Idejas, kā iekārtot istabu pirmsskolas vecuma meitenei

Skaistā, patīkamā un estētiskā vidē jūtamies daudz labāk, guļam labāk, arī strādāt ir daudz patīkamāk. Bērni nav izņēmums. Arī viņu labsajūtu ietekmē tas, kā iekārtota istaba, kurā viņi ikdienā uzturas. Tāpēc vecākiem, kuri plāno iekārtot bērnam atsevišķu istabu, vajadzētu padomāt par piemērotākajiem interjera risinājumiem. 

Šajā rakstā apkopotas dažas idejas, kā iekārtot istabu pirmsskolas vecuma meitenītei.

Istaba princesei — rozā toņi, tematiski dekori, akcentēta gulta

Princešu tēma ir viena no mazo meiteņu iecienītākajām. Viņām pašām patīk pārģērbties par princesēm, patīk visa princešu atribūtika. Pirmsskolas vecuma meitenei šādā tematikā var iekārtot istabu. 

Princešu istabā iederēsies gaiši un pasteļa toņi, rozā akcenti. Īpaši izcelt un noformēt vajadzētu tieši gultu, princesēm tā ir liela, mīksta, pat ar spilveniem, baldahīnu vai citiem dekoriem. Tāpat jāizceļ logi, tos izrotājot ar apjomīgiem un princešu stilā sakārtotiem aizkariem. Dažādus princešu tēmai raksturīgus elementus var izmantot gan sienu krāsojumā, gan telpas dekorēšanā, piemēram, karodziņi ar kronīšiem.

Istaba iemīļotās multfilmas stilā — cūciņa Peppa, Mans mazais ponijs u.c.

Bērnu multfilmu izvēle mūsdienās ir ļoti plaša. Tēli, kas tiek rādīti gan TV, gan uz lielajiem ekrāniem, ir spilgti, krāšņi, bērni tos iemīl. Ja meitenei ir kāds iemīļots multfilmu tēls vai tēma, tad to droši var integrēt istabas interjerā, piemēram, izvēloties tapetes ar šādu apdruku, vai radot oriģinālus interjera priekšmetus. 

20180918-1031-bernu-istaba-pig-peppa-cut

Šajā ziņā bērnu preču ražotāji izdara vecākiem pakalpojumu, piedāvājot istabai noderīgas lietas ar multfilmu tematiku. Piemēram, ja patīk cūciņa Peppa, istabā lieliski iederēsies Peppa Pig rotaļu virtuvīte, cūciņa Peppa kā naktslampiņa, plīša cūciņa Peppa, ko var ņemt gultā vai dekorēt istabu. Cūciņa Peppa uzlikta pat uz grīdas paklāja-puzles. 

Visas mantas ar cūciņu Peppu varat apskatīt interneta veikalā “XSRotaļlietas”. 

Dzīvnieku un dabas tematika

Ja šķiet, ka princeses un multfilmu tēli nav piemērotākais risinājums, istabā veiksmīgi var iekļaut dzīvnieku un dabas tēlus — gan animētus, gan naturālā izskatā, piemēram, izmantojot foto tapeti vai citus dekorus. Tagad arī bērnu mēbeles jau iegādājamas ar krāšņām apdrukām, kur dzīvnieku tematika parasti ir viena no biežāk izmantotajām. Kas patīk mazām meitenēm? Zirgi, kaķi, suņi un citi mīlīgi dzīvnieki noteikti ir viņu iecienītākie. Labāk pajautājiet istabas īpašniecei, kādus tēlus viņa vēlas savā istabā!

Par ko jādomā, iekārtojot bērna istabu

Drošība. Tā ir aktuāla vienmēr. Jāpārliecinās, ka mēbeles ir stabilas, logs nav patvaļīgi atverams, ka rozetes nav brīvi pieejamas. Nevajadzētu būt asiem un viegli plīstošiem priekšmetiem.

Ekoloģiski materiāli un krāsas. Domājot par bērna veselību un patīkamu telpas mikroklimatu, labāk izvēlēties ekoloģiskas krāsas un materiālus, kas neizdala indīgus izgarojumus. Būvmateriālu veikalā izpētiet marķējumus. 

Viegla uzkopšana. Bērna istaba ir jāuzkopj bieži, kā arī jāradina to darīt pašai iemītniecei. Labāk telpu veidot tādu, lai viss ir ērti kopjams, visas vietas pieejams, nav grūti tīrāmu objektu, kas pašiem sagādās raizes.


Reklāmraksti