgās iemaksas, kas nepieciešamas, lai uzturētu ikdienā savu jauno auto. Pirmās izmaksas rodas, kad auto ir jāreģistrē. Tādēļ apsveriet visus par un pret, kā arī izplānojiet, cik lielu naudas summu Jūs varat veltīt automašīnai.

Kredīta nosacījumi

Kad tiek sastādīts līgums par kredīta saņemšanu, izlasiet to kārtīgi, lai pēc kredīta apstiprinājuma nerastos dažāda veida pārpratumi.


Reklāmraksti