Kā atrast savām vajadzībām piemērotāko portatīvo datoru?

Mūsdienās portatīvo datoru izvēle ir ļoti plaša. Veikalos vairs nav problēmu atrast sev vajadzīgo portatīvo datoru. Tomēr lielāks piedāvājuma klāsts var radīt neziņu, kādu tad datoru nepieciešams iegādāties.

Ja arī Jums šobrīd ir nepieciešamība pēc jauna portatīvā datora, bet informāciju tehnoloģiju jomā neesat pārāk zinošs, tad raksta turpinājumā sniegtie padomi Jums noteikti palīdzēs izdarīt pareizo izvēli. Noteikti vajadzētu paturēt prātā, ka dators ir diezgan dārgs pirkums, kā arī tas ir ilgtermiņa ieguldījums, tāpēc izvēles izdarīšanai vajadzētu pievērst pietiekami lielu uzmanību.   

Portatīvais dators sievietei vai vīrietim

Iespējams, ka lielākā daļa cilvēku uzskata, ka nav atšķirības, kurš izvēlas un izmanto portatīvo datoru – sieviete vai vīrietis. Tomēr atšķirība ir, jo vīrieši parasti dod priekšroku tādiem portatīvajiem datoriem, kas ir tehniski ietilpīgi, praktiski, ar ietilpīgu atmiņu, kā arī jaudīgu procesoru. Savukārt sievietēm šie parametri ne vienmēr ir tik svarīgi.

Datora izmantošanas mērķis

Pirms datora iegādāšanās noteikti vajag saprast kādam mērķim dators ir vajadzīgs. Datoru var lietot darba vajadzībām, dažādu skolas darbu rakstīšanai, filmu skatīšanai, videospēļu spēlēšanai vai arī, piemēram, lai iepirktos internetā. Jums vajag padomāt, kādām vajadzībām visbiežāk ikdienā lietojat datoru, tad arī sapratīsiet, cik jaudīgu un ietilpīgu to Jums vajadzēs.

Procesora jauda

Ja Jums nepieciešams dators programmēšanai vai grafiskā dizaina veidošanai, tad ļoti svarīga būs datora procesora jauda. Jo lielāks būs portatīvā datora procesors, jo labāk. Mūsdienās vieni no populārākajiem ir tieši Intel Core i3, i5 vai i7 procesori. Savā klasē tie ieņem pirmo vietu starp visiem jaudīgākajiem procesoriem. Šo procesoru ražotāji ir īpaši piedomājuši pie tā, lai, strādājot ar dažāda veida programmām, tās darbotos ļoti ātri.

Ja Jums ikdienā ir nepieciešams darboties ar programmu Excel, tad vislabāk izvēlēties i5 vai i7 procesorus. Šie procesori noderēs arī tad, ja ikdienā veidojat video vai apstrādājat fotogrāfijas. Svarīgi ņemt vērā, ka jaunāks procesors sniegs iespēju iegādāties daudz plānāku un vieglāku datoru, kā arī ar tādu bateriju, kas ilgi darbosies bez nepieciešamības to uzlādēt.        

Videokarte

Arī videokarte ir svarīga, izvēloties portatīvo datoru. Tieši videokarte un tās jauda nosaka to, cik labi un ātri dators spēs tikt galā ar dažādiem attēliem, video, kā arī videospēlēm. Ir divu veidu videokartes – iebūvētās vai diskrētās. Lielākoties datoriem ir iebūvētās videokartes.

Ja Jums ik pa laikam patīk uzspēlēt kādu videospēli, tad vislielākā uzmanība jāpievērš videokartes jaudai, lai videospēles varētu spēlēt bez liekas aizķeršanās. Ja datoru lietosiet ļoti bieži, lai spēlētu datorspēles, tad ieteicams iegādāties tādu portatīvo datoru, kam ir divas iebūvētas videokartes. 

Datora svars un baterija

Portatīvie datori ir ražoti tā, lai ikdienā būtu pēc iespējas vieglāk un ērtāk ar tiem darboties, kā arī vajadzības gadījumā - pārvietot. Ja ikdienā mēdzat strādāt no dažādām vietām, tad labāk izvēlēties pēc iespējas vieglāku datoru.

Uzmanība jāpievērš arī portatīvā datora baterijai. Jo ilgāk tā darbosies, jo ērtāk. Arī baterijas darbības ilgums būs ļoti noderīgs, ja ikdienā nestrādājat tikai birojā, bet datoru pārnēsājat.

HDD vai SSD disks

Jūs noteikti būsiet dzirdējis par cietajiem diskiem. Ir iespēja izvēlēties starp HDD vai SSD cieto disku. Der zināt, ka SSD cietais disks ir gan modernāks, gan ātrāks. Atšķirību starp šiem diskiem var pamanīt uzreiz, jo ar SSD cieto disku dators strādā ātrāk.

Ja ir nepieciešamība pēc labāka cietā diska, tad der zināt, ka to var nomainīt. Protams, to vajadzētu darīt servisa centros, lai nezaudētu garantiju. Vēl jāņem vērā, ka ir pieejami arī ārējie cietie diski, kurus var pievienot datoram, tādējādi iegūstot papildu vietu, kur glabāt nepieciešamos datus. Kur iegādāties cietos diskus? Cietos diskus var iegādāties interneta veikalā 220.lv.

Reklāmraksti