Jaunās paaudzes veļas mašīnas ar žāvētāju? Kas Tev par tām jāzina?

Vai nebūtu lieliski, ja varētu no rīta veļas mašīnā ielikto netīro veļu darba dienas beigās saņemt jau tīru un sausu? Šis sapnis var kļūt par realitāti, ja apsvērsi iegādāties veļas mašīnu ar iebūvētu žāvētāju! Sīkāk par šo kombinēto palīgu mājas darbos un par tā plusiem un mīnusiem lasi šajā rakstā!

Kas ir veļas mašīna-žāvētājs?

Veļas mašīnas ar žāvētāju ir veļas mašīnas ar frontālo veļas ielādi (angliski – Front) un kondensācijas tipa veļas žāvētāja apvienojums vienā ierīcē. Tās izmērs un arī izskats parasti praktiski neatšķiras no jau mums ierastajām veļas mašīnām.

Ar žāvētāju aprīkotās veļas mašīnas piedāvā praktiski visas tās pašas funkcijas un programmas, kuras sastopamas vidējās un augstās klases veļas mašīnās un atsevišķajos žāvētājos, taču aizņemot tikai vienas ierīces vietu. Jo mazāka dzīvojamā platība, jo šī izmēru starpība kļūst par lielāku priekšrocību.

Kā to ir paredzēts lietot?

Šāda tipa veļas mašīnas ar žāvēšanas funkciju ir arī ērtāks veids kā mazgāt veļu, jo tās gan mazgā, gan pēc tam žāvē drēbes, bez nepieciešamības to pārkrāmēt no vienas mašīnas citā. Tās sniedz iespēju pirms darba dienas ielikto veļu vakarā saņemt tīru un sausu, kas mūsdienīgajā brīva laika deficīta ritmā nav mazsvarīgi.

Veļas mašīnu ar žāvētāju fleksibilitāte ir tajā, ka mazgāšanas un žāvēšanas ciklus iespējams veikt arī atsevišķi. Piemēram, brīvdienās vari veļu tikai izmazgāt, bet žāvēšanu veikt ārā uz veļas auklas, kas agra pavasara dienā drēbēm piešķirs īpašu svaigumu un vēl vairāk palīdzēs ietaupīt uz enerģijas rēķina. Tomēr, ja ārā līst, vai sausas drēbes ir nepieciešamas pēkšņi, radīsi sirdsmieru iespējā veļu izžāvēt veļas mašīnā, bez nepieciešamības iegādāties atsevišķu veļas žāvētāju.

Veļas ietilpība

Viena nianse, kura jāņem vērā iegādājoties veļas mašīnu ar žāvētāju ir, ka tās mazgāšanas un žāvēšanas ietilpība atšķiras. Tas ir tāpēc, ka veļu mazgāšanai mašīnā drīkst iekrāmēt relatīvi blīvi, taču efektīvai žāvēšanai starp drēbju gabaliem nepieciešama vieta gaisa cirkulācijai. Veļas mašīnai ar žāvētāju šīs abas darbības ir jāveic vienā cilindrā, tāpēc tās žāvēšanas kapacitāte parasti ir vien puse no mazgāšanas kapacitātes. Ņemot vērā, ka daudzi no mums veļas mašīnu parasti piekrāmē vien līdz pusei, tā nav liela problēma, taču maksimālu izmazgātās veļas apjomu nāksies žāvēt divos piegājienos.

20200330-1623-2-velas-masinas-mazs.jpg

Plusi un mīnusi

Plusi

  • Veļas mašīnas-žāvētāja mazgāšanas spēja neatšķiras no parastās veļas mašīnas;
  • aizņem uz pusi mazāk vietas kā atsevišķa veļas mašīna un veļas žāvētājs;
  • mazgāšana un žāvēšana vienā piegājienā, nepārkrāmējot veļu;
  • iespēja lietot ierīci kā parastu veļas mašīnu ar iespēju izžāvēt drēbes pēc nepieciešamības;
  • ievērojami nepārsniedz atsevišķas veļas mašīnas vai žāvētāja iegādēs un uzturēšanas izmaksas.

Mīnusi

  • Iespējams žāvēt vien pusi no veļas ierīces mazgāšanas apjoma;
  • augstāks ūdens patēriņš salīdzinot ar parastu veļas mašīnu bez žāvētāja;
  • augstāka cena.

Kā redzams, veļas mašīnas ar žāvētāju piedāvā virkni priekšrocību un tikai dažus kompromisus, no kuriem galvenais ir nedaudz augstāka cena. Ja esi ar mieru nedaudz palielināt veļas mašīnas iegādei paredzēto budžetu, iegūsi gan veļas mašīnu, gan sirdsmieru tām neparedzētajām dzīves situācijām, kad veļas žāvēšanai laika nebūs!

Vai man iegādāties veļas mašīnu ar žāvētāju?

Veļas mašīna ar žāvētāju ir lieliska izvēle veļas mazgāšanai tiem, kuri dzīvo pilsētā, kur mazos dzīvokļos ir svarīgs katrs brīvās vietas kvadrātmetrs un garās darba dienas traucē saplānot veļas mazgāšanu. To novērtēs arī viena vai divu cilvēku mājsaimniecībās, kur ierobežotais žāvējamās veļas apjoms vairumā gadījumu nesagādās problēmas. Ja šīs priekšrocības Tevi ir uzrunājušas, ienāc interneta veikalā www.1a.lv, kur jaunākās veļas mašīnas ar žāvētāju un cita labākā sadzīves tehnika pieejama plašākajā sortimentā un par labākajām cenām!

Reklāmraksti