Ieteikumi, kā veiksmīgāk sagatavoties pārgājienam pie dabas krūts

Vēl pavisam mazliet atlicis līdz vasaras sākumam, līdz ar to var laicīgi jau ieplānot kādu pārgājienu pie dabas krūts vai braucienu ar laivām pa kādu no Latvijas skaistākajām upēm kopā ar ģimeni vai draugiem. Īpaši rūpīga sagatavošanās nepieciešama, ja pārgājienā vai laivu braucienā dosieties uz vairākām dienām. Tāpēc piedāvājam dažus noderīgus ieteikumus, kā veiksmīgāk sagatavoties pārgājienam pie dabas krūts.

  • Pārgājiens ar nakšņošanu dabā

Ja plānojat atpūtā pie dabas doties uz vairākām dienām, jānodrošinās ar labām nakšņošanas iespējām, paņemot līdzi kvalitatīvas ūdens necaurlaidīgas teltis (iegādāties var šajā mājas lapā), kas nodrošinās nepieciešamo pajumti. 

Ērtāku un siltāku gulēšanu teltī nodrošinās silti guļammaisi (uzziniet vairāk), kuriem apakšā var paklāt piepūšamo matraci. Ja ņemat līdzi piepūšamo matraci, tad vēlams paņemt līdzi arī pumpi, kas atvieglos matrača piepūšanu. 

  • Pārdomātas pārtikas un ūdens rezerves

Pilnīgi iespējams, ka Jūsu izvēlētajā maršrutā nebūs viegla piekļūšana pārtikas veikalam. Tāpēc pārtikas un ūdens rezerves pirms pārgājiena sagādājiet pārdomāti. 

Ja pārgājienā dosieties lielākā draugu vai ģimenes bariņā, varat izmantot sarakstu, kādus pārtikas produktus, katrs paņems līdzi. Varat vienoties arī par to, vai gribēsiet ēst atsevišķi vai kopā pagatavot maltīti uz ugunskura, piemēram, vārot zupu vai gatavojot makaronus ar malto gaļu, vai citus pārgājienam piemērotus ēdienus.  Tikpat labi varat vienoties, ka viens paņems līdzi cepāmās desiņas, kāds cits - šašliku. Tas ļaus ietaupīt vietu somā, gan arī samazinās kopīgās pārgājiena izmaksas par pārtiku. 

Parūpējieties arī par kādu proteīniem bagātu našķi, ar ko pamieloties ēdienreižu starplaikos, piemēram, riekstus vai žāvētas ogas. Pārgājienā svarīgi ņemt līdzi arī tādu pārtiku, kas ātri nebojājas, piemēram, sieru, cieti vārītas olas. Un vēlams arī ņemt līdzi tādus produktus, kas ir viegli un ātri pagatavojami, piemēram, sviestmaizēm sastāvdaļas var paņemt līdzi un pagatavot uz vietas, tāpat arī salātus var samaisīt piknika vietā tieši pirms ēšanas.

Tāpat svarīgi ir arī pietiekamā daudzumā nodrošināties ar dzeramo ūdeni, ko varēs izmantot ne tikai slāpju remdēšanai, bet arī, lai pagatavotu tēju vai ēdienu. Atcerieties, ka slāpju remdēšanai vislabākais būs negazēts ūdens bez garšām, bet ja nu ļoti gribas kādu garšu, ūdenim var pievienot klāt piparmētru lapas, ogas, gurķi vai citronu.

  • Iekurs ugunskuram garšīgam ēdienam

Pārgājiens pat nav iedomājams bez īsta ugunskura, pie kura var gan pasēdēt, lai draudzīgā bariņā visi papļāpātu, gan arī, lai uzvārītu tēju vai pagatavotu gardu maltīti. Tāpēc nodrošinieties ar iekuru, lai ugunkura iekuršana nesagādātu liekas raizes. Īpaši brīžos, ja nesen uzlijis lietus. Iekuru varat sagatavot jau mājās, paņemot līdzi avīzi vai skalus, kas atvieglos iekuršanu, un, protams, neaizmirstiet paņemt līdzi sērkociņus. Savukārt, kad no ugunskura vietas dosieties prom, parūpējieties, lai tas tiek rūpīgi nodzēsts.

  • Noderēs maisi atkritumiem

Lai nekaitētu dabai un to nepiesārņotu, pārgājienā nepieciešami līdzi arī atkritumu maisi, kuros salikt visu, kas metams ārā- pārtikas iepakojumi, dzeramā ūdens pudeles un citus atkritumus. Ja atrodaties vietā, kur pieejami atkritumu konteineri vai izveidota speciāla vieta atkritumiem, piepildītos maisus varat droši atstāt tur, tomēr, ja tādu nav, tad atkritumu maisus ņemiet līdzi, līdz nonāksiet līdz tuvākajai atkritumu tvertnei. Tā jūs parūpēsieties par  vides nepiesārņošanu un arī par to, lai nākamie atpūtnieki pēc Jums varētu izbaudīt tikpat lielisku atpūtu dabā. 

  • Pārgājienā var noderēt arī aptieciņa

Noteikti parūpējieties par to, lai Jums līdzi būtu aptieciņa ar visām nepieciešamajām zālēm dažādiem dzīves gadījumiem, piemēram, ja iesāpas galva vai vēders. Tāpat noderēs arī plāksteri, sauļošanās krēmi, pretapdeguma līdzekļi, līdzekļi pret odiem un ērcēm, kā arī līdzeklis pret kukaiņu kodumiem. 

Ja ikdienā lietojat kādas noteiktas zāles, tad noteikti paņemiet līdzi arī tās, arī pretalerģijas zāles noteikti paņemiet, ja esat alerģisks cilvēks.

Ļoti svarīga lieta, kas noderēs arī pārgājienā ir nazis, ne tikai lai apsmērētu sviestmaizes, bet arī, lai nogrieztu zarus iesmiem, un arī citiem noderīgiem darbiem. Bet pats galvenais ir pārgājienā paņemt līdzi labu garastāvokli.

Reklāmraksti