Ietaupi naudu saudzējot planētu

Bieži vien dzirdam, ka nepieciešams saudzēt savu planētu, jo neapdomīgi rīkojoties un nedomājot par apkārtējo vidi, mēs panākam tās degradāciju, un ilgtermiņā situācija tikai pasliktinās visu kopējo planētas stāvokli. Ir cilvēki, kuri par to aizdomājas, tomēr visbiežāk cilvēkiem tie ir tikai tukši vārdi, kuros viņi neieklausās. Bet kā būtu, ja mēs tev pateiktu, ka, saudzējot un rūpējoties par savu planētu, tev mēnesī ir iespējams ietaupīt līdz pat 100 eiro? 

Zemāk piedāvājam vairākus veidus, kā, saudzējot planētu, tu vari ietaupīt naudas līdzekļus!

Reizi nedēļā neēd gaļu

Cilvēki uzturā lieto diezgan daudz gaļas. Ir pierādīts, ka gaļas patērēšanai ir diezgan negatīva ietekme uz planētu. Kādēļ? Tādēļ, ka to produktu ražošanā rodas gaisa un ūdens piesārņojums, kas attiecīgi nenāk par labu apkārtējai videi. 

Ja ikdienā regulāri uzturā lieto gaļu, tad iespējams, ka ir laiks padomāt par to, ka varētu samazināt gaļas patēriņu ikdienā, aizvietojot to, piemēram, ar sezonas augļiem un dārzeņiem. Tādā veidā varēsi ietaupīt gan naudas līdzekļus, gan arī samazināsi negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. 

Vairāk pārvietojies ar kājām

Degviela ir viena no izmaksu pozīcijām, kas mēnesī prasa lielāko naudas ieguldījumu. Noteikti jau esi dzirdējis, ka no izplūdes gāzēm rodas arī apkārtējās vides piesārņojums, tāpēc arī vietās, kur automašīnu skaits ir lielāks, apkārtējās vides piesārņojums ir daudz augstāks. Bet tev ir iespēja to samazināt, ikdienā pārvietojoties ar kājām vai velosipēdu. 

Tas, protams, nenozīmē, ka tev pavisam vajadzētu atteikties no automašīnas izmantošanas. Tas nozīmē tikai to, ka vari vairāk padomāt par to, ka, iespējams, dažreiz ir situācijas, kad automašīnas vietā vari izmantot velosipēdu vai arī doties ar kājām, lai nokļūtu uz nepieciešamo galamērķi. Tādā veidā ne tikai būsi ietaupījis naudu, bet arī izkustējies un vēl arī pasaudzējis planētu.

 Ir cilvēki, kuriem bieži vien ir nepieciešams aizdevums internetā, jo līdz algai ir diezgan daudz laika, tomēr brīvo līdzekļu vairs nav – ietaupot naudu uz šādām lietām, mēs ticam, ka arī tev parādīsies brīvie naudas līdzekļi. 

Ūdens patēriņa samazināšana

Ikdienā mēs patērējam ļoti daudz ūdens. Arī tas rada nelabvēlīgu vides piesārņojumu, jo visbiežāk kopā ar ūdeni tiek aizskalots ne tikai tīrs ūdens, bet gan tāds ūdens, kas piesātināts ar dažādām ķīmiskām vielām, kas nelabvēlīgi iedarbojas uz apkārtējo vidi. 

To ir iespējams samazināt, ikdienā mazāk patērējot ūdens. To iespējams ietaupīt, piemēram, mazgājot zobus - vari aizgriezt krānu uz to brīdi, kad veic šo ik rīta rituālu un atvērt to tikai tad, kad nepieciešams izskalot muti. 

Arī dušā ik pa laikam vari aizgriezt ūdens krānu, lai nepatērētu lieku daudzumu ūdens. Tādā veidā jau atkal būsi ne tikai palīdzējis videi, bet arī ietaupījis uz komunālo maksājumu rēķina un mēneša beigās būs ietaupīta nauda, lai varētu apmaksāt komunālo maksājumu rēķinu. 

Elektroenerģijas patērēšana

Iespējams, ka nemaz nezināji, bet arī pārlieku liels elektrības patēriņš var novest pie tā, ka rodas vides piesārņojums. Tas nozīmē to, ka tajā laikā, kad neizmanto konkrēto ierīci, vislabāk būtu to atvienot no kontakta. Tādā veidā varēsi jau atkal ietaupīt uz komunālo maksājumu rēķina. Tas attiecas arī, piemēram, uz televizoru, ko naktī neizmantojat – ir vērts nakts laikā to atvienot no kontakta.

Pagatavo tīrīšanas līdzekļus pats

Iespējams, ka jau esi daudz kur pamanījis dažādas pamācības, kas ļauj ikvienam no mums mājas apstākļos izveidot dabiskus tīrīšanas līdzekļus, kuriem ir daudz labvēlīgāka ietekme uz dabu, nekā tiem, kuri ir atrodami veikala plauktos un piepildīti ar dažādām ķīmiskām vielām. 

Visbiežāk šos tīrīšanas līdzekļus ir iespējams pagatavot no mājās atrodamām lietām  - etiķa, sodas, kā arī citrona sulas. Ja arī tu vēlies izveidot dabiskus tīrīšanas līdzekļus, iesakām arī tev aplūkot internetā pieejamās receptes, kas ļaus mājas apstākļos izveidot lieliskus tīrīšanas līdzekļus. 

Papīra dvieļu izmantošana

Arī tavās mājās noteikti ir iespējams atrast papīra dvieļus. Tie ir atrodami teju ikvienā mājā un birojā, un bieži vien cilvēki ļoti nepārdomāti tos izmanto. Tieši tāpēc labāk būtu papīra dvieļu vietā izvēlēties, piemēram, drēbju lupatiņas vai arī dvieļus, jo pēc izmantošanas tos ir nepieciešams vien iemest veļas mašīnā un tad tos atkal jau varēsi tos izmantot.

Tādā veidā gan neradīsi nelabvēlīgu iespaidu uz apkārtējo vidi, gan arī varēsi ietaupīt, jo katru nedēļu iegādājoties papīra dvieļus, mēneša beigās sakrājas diezgan liela naudas summa, ko patiesībā varētu izlietot citām lietām.

Padomā par pārtikas audzēšanu

Ja esi pieradis augļus un dārzeņus iegādāties veikalos, tad ļoti iespējams, ka šobrīd ir tas laiks, kad vari aizdomāties par to audzēšanu mājas apstākļos. Un tas nenozīmē to, ka tev ir nepieciešams liels dārzs, kur šos augļus un dārzeņus audzēt. Tu vari audzēt dažādus gardumus arī dzīvoklī uz palodzes!

Reklāmraksti