Kā nopirkt dārgu preci par zemāku cenu?

Katram patērētājam ir savi iepirkšanās paradumi un principi, kurus viņš ievēro. Laikā, kad vieni labprāt pērk preces īsai, sezonas lietošanai, vēl kāds izmanto patēriņa kredīta iespējas, citi meklē, kā nopirkt pašu kvalitatīvāko, ilgāk kalpojošo un dārgāko preci par zemāko cenu. Kā to paveikt?

Izmantojiet sezonu izpārdošanas

Šis šķiet jau mūžsens padoms, taču tas reāli strādā. Ko vērts atcerēties?

Latvijā vasaras kolekcijas tiek izpārdotas sākot no jūnija beigām un zemākās cenas tiek sasniegtas augusta beigās.

Ziemas preču izpārdošanas sākas pašā gada sākumā, bet  šo preču zemākās cenas ir februāra beigās. 

Īpaši labi var ietaupīt pērkot apavus - sezonu izpārdošanu pēdējās divās nedēļās apavu cenas ir uz pusi un pat vairāk mazākas nekā sezonas sākumā. 

Sekojiet jauno veikalu piedāvājumiem

Jauno veikalu atklāšanās pircējus vilina ar labām cenām un dažādiem bonusiem. Ja zinat, ka jums nepieciešamas kādas konkrētas preces, sekojiet jauno veikalu īpašajiem piedāvājumiem. 

Outlet veikali, forumu informācija un iepirkšanās grupas

  • Dažādos interneta forumos var atrast lietotāju atsauksmes par preču kvalitāti, materiāliem un īpašībām kopumā. Tas nereti atklāj ražojumu vājos punktus un ļauj saprast, kura prece ir kādas cenas vērta. 
  • Arī koppirkumi iepirkšanās grupās ir iespēja ietaupīt naudu. Turklāt, jums nebūs jātērē savu laiku un jānodarbojas ar preces pasūtīšanu.
  • Outlet veikali biežāk sastopami ārvalstīs, taču ir laba iespēja nopirkt zīmolu preces lētāk. Ja ceļojat ārzemēs, apskatiet arī vietējo outlet veikalu piedāvājumus. 

Iepērcieties interneta veikalos

Ja labi zinat konkrēto zīmolu izmērus, laba izvēle ir iepirkties ražotāju interneta veikalos. Šādā veidā izpārdošanās var nopirkt preces ievērojami lētāk un ietaupīt laiku, kas būtu jāpavada veikalā. 

Iepirkšanās tūrisms - kāpēc ne?

Pētījumi liecina, ka Latvijā un Lietuvā ir izplatīts iepirkšanās tūrisms, kad cilvēki ceļo kaimiņvalstīs, lai iepirktos ikdienas patēriņam vai pirms sezonas periodos. Bieža ir iepirkšanās pirms mācību gada vai ziemas sezonas sākuma, taču pierobežas reģionos šāda iepirkšanās migrācija ir visa gada garumā. 

Vai esat gatavs kaut ko pielabot?

Zīmolu apģērbus var nopirkt ievērojami lētāk, ja tiem ir kāds sīks brāķis. Piemēram, saplīsis rāvējslēdzējs biksēm vai atirusi vīle. Ja esat gatavs kaut ko pielabot, šādā veidā varat nopirkt kvalitatīvu preci par krietni zemāku cenu.

Izvēlieties preces ar reālu lietošanas garantiju

Zināms, ka Latvijā vairumam preču garantijas termiņš ir divi gadi jeb 24 mēneši. Šajā laikā ir vislielākās iespējas saņemt preces garantijas remontu gadījumā, ja tā salūzt ražojuma nepilnību dēļ. 

Situācijā, ja atgriežat preci garantijas periodā citās Eiropas Savienības valstīs, esiet ļoti vērīgi kā raksturojat bojājumu. Piemēram, ja sarunas laikā atzīsiet, ka mobilo telefonu netīšām nometāt zemē, ļoti iespējams, ka garantijas remontu jums atteiks, jo bojājums noticis neuzmanības, nevis ražojuma nepilnību dēļ. 

Preces lietošanas garantijas termiņš ir iespēja pasargāt sevi no liekiem tēriņiem pērkot saplīsušo preci vēlreiz un vēlreiz. Tādēļ ir būtiski izvēlēties stabilus, ilggadēji pārbaudītus tirgotājus, kuri nenozudīs no tirgus kolīdz būs iztirgojuši preci. Gan pērkot sadzīves tehniku, gan ik dienu vajadzīgos apavus un citas preces, izvēlieties zināmus veikalu tīklus vai ražotāju oficiālos veikalus. 

Reklāmraksti