Kā laicīgi sagatavoties pirmajai skolas dienai?

Ja tu savam bērnam pajautātu, ar ko viņam saistās vasara, atbildē noteikti izskanētu tādi vārdi kā: brīvdienas, brīvlaiks, atpūta no skolas, laiks, ko pavadīt ar draugiem u.tml. Taču vecākiem gan šis laiks nereti saistās ar vēl lielāku stresu, jo papildus tam, ka ir jādomā, kā nodarbināt savu atvasi (sūtīt uz nometni, laukiem pie radiem vai atstāt mājās), ir jāparūpējas arī par viņa sagatavošanu skolai, īpaši, kad pirmais septembris gaidāms jau drīz. Tādēļ aplūkosim, kas jāņem vērā, lai skolas lietu sagādāšana nepārvērstos par drāmu.

Pirmkārt, jāatceras, ka nepieciešamo preču iegāde pirmajai skolas dienai ir jāveic laikus. Neatliec to uz augusta beigām, lai izvairītos no drūzmas un rindām grāmatnīcās un citos veikalos. Tas palīdzēs arī ietaupīt un sagādāt skolai patiešām visu to, kas ir nepieciešams.

Pirms dodies uz veikaliem, aplūko, kādas lietas bērnam jau ir no pagājušā mācību gada. Piemēram, ja krāsainie zīmuļi, lineāls vai zīmēšanas papīrs vēl stāv plauktā, tos varēs izmantot arī vēlāk. Lai arī varētu šķist, ka dažādi rakstāmpiederumi un rokdarbu materiāli ir mazas lietiņas, kuras nemaksā daudz, kopā tās nereti veido diezgan apjomīgas summas. 

Jau no pirmās dienas bērnudārzā vai skolā, tev bērnam ir jāpalīdz saprast, ka viņam piederošās pildspalvas, grāmatas un viss pārējais ir jāsaudzē, lai tas kalpotu vairākus, nevis tikai vienu gadu. Tev jāparāda, ka, piemēram, no aplikāciju papīra lapas, kurai izmantota tikai viena puse, pārpalikums nav jāmet ārā, bet jāpataupa, jo no tā pēc tam varēs izveidot ko citu. 

Pēc tam, kad pārskatītas lietas, kas bērnam jau ir, noteikti nepieciešams izveidot saraksti ar to, kas vēl būtu jānopērk. Skolas mēdz izsniegt jau gatavus mācību materiālu sarakstus, tādēļ tev atliks tikai pierakstīt tās preces, kuras jāiegādājas papildus. Šāda metode ļaus atcerēties nopirkt visu nepieciešamo, jo steigā var gadīties kaut ko piemirst vai, tieši pretēji, nopirkt to, ko nemaz nevajag.

Lai ietaupītu naudu par mācību grāmatām, kas bieži vien maksā pamatīgas summas, apjautājies saviem draugiem un kolēģiem, kuriem bērni ir vecāki nekā tavējais. Pastāv iespēja, ka viņiem mājās ir tieši tās grāmatas, kas tev nepieciešamas, turklāt tās nemaz netiek izmantotas. Šis ir labs veids, kā ietaupīt, jo grāmatas varēsi pārpirkt par zemāku cenu vai pat iegūt bez maksas. 

Vēl viena iespēja, kuru vecāki var izmantot, ir interneta piedāvātās iespējas. Tādos sociālajos medijos kā “Draugiem.lv” un “Facebook.com” ir dažādas grupas, kurās cilvēki tirgo lietas, kas viņiem pašiem vairs nav nepieciešamas, bet citiem var noderēt, tai skaitā arī mācību palīglīdzekļus. Ir vērts izmantot šādu iespēju, jo var gadīties, ka atrodi to, kas tavam bērnam vajadzīgs, turklāt par daudz izdevīgākām cenām.

Pavēro, kurās grāmatnīcās un veikalos, kas tev jāapmeklē, ir akcijas. Ir svarīgi iepirkties gudri, tādēļ, lai to izdarītu, jābūt vērīgam. Vēl viena iespēja, ko der izmantot, ir iepirkšanās tiešsaistē. Dažādi interneta veikali piedāvā iegādāties skolas somas, rakstāmpiederumus un citas noderīgas preces pat par ļoti izdevīgākām cenām, tādēļ noteikti apsver šo opciju! Turklāt tas ļaus izvairīties no drūzmēšanās veikalos un ietaupīt ne tikai naudu, bet arī laiku.

Papildus grāmatām un visām pārējām lietām, kas parasti tiek liktas mugursomā, bērniem ir nepieciešams arī apģērbs, tai skaitā sporta tērps un apavi. Kā zināms, skolnieciņš ātri vien izaug, tādēļ arī tas apģērbs, kas nupat vēl derēja, jau jānomaina pret citu. Turklāt aktīvais dzīvesveids veicina drēbju ātrāku nonēsāšanos, kas kalpo par iemeslu apmeklēt lietot apģērbu veikalus, jo tajos nereti var atrast patiesi labus apģērbus. Ja tādas lietas kā virsjaku vai bikses varbūt labāk vajadzētu pirkt jaunas, tad sporta bikses vai krekliņus patiešām var pameklēt tieši second hand preču klāstā. 

Piemērotas skolas somas izvēle ir nopietns un diezgan sarežģīts uzdevums, jo piedāvājums mūsdienās ir plašs, bet ne visi vecāki zina, kas jāņem vērā, lai izvēlētos pareizo modeli. Pirmo klašu skolēniem piemērotākās somas būs tās, kurām ir ērtas un polsterētas plecu lentas – vismaz 4 cm platas. Tām jābūt regulējamām, lai varat pielāgot sava bērna augumam. 

Tukšai somai nevajadzētu svērt vairāk par 500 līdz 600 gramiem, jo papildus tam nāks svars, kuru radīs grāmatas, burtnīcas un rakstāmpiederumi. Lai bērns justos droši, ir labi, ja somā ir iestrādāti atstarojoši elementi, kuri īpaši noder gada tumšajā laikā. Tāpat var noderēt soma, kuras materiāls nelaiž cauri mitrumu.

Gatavošanās pirmajai skolas dienai nebeidzas tikai ar dažādu preču iegādi. Papildus tam, ar savu atvasi ir jāpārrunā dažādi drošības jautājumi, kas attiecas uz ceļu satiksmes noteikumiem, runāšanu ar svešiniekiem utt. Bērnam ir jāsaprot, ka nepieciešams rūpēties par savu un citu drošību, ir jābūt izpalīdzīgam un draudzīgam.

Lai izdodas veiksmīgi sagatavoties jaunajam mācību gadam! 


Reklāmraksti