Kā aprūpēt savu auto pēc ziemas sezonas?

Katru gadu, ziemas sezonai atkāpjoties, aktuāls rodas jautājums, kā aprūpēt savu auto pēc ziemas sezonas beigām? Kāpēc svarīga ir gan OCTA polise, gan KASKO apdrošināšanas polise? 

Servisa apmeklējums ir neizbēgams, bet noteikti jāievēro arī citas lietas, lai Tavs auto būtu gatavs jaunajai sezonai un tai raksturīgajiem laika apstākļiem.

Tehniskā apskate

Katrai sezonai ir savi izaicinājumi, tāpēc automāšīnas tehniskā apskate ir svarīga gan ziemas sezonai sākoties, gan arī pēc tās. Pārbaudes laikā īpaša uzmanība būtu jāpievērš eļļas līmenim, riepām, vējstikla tīrītājiem, bremzēm, akumulatoram un apgaismojumam.

Riepu maiņa

Svarīgi atcerēties, ka laikā no 1. maija līdz 1. oktobrim ir aizliegts braukt ar transportlīdzekļiem, kuru riepas ir aprīkotas ar radzēm. Savukārt, no 1. marta sava auto ziemas riepas vari mainīt uz vasaras riepām, taču paturi prātā arī ieteicamo temperatūru. Ziemas riepas pret vasaras riepām eksperti iesaka mainīt sākot ar +5 grādu temperatūru. 

Ja esi nolēmis izmantot iepriekšējās sezonas riepas, noteikti pārliecinies vai tās ir perfektā darba kārtībā. Nepaļaujies uz savu acs mēru, griezies pie profesionāļa! Nav nekā bīstamāka, kā iesākt pavasara sezonu ar neatbilstošu riepu protektoru nodilumu. 

Virsbūves apkope un rūsa

Nereta problēma, pavasara sezonai iesākoties, ir saskaršanās ar rūsu. Tā ziemas sezonā mēdz ievērojami progresēt. 

Šīs problēmas risināšana ir jāsāk ar sava auto virsbūves stāvokļa novērtēšanu. Ja ziemas sezonas laikā neesi pievērsis uzmanību tādām vietām kā durvju, motora pārsega un bagāžnieka vāka iekšpusē esošajām ūdens drenāžas atverēm, var gadīties, ka tās jau ir skāruši pirmie rūsas pleķi. 

Šajā gadījumā nekavējoties ir jāvēršas pie speciālista, lai ar visiem spēkiem mēģinātu šo problēmu novērst. Speciālists noteikti zinās kādu efektīvu risinājumu piedāvāt tieši Tavam transportlīdzeklim. Ļoti ieteicams šo problēmu neielaist, jo tas viss var izvērsties ievērojami dārgā virsbūves remontā.

SPA procedūra Tavam auto

Pēc garās un nogurdinošās ziemas sezonas, Tavs auto ir pelnījis tā saucamo braucamrīka SPA procedūru. 

Nomazgā virsbūvi

Pimais solis uz tīru un apkoptu auto pašsaprotami ir auto virsbūves nomazgāšana, kuru viegli un ātri vari veikt kādā no tuvākajām auto mazgātuvēm. 

Izsūc salonu

Vēlams kārtīgi izsūkt arī auto salonu, ja ziemas periodā to neesi regulāri piekopis. Lai Tavs auto spīdētu un laistītos, cītīgi nomazgā arī motoru. 

Notīri sākrājušos sāli

Vēl viens būtisks punkts transportlīdzekļa apkopes procesā būtu atbrīvošanās no ziemas sezonā uzkrājušās sāls. Vislabāk no tās var atbrīvoties ar augstspiediena ūdens šļūteni. 

Kāpēc tas ir tik svarīgi? Uzkrātā sāls laika gaitā var izraisīt nopietnus bojājumus Tava auto detaļām. 

Mitrums

Pēc garās ziemas sezonas, automašīnā noteikti ir uzkrājies ievērojams mitruma daudzums. Tavs auto būs Tev pateicīgs, ja to izžāvēsi, iztīrīsi un apstrādāsi. Žāvēšanas process ir ļoti ieteicams automašīnām, kuras visu ziemu ir stāvējušas pagalmā vai stāvlaukumā. 

Mitrs auto salons var novest pie pelējuma pleķu rašanās. Šos pleķus no salona griestiem būs grūti iztīrīt, nesabojājot salona audumu, tāpēc ieteicams pievērsties pelējuma novēršanas pasākumiem jau laicīgi un kārtīgi izžāvēt savu braucamrīku. 

Šo pakalpojumu parasti iesaka veikt kopā ar salona ķīmisko tīrīšanu. Šis pakalpojumu kopums papildus likvidēs arī nepatīkamos aromātus un atbrīvosies no visiem mikrobiem un putekļu ērcītēm.

Apdrošināšanas polise

Neatliekams pasākums ir apdrošināšanas polises iegāde vai atjaunošana. Arī pavasara sezonas beigās aktuāli ir satiksmes negadījumi tieši nepiemēroto riepu dēļ. Rīkojies gudri un pasargā savu auto no neparedzamiem gadījumiem! 

Polisubanka.lv palīdzēs ietaupīt Tavu laiku un izvēlēties atbilstošāko apdrošināšanas polisi. Atceries, ka Tev kā transportlīdzekļa vadītājam, ir svarīga gan OCTA polise, gan KASKO apdrošināšanas polise

Galvenā atšķirība ir apdrošināšanas objekts. Tava OCTA polise satiksmes nelaimes gadījumā segs Tavus nodarītos zaudējumus citas personas īpašumam, savukārt KASKO apdrošināšanas polise segs Tava transportlīdzekļa bojājumus neatkarīgi no tā, kurš ir vainīgs. 

Droša braukšana

Parupējies par savu auto un tā tehnisko stāvokli, lai tas veiksmīgi un efektīvi varētu braukt vēl daudzas nākamās sezonas. 

Lai pavasara sezona mums visiem iesākas un turpinās maksimāli droši!


Reklāmraksti