BREMŽU SUPORTI

Bremžu suporti kopā ar bremžu klučiem un diskiem ir būtiska automašīnas bremžu sistēmas sastāvdaļa. To galvenais mērķis ir palēnināt transportlīdzekli, spiežot bremžu klučus pret bremžu diskiem un, tādējādi, liekot ritenim pārstāt griezties.

Kādi ir bremžu suportu veidi?

Šīs komplektējošās daļas parasti iedala šādos veidos:

Peldošie suporti. Šīm komplektējošām daļām ir viens vai divi virzuļi vienā pusē. Suports ir piestiprināts pie bremžu turētāja. Pretēji pēdējam, kas ir cieši fiksēts, suports spēj slīdēt uz priekšu un atpakaļ. Tas kļūst iespējams, pateicoties vadtapām. Kad spiediens no bremžu pedāļa tiek atbrīvots, virzuļi spiež suportu ar bremžu kluci pret bremžu disku, un bremžu disks, savukārt, tiek spiests pret fiksētu bremžu kluci.

Fiksētie suporti. Šīs komplektējošās daļas nepārvietojas. Tām ir virzuļi, kas atrodas abās rotora pusēs.

Virzuļiem ir piestiprinātas bremžu turētāja plāksnes ar bremžu uzliku. Kad autovadītājs nospiež bremžu pedāli, tiek izdarīts spiediens uz hidraulisko šķidrumu, kas piepilda virzuļus un pārvada spiedienu uz tiem. Virzuļi spiež bremžu klučus pret disku.

Peldošie suporti ir daudz izplatītāki nekā fiksētie suporti. Vairums automašīnu uz ceļiem ir aprīkotas ar tiem, savukārt fiksētās detaļas ir atrodamas augstas veiktspējas automašīnās. Turklāt otrās kategorijas komplektējošās daļas ir daudz dārgākas.

Augstas veiktspējas suporti. Šīs komplektējošās daļas ir īpaši izstrādātas sacīkšu automašīnām. Tām ir lielāki virzuļi, lielāks to skaits, zemāka siltuma noturēšana, diferenciālie urbumi. Šie suporti ir atrodami augstas veiktspējas automašīnās un motociklos.

Kādi ir bojātu bremžu suportu simptomi?

Biežākās bojātu bremžu suportu pazīmes ir šādas:

  • dīvainas skaņas bremzējot
  • vilkšana uz vienu pusi
  • zema degvielas patēriņa efektivitāte
  • bremžu šķidruma noplūde
  • transportlīdzeklis turpina palēnināties
  • pārkarsēti bremžu diski un kluči

Ja esat pamanījis kādu no iepriekš uzskaitītajām problēmām, jūsu suporti var iestrēgt vai iesalt. Jūs nevarat pienācīgi nobremzēt, tādēļ ir īpaši ieteicams pēc iespējas ātrāk nogādāt jūsu transportlīdzekli degvielas uzpildes stacijā.

Autorezervesdalas24.lv ir vadošais autodaļu veikals.

Vai jūs meklējat izcili kvalitatīvas, taču ne pārāk dārgas rezerves daļas? Autorezervesdalas24.lv jūs varat atrast bremžu klučus un suportus, eļļas un piedevas, dažādus remontkomplektus un daudzas citas lietas jūsu automašīnai. Ar mūsu palīdzību jūsu automašīnas apkope kļūs vienkārša un lēta. 


Saņemiet vislabāko un ietaupiet, izmantojot mūsu interneta veikalu.

Reklāmraksti