Kā izvēlēties printeri?

Tintes vai lāzera? Melnbalto vai krāsaino? Lai atrastu labāko printeri, kas nodrošinās augstu kvalitāti un pasaudzēs tavu maciņu, ieskaties šajā ceļvedī!

Kāda veida printeris tev nepieciešams?

Vai tev nepieciešams printēt daudz materiāla vai arī svarīgāka ir laba kvalitāte? Kādus dokumentus visbiežāk tev būs nepieciešams drukāt? Vai tu printēsi no viena un tā paša datora, vai no vairākām ierīcēm? Vai tev ir svarīgas printēšanas izmaksas?

Pirms veic izvēli, tev ir jānosaka savas vajadzības, jo tās palīdzēs saprast, kas tieši jāmeklē. Printerus lielākoties iedala divos populārākajos veidos, balstoties uz tehnoloģiju, kas tajā izmantota – tintes vai lāzera. Taču tos var atlasīt arī pēc citiem kritērijiem, piemēram, bezvadu printeri vai arī mājas/biroja printeri, kas piemēroti konkrētu uzdevumu veikšanai. 

Cik daudz tev vajadzētu tērēt printera iegādei?

Tu vari nopirkt pilnīgi jaunu tintes printeri par mazāk nekā 40 eiro. Nav nepieciešams tērēt milzīgu naudas summu, lai atrastu labu modeli. Savukārt par aptuveni 140 eiro tu vari iegādāties kvalitatīvu lāzera printeri. 

Ja vēlies aplūkot dažādas ierīces par pievilcīgām cenām, tev var noderēt datortehnikas veikals 220.lv, kur vienuviet atradīsi ne tikai dažādus datorus un tiem nepieciešamās iekārtas, bet arī daudzas citas preču kategorijas.  

Jo vairāk tu iztērēsi par printeri, jo plašākas funkcijas iegūsi (tā ir vismaz vairumā gadījumu). Taču mūsdienās par salīdzinoši zemu cenu iespējams iegūt ierīci, kurā ietvertas printera un skenera opcijas, kā arī wi-fi un Apple AirPrint funkcijas. Maksājot vairāk nekā 100 eiro, var atrast printeri, kurā ietveras ofisa un mājas lietošanai nepieciešamās īpašības, faksa sūtīšana, automātiskā dokumentu padeve un printēšana uz abām lapas pusēm. 

Tintes printeris

Šīs ir daudzpusīgas ierīces. Tās spēj viegli izprintēt ar tekstu pārblīvētas lapas, piemēram, studentu kursa darbus vai sapulču pierakstus. Tāpat tintes printeris vienlīdz labi spēj izdrukāt arī fotogrāfijas, turklāt nereti labākā kvalitātē nekā lāzera printeris. Tie ir klusi un aizņem mazāk vietas uz galda. 

Tajā pašā laikā jāņem vērā, ka tintes printera uzturēšana ir dārgāka, jo vienas lapas printēšana būs dārgāka, salīdzinot ar lāzera printeri. Ilgtermiņa lietošanai šī problēma vairs nešķiet nozīmīga, taču, ja printēšana nav regulāra, der apsvērt citus variantus. 

Plusi: mazāks un lētāks nekā lāzera printeris, spēj radīt kvalitatīvāku rezultātu. Mīnusi: augstākas uzturēšanas izmaksas, lēnāk printē lapas ar melnu tekstu. 

Lāzera printeris

Tie savu zvaigžņu stundu piedzīvo, ja nepieciešams printēt daudz melna teksta, kā arī rada kvalitatīvas biznesa grafikas. Salīdzinājumā ar tintes ierīcēm, šīs parasti darbojas ātrāk, kā arī spēj izturēt lielāku slodzi ilgtermiņā. 

Lai arī toner kārtridžu uzpildīšana ir dārgāka, ar to pietiek, lai izprintētu daudz vairāk lapu nekā ar vienu tintes printera kārtridžu. Taču jāņem vērā, ka tintes printeri ir masīvāki un skaļāki, kā arī aizņem vairāk vietas. 

Jā, tie rada lieliskas kvalitātes grafikus un tabulas, taču nav tik labi foto drukāšanā. Ja vēlies izprintēt brīvdienu bildes, dod priekšroku tintes iekārtai. 

Plusi: ātri un kvalitatīvi drukā melnbaltas lapas. Mīnusi: dārgāki, masīvāki un skaļāki. 

Viss-vienā printeris

Tu vari izvēlēties tintes vai lāzera printeri, taču tehnika, kas skenē un kopē nemaz nav tik dārga. Daudzām no tām ir iebūvēta Wi-fi savienojuma uztveršanas funkcija, tādēļ tu bez problēmām varēsi pievienot vairākas ierīces vienlaicīgi, tai skaitā arī planšetes un telefonus. Plusi: var skenēt, printēt, drukāt foto un sūtīt faksu. Mīnusi: lieli modeļi, kas aizņem ļoti daudz vietas. 

Foto printeris

Šis jēdziens ietver plašu ierīču klāstu. Dažiem tas ir printeris A4 foto drukāšanai augstā kvalitātē. Citiem tas ir kompakts printeris, kas paredzēts tikai nelielu foto drukai. Iespējams, tu vēlēsies modeli, kas paredzēts A3 formātam. Tādām ierīcēm ir īpaši pielāgoti kārtidži un augstas kvalitātes printēšanas detaļas. Šiem printeriem parasti ir atmiņas kartes un USB pievienošanas iespējas, lai tu varētu drukāt foto uzreiz no kameras, neizmantojot datoru. Plusi: pielāgoti foto izmēra materiālu printēšanai. Mīnusi: ne vienmēr ir kvalitatīvāki nekā parastie printeri ar daudzām funkcijām. 

A3 printeris

Ja nepieciešams drukāt lielus biroja dokumentus, plakātus vai fotogrāfijas, kuras likt pie sienas, A3 printeris būs laba izvēle. Tie maksā dārgāk un aizņem vairāk vietas, taču, salīdzinot ar klasiskajiem printeriem, ar tiem iespējams apdrukāt lielāka izmēra papīru. Plusi: ideāli piemēroti plakātu drukāšanai. Mīnusi: jāieplāno vieta, kur tos novietot. 

Ofisa printeris

Daudzi ražotāji piedāvā gan tintes, gan lāzera printerus ofisa lietošanai. Tie īpaši paredzēti lieliem teksta apjomiem, biznesa grafikiem, bērnu mājas darbiem un mākslas projektiem. Fokusējas uz kvalitatīvu tekstu printēšanu. Plusi: ātri printē, vairākas noderīgas papildus funkcijas. Mīnusi: lielie modeļi ir diezgan dārgi. 

Melnbaltais vai krāsas printeris

Melnbaltie printeri mūsdienās ir gandrīz izzuduši, taču, ja vēlies, vari iekrāt naudu, lai iegādātos nelielu, melnbalto lāzera printeri. Tie ir lētāki nekā krāsainie modeļi, tādēļ, ja plāno drukāt tikai tekstu, šī būs saprātīga izvēle. Tajā pašā laikā, tu nevari zināt, vai kādreiz neradīsies vajadzība pēc krāsainām lapām, tādēļ labāk iegādāties printeri ar plašākām drukas funkcijām. 


Reklāmraksti