Ieteikumi tava pirmā portatīvā datora iegādei

Kad plāno iegādāties savu pirmo portatīvo  datoru, ir vērts veikt nelielu papildus izpēti, lai skaidri zinātu, par ko ir vērts tērēt naudu. 

Protams, ikviena cilvēka vajadzības atšķiras, tādēļ ir rūpīgi jāizvēlas dators, kas tev nepieciešams. Mūsdienās ir dažādi veidi, kā iegādāties ierīces. Liela daļa izvēlas doties uz veikalu, lai izvēlētos no pieejamā datoru klāsta uz vietas, taču nereti gadās, ka piedāvājums nav visai plašs. 

Savukārt portatīvie datori internetā ir pieejami 24 stundas diennaktī, un to klāsts ir daudzveidīgs gan modeļu, gan cenas ziņā. Taču tas, kur to iegādāties, protams, paliek tavā ziņā. Šeit būs svarīgākie kritēriji, kuriem jāpievērš uzmanība. 

Izmērs un svars

Ja tu vēlies iegādāties datoru tikai tāpēc, ka tas ir kompakts, taču plāno ierīci visu laiku turēt uz galda, izmērs nav noteicošais parametrs.

Tiem, kuri datoru bieži pārnēsā, svarīgi būs atrast tādu modeli, kas ir viegls un ērts lietošanai. Tiesa gan, jāņem vērā, ka plānāki un vieglāki laptopi maksā vairāk, tādēļ, izvēloties modeli, noteikti pievērs uzmanību svaram. Jebkurš no tiem, kas sver ap 2 kg, būs lieliski piemērots lietošanai mājās, taču, ja vajag tādu, kuru vienkārši pārnēsāt, būs jālūkojas dārgāku modeļu virzienā. 

Ekrāna izmērs

Datora ekrāna izmēru visbiežāk norāda collās. Paši mazākie modeļi ir, sākot no 11”, taču, ja vien tev nav ļoti laba redze, piemērotāks būs dators ar 13” vai 15” ekrānu. Ja tu neesi pilnībā pārliecināts par to, vai laptopu vajadzēs pārnēsāt, vari izvēlēties arī 17” ekrānu, kas ļaus vieglāk strādāt ar detalizētām programmām, kā arī skatīties filmas, apstrādāt foto utt. 

Baterijas darbības ilgums

Teju jebkura datora baterijai ir jābūt spējīgai darboties bez elektrības vismaz pāris stundas, kas ir pietiekami, lai izmantotu iespēju sērfot internetā, sēžot dārzā vai darot ko citu. Ilgāka baterijas darbība ir noteicošs faktors tikai tad, ja zini, ka tev nāksies lietot datoru ārpus telpām un vietām, kur to var pievienot elektrībai. 

Bezvadu tīkli

Visiem datoriem mūsdienās ir iebūvēts Wi-fi uztvērējs, kas ļauj pieslēgties internetam bez kabeļa. Ja šis ir tavs pirmais dators, der apsvērt domu par rūtera iegādi un interneta pieslēguma noformēšanu. Bezvadu internets ir pieejams arī daudzās publiskās vietās, piemēram, kafejnīcās, stacijās, bibliotēkās utt. 

Klaviatūra un skārienpaliktnis 

Lai arī tie mūsdienās ir visiem portatīvajiem datoriem, šo piederumu darbība, izvietojums un lielums var atšķirties. Izvēlies to, kas tev ļauj ērtāk strādāt ar datoru. Jo lielāks dators, jo lielāka klaviatūra un skārienpaliktnis. Atceries, ka tu vienmēr vari pieslēgt atsevišķu klaviatūru, ja nepieciešams. 

Portatīvo datoru operētājsistēmu iespējas

Ja tu nekad neesi darbojies ar “Microsoft Windows” operētājsistēmu, ir dažādas citas iespējas, no kurām izvēlēties. Dators, kurā instalēta “Google Chrome” operētājsistēma ir salīdzinoši droša un tās lietošanā nav jāuztraucas par lēnām programmām vai nepareizu klikšķi. Ja rodas kādas problēmas, vienmēr ir iespējams atjaunot rūpnīcas iestatījumus. 

Tāpat tu vari izvēlēties arī “Apple Mac” datorus, kuru operētājsistēma nedaudz atšķiras no iepriekš minētajām. Par to kvalitāti un ērtumu viedokļi dalās – ir cilvēki, kuri uzskata, ka šie ir labākie datori, taču ir cilvēki, kuri labprātāk izvēlas citus zīmolus. 

Datora izvēle ir atbildīgs process, jo šis pirkums nav no tiem, kuru veicam ļoti bieži. Rūpīgi izvērtē visus kritērijus, un – lai veicas!


Reklāmraksti