Kā ēst veselīgi un lēti?

Pārtiekot no neliela budžeta, bieži sanāk izvēlēties lētus un nekvalitatīvus pusfabrikātus, kas ne tikai negaršo pārāk labi, bet tajos arī trūkst tavam organismam nepieciešamās uzturvielas un vitamīni. Turklāt šādas maltītes parasti ir visai treknas, tādēļ tās ir ātrs ceļš līdz liekajam svaram. No otras puses, veselīga ēšana bieži tiek saistīta ar dažādām eksotiskām un dārgām izejvielām, kādas nevar atļauties ģimenes ar ierobežotu budžetu, nemeklējot ātras aizņemšanās iespējas www.alfalainaa.fi. Tomēr tā nav taisnība, jo pastāv vairāki veselīgi risinājumi, kas ne tikai neizmaksās dārgāk par neveselīgām maltītēm, bet pat ļaus ietaupīt.


Viens no 21. gadsimta lielākajiem dietologu atklājumiem ir cukura negatīvā ietekme uz cilvēka organismu. Ja pagājušā gadsimta lielākais bieds bija trekns ēdiens, tad šodien, šķiet ik pēc pāris mēnešiem, noslēdzas kāds jauns zinātniskais pētījums, kurā tikušas pierādītas vēl kādas negatīvas cukura īpašības. Tas ir ļoti problemātiski, jo mūsos ir attīstījusies milzīga iekāre pret visu saldo. Turklāt pārtikas ražotāji ar to nekaunīgi manipulē, pievienojot cukuru visur, kur tas vien ir iespējams. Vislielāko cukura daudzumu ar vismazāko piepūli no savas diētas var izslēgt, atsakoties dzert jebko citu kā ūdeni, rūgtu tēju un kafiju. Visi ir dzirdējuši, ka gāzētās limonādes satur daudz cukura, bet patiesībā gandrīz tikpat saldinātas tiek arī, par daudz veselīgākām uzskatītās, augļu sulas. Pat tādi produkti, kā samazināta tauku satura piens, tiek mākslīgi saldināti. Dietologi tādēļ iesaka no tā atteikties vispār, tā vietā retāk dzerot treknu pienu un ikdienas slāpes remdējot ar ūdeni. 


Papildināt savu maltīti ar veselīgiem salātiem, protams, rada papildus izdevumus, bet tos ir iespējams atspēkot. Pērciet dārzeņus, kartupeļus un augļus pa taisno no zemniekiem. Pārskatiet sludinājumus, tajos ir atrodamas dažādas zemnieku saimniecības, kas pārdod savu produkciju vairumā. Ja tas neizdodas, dodieties uz nakts tirgu, kur ļauts tirgoties tikai vietējiem zemniekiem. Piedāvājieties pirkt vairumā, veidojot labas pircēja – pārdevēja attiecības un kaulējieties par zemāku cenu. Tā vietā, lai pirktu kartupeļus pa pāris kilogramiem lielveikalā, algas dienā nopērciet uzreiz maisu pa tiešo no zemnieka rokām. Pa ietaupīto summu turpat varēsiet dabūt arī lētākus dārzeņus un augļus. Turklāt, ja konkrētajā zemnieku saimniecībā tiek audzēti arī lopi, atstājiet savu telefona numuru un piesakieties vairumā pirkt arī gaļu, kad tā būs pieejama. Izdevīgākais veids, kā vairumā iegādāties vietējās ogas, ir apmeklēt zemnieku saimniecības, kas piedāvā pašiem tās nolasīt, maksājot ievērojami lētāk. 


Izmanto savas atrašanās vietas priekšrocības. Baltijas valstis un Somija (angliski - Finland) ir vadošās ekstra klases graudu audzētājas Eiropā. Tā vietā, lai no rītiem piestūķētu vaigus ar neveselīgām sviestmaizēm, vāri auzu putras ar ogām. Šādas brokastis ir lielisks dzelzs un vitamīnu avots, kas dos spēku visas dienas garumā un uzlabos imunitāti pret slimībām. Latvija ir arī viena no zaļākajām valstīm pasaulē. Mūsu zemi sedz plaši meži un tie gandrīz visur ir pieejami ogotājiem un sēņotājiem. Izmanto šo iespēju bezmaksas iegūt izejvielas konservu sagatavošanai un papildini savu diētu ar veselīgām izejvielām visas ziemas garumā. 


Lai ēstu veselīgi nav nepieciešami milzīgi līdzekļi. Pilnīgi pietiks, ja iepazīsies ar informāciju par nepieciešamākajām uzturvielām, kas internetā ir pieejama bezmaksas un pievērsīsi uzmanību produktu saturam iepērkoties. Būtiskākais solis pretī veselīgai diētai ir apņemšanās atteikties no neveselīgiem produktiem, nevis spēja iegādāties dārgas izejvielas. 


Reklāmraksti