Kā izvairīties no auto bojājumiem, braucot pa bedrēm?

Katru gadu, kad mainās gadalaiki un temperatūra svārstās starp ziemas salu un pavasara atkusni, ceļos veidojas pamatīgas bedres. Statistika liecina, ka patērētāji visā pasaulē tērē vairāk nekā 5 miljardus dolāru gadā, lai novērstu bojājumus, kas radušies bedru dēļ. Šī parādība nav nekas jauns, taču bedres var radīt pamatīgus zaudējumus, tādēļ esam apkopojuši ieteikumus, kā izvairīties no auto bojājumiem, braucot pa tām.

Vērojiet apkārtni un koncentrējieties

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā aizsargāties pret auto bojājumiem, ir koncentrēties un braukt uzmanīgi. Īpaši svarīgi vērot ceļu un koncentrēties ir tad, ja līst lietus, jo zem peļķu aizsega var paslēpties ļoti dziļas un asas bedres.

Regulāri pārbaudiet, vai nav bojājumu

Mirklī, kad trāpāt bedrē un dzirdat nepatīkamu troksni vai triecienu, iespējams, gribēsiet pagriezt skaļāk mūziku un izlikties, ka nekas nav noticis. Tomēr tas, ka nepievēršat uzmanību problēmām uzreiz, vēlāk var radīt sliktas sekas. Ja uztraucaties, ka, iespējams, automašīnai radušies bojājumi, dodieties uz kādu drošu vietu, apstājieties un pārbaudiet, vai viss ir kārtībā.

Ja kaut kas neizskatās tā, kā būtu jāizskatās vai jūtat traucējumus auto darbībā, nekavējoties nogādājiet savu automašīnu tuvākajā servisā. Pat šķietami mazākais traucējums var pārvērsties milzīgā problēmā, tādēļ neriskējiet. Ja Jums pašreiz nav finanses, lai veiktu auto remontu, Jums var noderēt kredītlīnija no Creamcredit.lv, taču aizņemieties atbildīgi!

Ieturiet distanci

Ja uz ceļa ir daudz bedres, svarīgi, lai starp Jums un priekšā esošo mašīnu būtu pietiekami liela distance, tādējādi neparādīsies bedres, kas pamatīgi pārsteigs Jūs un Jūsu auto.

Ieturot distanci, pastāv lielāka iespēja, ka bedri ieraudzīsiet laicīgi un nepieciešamības gadījumā varēsiet veikt manevru, lai no tās izvairītos. 

Nepārsniedziet ātrumu

Ne velti uz īpaši bojātiem ceļiem novietotas ceļa zīmes, kas nosaka, ka jāsamazina ātrums – tās novietotas ar mērķi saudzēt Jūsu auto un drošību. Braucot ar lielu ātrumu, bedres trieciens nav patīkams, turklāt tas var radīt pamatīgus motora bojājumus. Motora bojājumi ir pats ļaunākais, kas var notikt ar automašīnu.

Ja redzat, ka priekšā ir bedre, noteikti piebremzējiet, taču neizmantojiet bremzes, kad braucat pāri bedrei, jo tādējādi mašīna tiks sasvērta uz priekšu, un priekšējās piekares spiediens būs lielāks. Samaziniet ātrumu, braucot naktī, sliktas redzamības apstākļos un pa slapjiem ceļiem.

Uzturiet riepās pietiekami daudz gaisa

Pirms dodaties ceļā, vienmēr vajadzētu pārliecināties, vai Jūsu auto riepās ir pietiekami daudz gaisa. Atsitoties pret bedri, pārāk piepūstas vai nepietiekami piepūstas riepas sabojāt ir daudz vienkāršāk. Apskatiet auto rokasgrāmatā, cik daudz spiediena jāievada Jūsu auto riepās un pēc tam pārliecinieties, vai Jūsu auto riepas pašreiz atbilst šim rādītājam.

Darbojieties ar stūri

Braucot pār bedrēm, turiet stūri stingri, tādējādi nezaudēsiet kontroli pār automašīnu. Neesiet pārāk agresīvs un izvairieties no straujus manevru veikšanas. Jebkurā gadījumā labāk braukt pāri bedrei, nekā izraisīt avāriju.

Ziņojiet atbildīgajiem dienestiem

Ja kādā rajonā vai apvidū ceļa bedres regulāri rada automašīnu bojājumus, ir svarīgi par to ziņot vietējām iestādēm, kas var novērtēt attiecīgā ceļa stāvokli un vajadzības gadījumā uzlabot to. Pat, ja Jūsu auto bedru dēļ jau ticis bojāts, ziņojiet, lai novērstu turpmākos iespējamos bojājumus un palīdzētu citiem autovadītājiem!

Ja Jūsu auto radušies pamatīgi bojājumi, taču auto ir neatņemama Jūsu ikdienas sastāvdaļa un Jums pašreiz nav finanses, lai bojājumus novērstu, palīgs var būt ilgtermiņa aizdevums internetā (lasīt vairāk). Ņemiet vērā, ka tas ir ātrs, taču ne vienmēr labākais risinājums, tādēļ nopietni izvērtējiet savas iespējas aizdevumu atmaksāt!

Reklāmraksti