Kā atrisināt negaidītas finanšu problēmas, ja nav izveidoti uzkrājumi?

Vairums cilvēku apzinās, ka dzīve bez naudas uzkrājumiem neparedzētām situācijām ir ļoti riskanta un nestabila, tomēr joprojām, liela daļa šādus uzkrājumus, dažādu iemeslu dēļ, izvēlas neveidot. Ja uzrodas kādas finanšu problēmas, viņi uzreiz steidz pieteikties aizdevumam jeb, kā saka somi, ansök om lån, lieki nedomājot un neizvērtējot savas iespējas šo aizdevumu atmaksāt. Tad arī rodas arvien jaunas un vēl lielākas finanšu problēmas, jo kredītu neatdošanai vienmēr ir nopietnas sekas. Tad nu rodas jautājums - kā tad vajadzētu rīkoties situācijā, ja pēkšņi rodas steidzama nepieciešamība pēc naudas, bet uzkrājumu nav?


Izvērtējiet iespējas problēmas risināt bez naudas


Vispirms vajadzētu padomāt par iespējām atrisināt radušās problēmas bez finanšu līdzekļiem vai vismaz atlikt nepieciešamību pēc naudas uz noteiktu laiku. Bieži vien arī šķietami bezcerīgās situācijās var rast risinājumus. Piemēram, ja nauda nepieciešama steidzamiem remontdarbiem, varbūt ir iespēja rast pagaidu risinājumu, kas kalpos līdz brīdim, kad sakrāsiet vajadzīgo naudas summu. Ja nauda vajadzīga, piemēram, lai samaksātu par kādu jau saņemtu pakalpojumu, varbūt ir iespējams sarunāt atmaksu pa daļām. Katrā konkrētajā situācijā ir jāpadomā par dažādiem veidiem, kā tikt ar visu galā. Ne vienmēr nauda ir vienīgais atrisinājums.


Meklējiet naudu savā budžetā


Ja bez naudas tomēr neiztikt, tad pirms ķeraties klāt kredītiem, vajadzētu pameklēt naudu pašam savā budžetā. Varbūt varat naudu ietaupīt uz mazāk svarīgām lietām, lai varētu segt šos steidzamos maksājumus. Par mazāk svarīgu šajā gadījumā tiek uzskatīts viss, kas nav neatliekams un vitāli nepieciešams izdzīvošanai. Atsakieties no jebkādām izklaidēm, jauniem pirkumiem (ja vien tie arī nav neatliekami) un citām lietām. Varbūt, ka varēsiet atrisināt savas problēmas bez jebkādiem aizdevumiem un papildus finanšu līdzekļiem, vien ciešāk savelkot jostu.


Gūstiet papildus ienākumus


Tiesa, daudziem nav arī iespējas atrast naudu savā pašreizējā budžetā, un tad nekas cits neatliek, kā vien meklēt iespējas gūt papildus ienākumus, taču labāk naudu nopelnīt nevis aizņemties. Ja nauda vajadzīga tiešām steidzami, tas nebūs viegli. Piemēram, papildus darba meklēšana, visticamāk, šeit nelīdzēs, jo, pat tad ja darbu atradīsiet tūlīt, algu saņemsiet tikai pēc mēneša. Drīzāk vajadzētu padomāt, piemēram, par dažādu mantu pārdošanu, jo tā naudu varat iegūt tūlīt. Protams, ja varat atrast darbu ar tūlītēju samaksu, arī šis risinājums derēs.


Aizņemieties no tuviniekiem


Ja nu saprotat, ka bez aizņemšanās tiešām neiztikt, pirms oficiālu kredītu ņemšanas, padomājiet par iespējām aizņemties naudu no draugiem vai radiem. Arī tā, protams, ir liela atbildība un arī šis aizdevums būs jāatdod, tomēr aizņemties no tuviniekiem parasti ir izdevīgāk. Pirmkārt jau viņi neprasīs jums maksāt procentus par aizdevumu un otrkārt, tas ir mazāk riskanti, jo ir vieglāk sarunāt atmaksas pagarinājumu, ja kredītu laikā atdot neizdodas. Ja izvēlaties šādu risinājumu, noteikti gan vajadzētu izvērtēt arī ētiskos aspektus un aizdevumu lūgt tikai kādam, kam pašam nav problēmu ar finansēm.


Ņemiet pārdomātu kredītu


Kā pēdējais variants var kalpot arī ātrais kredīts vai cits īstermiņa aizdevums, tomēr, arī tam ir jābūt pārdomātam. Ļoti svarīgi ir salīdzināt (jämför) dažādus kredītu piedāvājumus, jo tie var būt visnotaļ atšķirīgi. Ir jāizpēta, kurš kreditors piedāvā izdevīgākas gada procentu likmes, kuram ir izdevīgāki atmaksas nosacījumi, kuram ir mazākas soda procentu likmes un kurš piedāvā izdevīgākos kredīta atmaksas grafika pagarināšanas nosacījumus. Tas var aiztaupīt daudz raižu, jo par kredītu nebūs lieki jāpārmaksā un arī, rodoties problēmām ar tā atmaksu, būs vieglāk rast izdevīgus risinājumus.


Kā redzams, bez kredītiem nereti var būt arī citi risinājumi dažādām finansiālajām problēmām, ir tikai nepieciešams mazliet padomāt ar vēsu prātu. Tiesa gan, labākais risinājums vienmēr ir bijis un būs uzkrājumu veidošana neparedzētām situācijām, tāpēc mācieties no savām kļūdām un pēc finansiālo problēmu atrisināšanas, sāciet veidot uzkrājumus.


Reklāmraksti