Drošība uz ceļa rudens laikā - Ko der zināt?

Tāpat, kā ikvienai citai sezonai, arī rudenim ir savas īpatnības un dažādi riski, kas saistās ar auto vadīšanu. Pārliecinies, ka arī Tu un Tavs auto esat gatavi zelta rudens baudīšanai, ikdienas braucieniem uz darbu un citviet. Turpinājumā ielūkosimies vairākos vērtīgos padomos, kurus autovadītājiem būtu vērts atcerēties, dodoties ceļā. 

Sagatavo auto drošai braukšanai rudenī

Lai braukšanas pie stūres tumšajā rudens laikā būtu droša, vispirms jāpārliecinās par to, vai Tavs transportlīdzeklis ir atbilstošā stāvoklī. Pirmā lieta, ko vajadzētu izdarīt, ir automašīnas tehniskā stāvokļa pārbaude. Ja vēlies pārliecināties, vai spēkratam nopietnu tehnisku problēmu, vari to aizvest uz servisu, kur tiks veikta detalizēta diagnostika. Taču pats saviem spēkiem vari pārbaudīt, vai spiediens riepās ir atbilstošā līmenī, vai visas lampas strādā kvalitatīvi, vai stikli nav bojāti. Tāpat derētu arī nomainīt logu tīrītāju slotiņas, uzpildīt tehniskos šķidrumus un, tuvojoties aukstajam laikam, nomainīt riepas, lai uz apledojuša ceļa justos droši.

Tā kā septembrī tika pārrēķināta Tava Bonus Malus klase, vari pārbaudīt, vai tā ir saglabājusies tajā pašā līmenī, vai arī pazeminājusies / paaugstinājusies. Atceries, ka Bonus Malus klase ietekmē to, cik izmaksās Tava OCTA polise, tādēļ arī OCTA pārbaude nenāktu par ļaunu, lai pārliecinātos, kad polisi nepieciešams atjaunot. Protams, vislabāk, ja vietne, kur iegādājies OCTA, pati automātiski sūta atgādinājumus par polises beigu termiņa tuvošanos.

Pielāgo braukšanas stilu laika apstākļiem un ceļa stāvoklim

Rudens sezonā autovadītājiem nākas sastapties ar virkni dažādo drošības risku, kurus rada mainīgie laikapstākļi. Tieši šis ir periods, kad pastiprināti vajadzētu sekot līdzi arī tam, kāds laiks gaidāms tuvākajās dienās. Piemēram, ja gaisa temperatūra strauji pazeminās un ceļi pat sāk apledot, ieteicams nomainīt auto riepas. 

Tāpat, pārvietojoties pa ceļu, jāpielāgo braukšanas stils. Piemēram, ja brauktuve ir slapja un klāta ar koku lapām, pastāv slīdēšanas risks, tādēļ ātrumu vajadzētu samazināt. Tāpat vienmēr ievēro drošu distanci starp savu un priekšā braucošo transportlīdzekli, kā arī esi pacietīgs un sāc braukt tad, kad logi vairs nav aizsaluši vai aizsvīduši, un redzamība ir laba.

Neaizmirsti par meža zvēriem

2020. gadā līdz oktobrim notikušas jau 385 sadursmes ar meža dzīvniekiem, un, protams, rudens ir sezona, kad risks sastapties ar šiem zvēriem uz ceļa ievērojami palielinās. Īpaši uzmanīgiem jābūt, braucot pa nomaļiem meža ceļiem, kā arī vietām, kur ir neliela distance starp brauktuvi un krūmiem vai kokiem. Tāpat par meža iemītnieku klātesamību vēsta arī attiecīgās ceļa zīmes. Ja tomēr ir gadījies notriekt dzīvnieku, ir jāinformē Valsts policija, zvanot pa tālruni 110.

Ņem vērā gājējus

Gājēji katru gadu tiek aicināti rūpēties par savu drošību un nēsāt atstarotājus, atrodoties ārā tumšā laikā, taču diemžēl joprojām ir pietiekami daudz gadījumu, kad šis lūgums netiek ievērots. Un tas savukārt apgrūtina autovadītāju ikdienu. Braucot pa apdzīvotām vietām, ir jābūt īpaši uzmanīgiem, lūkojoties, vai uz ceļa nav cilvēks, kuru ir grūti pamanīt. Tāpat izteikta piesardzība jāievēro gājēju pāreju un sabiedriskā transporta pieturu tuvumā.

Rūpējies arī par savu veselību

Svarīgi ir padomāt ne tikai par citiem satiksmes dalībniekiem vai savu transportlīdzekli, bet arī sevi. Rudens ir īstā sezona, kad stiprināt imunitāti, rūpēties par savu garīgo veselību, kā arī pārbaudīt redzi, lai varētu vadīt auto pārliecinoši un droši!

Rūpes par sevi un savu automašīnu ir svarīgas jebkurā sezonā, tai skaitā, rudenī. Esi gudrs un atbildīgs autovadītājs, atlicinot laiku arī šiem mērķiem! 


Reklāmraksti