Izdevīgi transporta risinājumi

Kravas komerctransports – tas ir tas, bez kā nevar iztikt neviena liela vai vidēja līmeņa kompānija. Pat ja jūs pārvadājumus neizmantojat bieži, transportēšana tomēr notiek, un par to jums nākas maksāt daudz vairāk nekā par degvielu savai automašīnai. No otras puses, šajā situācijā vinnē uzņēmumi - pārvadātāji, piedāvājot jūsu vajadzībām pilnvērtīgu transporta biznesu. Bet arī tiem ne vienmēr ir vienkārši uzsākt savu biznesu, jo dažu kravas automašīnu iegāde nozīmē pieklājīgu naudas summu. Tieši dažādām biznesa situācijām auto līzings ir izdalījis vēl vienu darījumu grupu – vieglo automašīnu līzingu, kas pieejams fiziskām un juridiskām personām.

Kur noformēt kravas automašīnu līzingā? 

Kravas vai komerctransporta iegādes finansējumu var atrast bankās, kredītu organizācijās un līzinga kompānijās. Nereti labākais varants būs parasta patēriņa kreditēšana, un dažas līzinga kompānijas bieži piedāvā šādas programmas kā alternatīvu risinājumu, piemēram, Nord Auto Līzings. Bet, ja jūs vēl neesat pārliecināts, bet gribat kļūt par pilnvērtīgu automašīnas īpašnieku, līzings būs optimāls risinājums. 

Starp kreditoriem, kas kreditē kravas transporta iegādi, var atrast arī pašus autoražotājus, jo arī viņi grib pārdot pēc iespējas vairāk savu produkciju, bet, darot to pa tiešo un bez starpniekiem, tas būs daudz izdevīgāk. Par vienu no šādiem pārstāvjiem ir kļuvis visā pasaulē pazīstamais autokoncerns VOLVO, kas spējis piedāvāt uzņēmumiem ne tikai kravas automašīnu līzingu, bet arī kredītu. 

VOLVO līzings vai kredīts 

Tirgū darbojoties ne vienu vien gadu desmitu, VOLVO reāli novērtē savus spēkus un iespējas, tāpēc tirgū, pirmkārt, uzņemas eksperta lomu. VOLVO galvenā pozīcija – palīdzēt  kravas transporta īpašniekiem iekarot biznesa virsotnes, palīdzot analizēt to situāciju. Savā atbalstā VOLVO pozicionē sevi ne tikai kā līzinga devēju, bet arī kā kreditoru. Desmit gadu pieredze kravas automašīnu tirgū ļauj VOLVO ātri orientēties sarežģītās situācijās un palīdzēt biznesa īpašniekiem ar nestandarta lēmumiem (neatkarīgi no tā, cik automašīnu viņiem šobrīd ir un kādā stāvoklī tās atrodas). 

Izstrādājot individuālus risinājumus katram klientam, VOLVO darbinieki ne tikai piedāvā unikālus finanšu risinājumus, bet arī patiesi rūpējas par katra pieteicēja biznesu. Nodrošinoties ar VOLVO atbalstu, bez iespējas paplašināt savu autoparku, klientam tiek piedāvāta alternatīva finanšu palīdzība kredītlīnijas veidā: līdzekļus no šīs plūsmas varēs novirzīt jebkurām biznesa vajadzībām. 

Šāds VOLVO atbalsts daudzpusīgi palīdz aizņēmēja biznesam, turklāt VOLVO liek uzsvaru uz savu pieķeršanos klientiem Latvijā. Jebkuras palīdzības saņemšana no VOLVO sākas ar vēršanos pie kompānijas tirdzniecības pārstāvja Latvijā. Klients saņem pilnu informāciju par esošajiem kredītu piedāvājumiem un pēc tam izdara galējo izvēli – paraksta kredītlīgumu. Šobrīd VOLVO pārstāvis Latvijā piedāvā kravas automašīnu finanšu un operatīvo līzingu, kur pēdējais darījuma veids parādījās pavisam nesen, bet jau paspējis savākt daudzas pozitīvas atsauksmes. Vispārējā līzinga klasifikācijā var atrast vēl divas šī darījuma kategorijas – atgriezenisko un pilno līzingu. 

Līzinga klasifikācija kravas automašīnām 

1. Finanšu līzings – lielisks risinājums, ja nepieciešams paplašināt autoparku, bet negribas apgrūtināt sevi ar papildus saistībām vai izmantot kredītlīniju. Finanšu līzingā jūs maksājat kravas automašīnas nomu un zināmu daļu no paša auto vērtības, bet nepieciešamības gadījumā varat pasūtīt papildus autoservisu. Finanšu līzings tiek izmantots, ja ir nepieciešamība pilnībā iegādāties kravas automašīnu, tāpēc pēc tam, kad ir atmaksāta pilna cena, transports juridiski pāriet aizņēmēja īpašumā.

2. Operatīvais līzings – tā ir ilgtermiņa kravas automašīnas noma bez kredītlīdzekļu piesaistīšanas. Maksa par operatīvo līzingu – tās ir ikmēneša iemaksas par auto izmantošanu (tā amortizāciju), un ja pievērš uzmanību VOLVO piedāvātajām likmēm, tad tās ir pilnīgi konkurētspējīgas Latvijā. 

Operatīvo līzingu bieži izmanto kompānijas, kuras cenšas izmantot vismūsdienīgākās kravas automašīnas, kas ir aprīkotas ar jaunākajām tehnoloģijām. Tiklīdz parādās daudz pilnveidotāks transportlīdzeklis, tas uzreiz tiek noformēts līzingā. Līzinga līguma darbības termiņa beigās klientam ir tiesības pagarināt līgumu, atgriezt kravas automašīnu īpašniekam, nodot to lietošanā trešajām personām vai pilnībā izpirkt. 

3. Pilns līzings – tas var būt gan finanšu, gan operatīvais līzings, atšķirība ir tikai tā, ka reizē ar kravas automašīnas nomu jūs maksājat arī par papildus pakalpojumiem: tehnisko apskati, remontu, riepu nomaiņu un iegādi, apdrošināšanu u.t.t. Šāds līzings uzņemas pilnīgi visas rūpes par transporta apkalpošanu, bet tieši tāpēc pilna līzinga cena ir daudz augstāka par operatīvā un finanšu līzinga cenu. 

4. Atgriezeniskais līzings – pietiekami izdevīgs darījums ar nosacījumu, ka jums jau ir savs kravas transports. Šī līzinga veida mehānisms ir sekojošs: jūs pārdodat savu automašīnu līzinga kompānijai vai bankai un uzreiz noformējat to līzingā. Rezultātā jūs paliekat gan ar automašīnu, gan ar naudu. 

Lai noformētu jebkura veida līzingu kravas automašīnām Latvijā, jums vai jūsu kompānijai nāksies iesniegt pilnu pārskatu par uzņēmuma darbību. Turklāt noformētais līzings, kas ietver sevī PVN, ļaus klienta kompānijai katru mēnesi saņemt nodokļu atskaitījumus, tādējādi kompensējot līzinga cenu nodokļa apmēram (21%). 

Kā noformēt līzingu kravas automašīnām?

  1. Izvēlamies kompāniju, kurai pieder nepieciešamais kravas transports, piemēram, VOLVO. 
  2. Nākamais aizņēmējs piedāvā bankai vai citam kreditoram nepieciešamo dokumentu klāstu par savu maksātspēju. 
  3. Dažas dienas pēc pieteikuma un dokumentu izskatīšanas banka pieņem lēmumu un informē par to pieteicēju. Apstiprinošas atbildes gadījumā piedāvā individuāli izstrādātus līzinga nosacījumus. 
  4. Tiek parakstīts līzinga līgums, veikta pirmā iemaksa, ja šis nosacījums ir iekļauts līgumā. 
  5. Tiklīdz iepriekšējais punkts būs izpildīts, automašīnai tiks noformēta KASKO apdrošināšana, bet īpašuma tiesības no pārdevēja pāries pie kreditora (reģistrācija CSDD). 
  6. Dīleris vai pārdevējs nodod kravas automašīnu kreditora pārstāvim un uzreiz pēc tam – aizņēmējam. 

Reklāmraksti