Kā izveidot filmu vai video, iekļaujoties nelielā budžetā?

Kvalitatīvas filmas vai video izveidošana var prasīt pamatīgus līdzekļus, taču, pirms uzsāc savu nākamo projektu, ņem vērā šos padomus, kas palīdzēs tev realizēt vēlamo ideju ar ierobežotiem līdzekļiem. 

Ja agrāk mazbudžeta vai pat bez-budžeta filmas un video likās kas revolucionārs, tad tagad tas nav nekas jauns, drīzāk plaši pazīstams un izmantots veids, kā radīt saturu. Noteikti arī tu esi dzirdējis par kaut vienu mazbudžeta filmu, kas ir ieguvusi lielu popularitāti. 

Atrodi iespēju, kā lēti iegādāties video kameras

Augstas kvalitātes video kameras ir dārgas – to cenas svārstās vairāku tūkstošu eiro amplitūdā. Taču mūsdienās internetā ir iespējams atrast arī lētākas kameras, kas spēj uzņemt pietiekami kvalitatīvus video. Turklāt laba kamera ne vienmēr būs noteicošais kritērijs, kas tev palīdzēs iekarot skatītāju un kritiķu sirdis. 

Ja tu esi tehnoloģiju entuziasts vai pazīsti kādu, kurš tāds ir, izmanto šīs zināšanas un pielieto tās, lai ar dinamiska video palīdzību pastāstu savu stāstu skatītājam – tas ir tavs svarīgākais uzdevums. 

Savukārt, ja esi pārliecināts, ka tev ir nepieciešama vismaz viena augstas kvalitātes kamera, vari izmantot dažādas citas iespējas – noderēt var gan līzinga iespējas, gan arī kredīti, taču pirms pietiekšanās kredītam izvērtē, vai tas tiešām ir nepieciešams, un savas iespējas to atmaksāt.

Uzņem filmu vai video vietās, par kuru izmantošanu nav jāmaksā

Kad plāno, kur filmēsi skatus, esi uzmanīgs ar vietu izvēli. Nav prātīgi sapņot par nereālām vietām, kuras apmeklēt vai izīrēt būtu ļoti dārgi. Ir pietiekami daudz tādu vietu, kuras iespējams izmantot bez maksas, taču tev ir jābūt pietiekami radošam, lai izdomātu, kā tās pareizi izmantot savā labā. Padomā – kādus sabiedriskas vietas tu esi iepriekš apmeklējis? Varbūt kāda no tām ir tieši tāda, kādu tu meklē. Nav nepieciešams izdot simtus vai pat tūkstošus eiro tikai tāpēc, ka tavas ambīcijas ir pārāk augstas. 

Izmanto tik daudz dabiskās gaismas, cik vien iespējams

Turpinot tēmu par atbilstošas teritorijas atrašanu, padomā arī par to, kāds tajā būs apgaismojums. Tas noteikti var palīdzēt samazināt izmaksas, ietaupīt laiku, kā arī nepieciešamās tehnikas daudzumu. Meklē tādas vietas, kurās ir daudz dabiskās gaismas, tas ļaus ietaupīt uz mākslīgā apgaismojuma rēķina. Tava izdoma ir tavs lielākais trumpis. Atceries – radīt tumsu gaismā ir vieglāk un lētāk, nekā radīt gaismu tumsā.

Neesi ietiepīgs un principiāls

Kad filmēšana sākta, centies saglabāt atvērtu prātu un centies rast iespējas, kā pēc iespējas samazināt izdevumus. Detalizēts darbības plāns noteikti būtu pirmais, kas nepieciešams, lai nepieļautu dažādu problēmu un negaidītu situāciju risku. Tāpat tev jābūt elastīgam, pieņemot lēmumus – neesi ietiepīgs un nepaliec pie viena varianta tikai tāpēc, ka tev tas šķiet labākais. 

Atceries par visiem iesaistītajiem

Viens no lielākajiem trūkumiem, strādājot pie mazbudžeta filmām vai video, ir tas, ka tu, iespējams, nevarēsi samaksāt aktieriem, kā arī komandai tik daudz, cik nepieciešams. Tas nozīmē, ka šie cilvēki lielākoties darbojas vai nu brīvprātīgi vai arī, balstoties uz citiem ieguvumiem. Šajā situācijā tev savs ego ir jānoliek malā un jāizsaka pateicība visiem iesaistītajiem, cik bieži vien tas iespējams.

 Tev droši vien būs iespēja pastāstīt par projektu medijiem, tādēļ izmanto šo kanālu, lai pateiktos saviem komandas biedriem par iesaistīšanos un atbalstu. Ikviens jutīsies pagodināts, piedaloties projektā, kurā viņa esamība tiek novērtēta – pat tad, ja tas netiek izpausts naudas izteiksmē. 

Koncentrējies uz to, lai jums būtu jautri

Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem laba satura veidošanā ir saliedēta komanda. Tādēļ centies radīt tajā pozitīvu atmosfēru, kas palīdzēs arī filmas vai video uzņemšanas procesā. Atceries, ka jūs radāt mākslu – tai ir jābūt radošai, krāšņai un pilnai ar emocijām. Padari filmas uzņemšanas procesu par baudāmu ikvienam iesaistītajam un tu redzēsi, ka saņemsi pretī lielisku rezultātu un labi padarītu darbu. 

Ietaupi uz visu, izņemot stāsta nodošanu skatītājiem

Iespējams, tu jau to zināji, taču atgādināsim vēlreiz – radot māksliniecisku saturu, tavam stāstam vienmēr ir jābūt pirmajā vietā. Nevis izmaksām, tehnikai, aktieriem vai kam citam. Pat režija nav tik nozīmīga kā stāsts, kuru tu nodosi cilvēkiem, kas skatīsies šo filmu vai video.

 Idejai ir jābūt tai, kas mirdz pāri visam, tai, kuru cilvēki atcerēsies, kad būs beiguši skatīties tavu veidoto darbu. Video kvalitāte var nebūt perfekta, tāpat arī aktieri var nebūt profesionāļi, taču, ja tu būsi izvēlējies īsto veidu, kā nodot savu stāstu tā, lai to saprot tieši tādā veidā, kā tu vēlējies – trāpīsi desmitniekā. Lai veicas un atceries, ka trakajiem pieder pasaule!


Reklāmraksti