Dižojies ar olām! “Ziemeļlatvijas” Lieldienu konkurss

Lieldienas ir svētki, kuru neatņemama sastāvdaļa ir olu krāsošanas tradīcija, mainīšanās, to ripināšana un, protams, knaulēšanās ar olām.

Katrā saimē ir savi olu krāsošanas paņēmieni – olas tiek krāsotas ar sīpolu mizām vai citām dabiskām krāsvielām; tur, kur ģimenēs aug mazi bērni, tiem tiek ļauts olas apkrāsot un apzīmēt; olas aplīmē ar krāsainiem papīriem un apsien ar lentēm, izrotā dekupāžas tehnikā, aplīmē ar veikalos nopērkamām uzlīmēm. Izdomai nav robežu! Taču galvenais mērķis ir viens – lai uz Lieldienu galda rotājas trauks ar skaistām olām.

Portāls ziemellatvija.lv aicina lasītājus padižoties ar saviem mākslas darbiem, sūtot pašu krāsotu Lieldienu olu fotogrāfijas uz e-pasta adresi [email protected], vēstulē norādot skaisto olu autorus un novadu, pagastu vai apdzīvotu vietu, kur olu mākslinieki dzīvo (piemēram – Bērziņu ģimene no Kārķu pagasta).

Visas atsūtītās Lieldienu olu fotogrāfijas tiks publicētas portālā ziemellatvija.lv.

Žūrijas vērtējumā triju skaistāko olu īpašnieki saņems balvu no “Smiltenes kokaudzētavas” – skaistu hortenzijas stādu.

Lieldienu olu konkursa uzvarētāji tiks paziņoti portālā ziemellatvija.lv, skaistākās konkursa olas un to autoru vārdus publicēs 9. aprīļa laikrakstā “Ziemeļlatvija”.

20210331-1115-smiltenes-ka.png

Reklāmraksti