Kā izvēlēties ērtus ikdienas sieviešu apavus vasarai?

Ērtiem apaviem ir ļoti liela nozīme, neviens nevēlas, lai ikdienas pastaigu laikā kājas būtu nobrāztas, spiestu vai no karstuma svīstu. Izvēloties ikdienas apavus, ir jāņem vērā vairāki faktori - par tiem lasiet šajā rakstā!

Pirms izvēlēties apavus

Ir tikai daži zelta likumi, izvēloties apavus - neiekrist mārketinga reklāmās, atlaižu piedāvājumos un balstīties tikai uz zīmolu. Katram cilvēkam nav piemēroti visa veida apavi, to izvēlē jāņem vērā gan vēlamais komforta līmenis, cik daudz ar konkrētajiem apaviem staigāsiet, kā arī pēdas un auguma īpatnības. 

Apavi pēc auguma un ķermeņa uzbūves

Daudzi apavus izvēlas balstoties tikai uz “patīk un nepatīk” principa, tomēr visbiežāk ir jāņem vērā tas, kāda ir Jūsu ķermeņa uzbūve un augums. Pamatojums ir pavisam vienkāršs - kājas un pēdas ir tās, kas iztur dienas slodzi staigājot, turklāt, ja meklējat ikdienas apavus, jārēķinās, ka apaviem ir jābūt ērtiem un ērtumu var nodrošināt ne tikai to kvalitāte, bet arī slodzes izturība. 

  • Maza auguma ķermeņa uzbūve

Vizuāli labāk maza auguma sievietēm izskatās apavi, kas ir līdz ceļiem, apakšstilbu pusei vai nedaudz virs potītēm. Papildus ieteicams izvēlēties apavus, kas ir ar apaļu purngalu vai papēžiem. Šāda auguma sievietēm ir vēlams izvairīties arī no kurpēm, kuru siksniņa ir pie potītēm, jo tādā veidā vizuāli saīsinās arī kāju garums. 

  • Gara auguma ķermeņa uzbūve

Gara auguma sievietēm lielākoties der jebkāda stila apavi, bet jāņem vērā, ka ieteicams ir izvairīties no spicu galu apaviem, jo tie vizuāli pagarina pēdu, un smagnējām platformu kurpēm, kas garo ķermeni var padarīt neproporcionālu. 

Kas ir svarīgs, izvēloties ikdienas apavus?

Slēgtiem ikdienas apaviem, pirmkārt, ir jābūt viegliem un elpojošiem, jo vasarā laikapstākļi var būt arī sutīgi un karsti. Neelpojošiem apaviem var būt sliktas sekas – piepampt kājas un potītes, un radīt smagnēju sajūtu. Slēgtiem apaviem ir ļoti labi, ja tie ir augšpusē izgatavoti no mīksta un elastīga materiāla, pielāgojoties kājas formai. 

Mūsdienu zīmoli šobrīd ražo arvien vairāk vieglus apavus, domājot par cilvēka ikdienu, bet, neskatoties uz to, vienmēr pievērsiet uzmanību apavu zolei - tai ir jābūt kā spilvenam, kas atbalsta pēdu. Bieži vien ērta pēdu atbalsta sistēma tiek veidota ar biezāku zoli. 

Ādas apavi vienmēr ir gājuši savu slavas gājienu un ne par velti - dabīgā āda ļoti labi saglabā siltumu un pilda elpošanas funkcijas. Vasarā sievietēm, mērojot lielākus attālumus, ir būtiski, lai kājas nesvīst un neuzbrāž tulznas, tāpēc, ja vien ir iespēja - izvēlieties ādas apavus!

Ja Jūsu izvēle ir par atvērta tipa apaviem, tad liela nozīme ir tam, lai siksniņas neberztu kājas, un apavu pēdas spilventiņu daļa justos komfortabli. 

Stils un krāsas

Meklējot vasaras ikdienas apavus, ir svarīgs arī dizains. Mūsdienās labs ilgtermiņa ieguldījums ir klasiska tipa apavi, kas nemainīgi būs labi jebkurā tūkstošgadē, kā arī viegli pieskaņojami dažādiem tērpiem. Neskatoties uz to, cik viegli ir saskaņot tērpus ar klasiska tipa apaviem, tomēr arvien vairāk tiek uzsvērta arī košuma un spilgtuma nozīme personības izcelšanā. Sievietēm ir viegli sakombinēt ar apaviem aksesuārus, turklāt, ja to var izdarīt vienās toņu gammās - uzslavas par izskatu noteikti ir garantētas. 

Vīriešu apavi, lai arī ir plašā izvēlē (skatīt arī šeit), tomēr nereti savās košuma un radošuma izpausmēs atpaliek, turpretim sieviešu apavu ir simtiem viedu - ar un bez papēžiem, pilnu zoli, pildītu papēdi, atvērta tipa, sporta tipa utt. 

Sieviešu apavi interneta veikalā 220.lv ir veids, kā aplūkot un ar filtra palīdzību atrast dažādus ikdienas vasaras apavus, neizejot no mājas!

Reklāmraksti