Drošība un komforts, ceļojot ar velosipēdu

Ceļojums – tā ir iespēja gūt jaunus iepaidus, uz brīdi aizmirst par ikdienas rutīnu un nodoties pilnvērtīgai atpūtai, saņemot papildu devu enerģijas. Lai gūtu ceļojuma sniegtās priekšrocības, nav jāieplāno atvaļinājums vai jādodas tālu ārpus ierastā – nelielu, taču piedzīvojumiem bagātu ceļojumu tu vari saplānot jau šajā nedēļas nogalē, dodoties izbraucienā ar velosipēdu. 

Velotūrisms ir iecienīts tūrisma veids ceļotājiem visā pasaulē. Riteņbraukšana ir ērts, ekonomisks un dabai draudzīgs ceļošanas paņēmiens, kas ļauj godam izbaudīt izvēlētā maršruta nianses, par salīdzinoši nelielu naudas summu apceļot plašas teritorijas, kā arī brīvi ieviest korekcijas iepriekš sastādītajos plānos atkarībā no ceļotāju vēlmēm un pašsajūtas. Ja esi nolēmis baudīt aktīvu un piesātinātu atpūtu, dodoties ceļojumā ar divriteni, ņem vērā šos noderīgos padomus, kas palīdzēs parūpēties par to, lai brauciens būtu gan drošs, gan patīkams.

Pirms dodies ceļā, tev jāieplāno brauciena maršruts. Šim nolūkam vari izmantot kādu no internetā atrodamajiem paraugiem, kur jau iekļauti dažādi apskates objekti un norādīti ērti un droši izbraucami ceļa posmi, vai arī sastādīt maršrutu pats, ņemot vērā lietas un vietas, ko vēlies apskatīt ceļojuma laikā. Ielāgo, ka velo maršrutus iespējams izdalīt pēc to grūtības pakāpes, proti, tādos, kas piemēroti mierīgam atpūtas braucienam kopā ar visu ģimeni, tādos, kas piemēroti aktīviem ceļotājiem, un tādos, kas vairāk atbilstoši sportistiem un cilvēkiem, kas labprāt pārbauda savu spēku un izturības robežas. Šī iemesla dēļ, sastādot brauciena plānu, ņem vērā dalībnieku fizisko sagatavotību un vecumu. Tāpat pievērs uzmanību tam, ka maršrutus brīvā dabā būtiski ietekmē sezona un tai raksturīgie laikapstākļi, piemēram, pavasarī atsevišķi ceļa posmi var būt neizbraucami dubļu un mitruma dēļ. 

Sastādot maršrutu, ieteicams dot priekšroku zemes ceļiem un vietām, kur nav intensīvas satiksmes plūsmas. Mērojot lielus attālumus pa šoseju, tu pakļauj papildu briesmām gan sevi, gan citus ceļojuma dalībniekus, turklāt pārvietošanās vietās, kur nav automašīnu, būs daudz patīkamāka un mierpilnāka. Ja tomēr noteiktu posmu nepieciešams mērot pa autoceļu, pievērs īpašu uzmanību drošībai, atceroties ne vien par ceļu satiksmes noteikumiem, bet arī dažādiem drošības pasākumiem. Autoceļu nevajadzētu šķērsot diennakts tumšajā laikā, braucējiem jāveido labi organizēta kollonna, un visiem ceļojuma dalībniekiem jābūt nodrošinātiem ar atstarotājiem un pilnvērtīgu braucamrīka apgaismojumu.

Pirms brauciena rūpīgi izvēlies līdzi ņemamo bagāžu. Īsākiem pārbraucieniem tev vajadzēs ērtu un izturīgu mugursomu, kur ievietot līdzņemamās lietas, savukārt garākiem braucieniem labāk izraudzīties pie riteņa piestiprināmu bagāžu, tādējādi neradot papildu slodzi mugurai. Noteikti parūpējies par to, lai visiem ceļojuma dalībniekiem līdzi būtu maiņas drēbes vai apavi gadījumā, ja ceļā jūs pārsteigs lietus vai citas ķibeles, kā arī paņem līdzi papildu drēbju kārtu – pat tad, ja laikaziņas sola jauku un patīkamu laiku, tas mēdz būt mainīgs un kādam no līdzbraucējiem var kļūt vēsāks nekā plānots. Tam īpaši jāpievērš uzmanība tad, ja plāno ceļot kopā ar bērniem vai cilvēkiem gados, kas ir jutīgi pret laikapstākļu maiņām un daudz vieglāk var saaukstēties. Tāpat parūpējies par to, lai līdzi vienmēr būtu aptieciņa, kur ievietots viss nepieciešamais, sākot no pretsāpju līdzekļiem un zālēm pret sliktu dūšu, līdz pat plāksteriem, apsējiem, antibakteriālajiem līdzekļiem un ziedēm pret apdegumiem vai kukaiņu kodumiem. Pat tad, ja plāno salīdzinoši īsu ceļojuma maršrutu, aptieciņa var lieti noderēt neparedzētās situācijās, tāpēc labāk ar to nodrošināties pat tad, ja šķiet, ka šādas vajadzības nebūs.

Pirms dodies ceļā vienmēr pārliecinies, ka tavs braucamrīks ir gatavs garākam pārbraucienam un ceļā tevi nepiemeklēs negaidīti sarežģījumi. Pārbaudi, vai visas velosipēda detaļas darbojas kā nākas, īpašu uzmanību pievēršot bremžu stāvoklim un riteņa kopējam tehniskajam stāvoklim. Noteikti izmanto ķiveri – tā nav tikai neērts aksesuārs, bet gan patiesi var izglābt tevi avārijas situācijās. Mazākajiem līdzbraucējiem vai cilvēkiem, kas nav pārliecināti par savu velo braukšanas prasmi, noderēs arī ceļu un elkoņu sargi, kas pasargās jutīgās locītavas no smagām traumām, gadījumā, ja riteņbraucēju piemeklēs kritiens. Tāpat nodrošinies ar dubļu sargiem, kas neļaus netīrumiem nokļūt uz tavām drēbēm vai bagāžas.

Īpaši būtiski parūpēties par velosipēda tehnisko stāvokli ir pavasarī – laikā, kad velosipēds visticamāk vairākus mēnešus nav ticis lietots. Pārliecinies, ka viss darbojās kā nepieciešams un nomaini pret jaunām tās detaļas, kas savu laiku jau nokalpojušas. Plašu velo detaļu sortimentu, kā arī kvalitatīvus, taču lētus velosipēdus tu atradīsi interneta velo veikalā Bikko.lv. Šeit pieejams viss, kas nepieciešams tuvākiem un tālākiem izbraucieniem, tai skaitā dažādi velo tūristiem noderīgi aksesuāri un ķiveres bērniem un pieaugušajiem. Parūpējies par savu drošību un komfortu, izvēloties kvalitatīvas preces ar 100% garantiju!


Reklāmraksti