Gudriem.lv: kādas Ziemassvētku un Jaunā gada dāvanas izvēlēties, lai nekaitētu savam budžetam

Atsaucoties uz jaunāko gudriem.lv veikto aptauju, iedzīvotāji Latvijā dāvanu iegādei tērē līdz 100 eiro (40.7%), savukārt 20.6% respondentu dāvanu iegādei tērē līdz 200 eiro, zīmīgi, ka tikai 4% respondentu tērē summu, kas ir lielāka par 400 eiro. Neapšaubāmi, dāvanu iegāde atstāj iespaidu uz mājsaimniecības budžetu, jo nereti nepieciešams iegādāties vismaz 6 – 10 dāvanas, tomēr neiegādāties dāvanas arī nevar. Kur vislabāk meklēt Ziemassvētku dāvanas? Gudriem.lv ir apkopojis dāvanu iegādes iespējas, kas palīdzēs ietaupīt.

1. Dāvanas jāsāk iegādāties jau laikus

Lai neiztērētu vairāk naudas nekā sākotnēji plānots, dāvanu iegādi noteikti nevajadzētu atstāt uz pēdējo brīdi. Nereti steigā veicot dažādus pirkumus, cilvēki mēdz pieņemt nesaprātīgus lēmumus, iegādājoties preces impulsīvi un nepārdomāti, kā rezultātā iegādātā prece var būt dārga un bez lietderīga pielietojuma. Gudriem.lv veiktajā aptaujā tika noskaidrots, ka gandrīz puse respondentu jeb 48.1%  Ziemassvētku dāvanas sāk iegādāties vismaz vienu mēnesi pirms Ziemassvētkiem, kas ir ļoti apsveicami. Būtiski ir atcerēties svarīgu priekšnosacījumu, kas palīdzēs nepārtērēties, proti, uz veikalu pēc dāvanu iegādes vajadzētu doties ar konkrētu dāvanu sarakstu, piemēram:

1) Smaržas mammai līdz 30 eiro;

2) Plānotājs tētim līdz 10 eiro;

3) Lelle meitiņai līdz 20 eiro;

4) Saldumi kolēģiem līdz 10 eiro; utml. 

Pielietojot iepirkumu sarakstu, Jūs netikai iegādāsieties visu nepieciešamo, bet arī iekļausieties savā budžetā.


2. Kur meklēt svētku dāvanas par izdevīgākām cenām?

Aptaujas rezultātos atspoguļots respondentu iecienītāko dāvanu saraksts:

  • smaržas (16%)
  • pārtikas produkti un saldumi (13,3%)
  • rotaļlietas un spēles (12,6%)
  • grāmatas un drukāto izdevumu abonementi (8,6%)
  • preces mājai (8%)
  • biļetes uz koncertiem un izklaides pasākumiem (7,9%)
  • apģērbi un aksesuāri (7,1%).


Kur iegādāties šīs preces lētāk? Burvīgi, ja Jums paveicas atrast meklētās smaržas, rotaļlietas vai citas preces ar atlaidēm, bet pirms doties dāvanu meklējumos uz dažādiem tirdzniecības centriem, gudriem.lv iesaka vispirms izpētīt dažādu atlaižu kuponu piedāvājumus.

Atlaižu kuponus var iegādāties un izmantot, lai apmeklētu koncertus. Turklāt šeit iespējams iegādāties ne tikai biļetes uz dažādiem koncertiem un pasākumiem, bet arī atrast dažādas jautras atpūtas iespējas, piemēram, iegādāties kuponu kvesta apmeklējumam, doties izjādē ar zirgiem, apmeklēt boulingu u.c. 

Neapšaubāmi dāvanas pašiem mazākajiem vajadzētu īpaši izcelt, jo tieši bērni ir tie, kas visvairāk kāro saņemt dāvanas no Salatēva. 

Ieskatieties šeit, lai atrastu vairāk kā 300 iespējamos bērnu dāvanu variantus par pieejamām cenām, piemēram, ugunsdzēsēju auto, kas pūš ziepju burbuļus makā tikai 14 eiro sākotnējo 25 eiro vietā. Katra zēna sapnis – radiovadāms džips izmaksās vien 16 eiro (iepriekš 14 eiro). Tiem, kas aizraujas ar sportu noteikti patiks galda futbols, kura sākotnējā cena bija 30 eiro, bet tagad to iespējams nopirkt par 18 eiro. Gudriem.lv vēlas atgādināt, ka pasūtījuma veikšanu labāk neatlikt uz pēdējo brīdi, jo pārdevējs var nepaspēt veikt preces piegādi laikā, ņemot vērā lielo noslodzi svētku laikā.

3. Jāpārskata finanses

Gudriem.lv veikatjā aptaujā tika noskaidrots, ka vairums respondentu dāvanu iegādei izmanto līdzekļus no saviem ikmēneša ienākumiem (68.8 %). Tāpat noskaidrots, ka decembra mēnesī respondenti tērē 20% no saviem ikmēneša ienākumiem tieši dāvanu iegādei, tajā pašā laikā 60% respondentu atzīst, ka viņiem ir nepieciešams papildus finansējums dāvanu iegādei. Šāda situācija visbiežāk rodas, kad ir vēlmes savus mīļos pārsteigt ar kādu lielāku dāvanu, piemēram, ceļojumu, kruīzu vai sadzīves tehniku. Mūsdienās rast trūkstošo finansējumu vairs nav nekāda problēma, jo iespējams izmantot tādu pakalpojumu kā ātrie kredīti interneta, lai iegūtu trūkstošo naudas summu. 


Reklāmraksti