Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā pārvaldīt savu budžetu tā, lai nav jāņem ātrie kredīti?

Ātrie kredīti mūsdienās ir kļuvuši par ļoti populāru īstermiņa aizdevumu veidu, un, lai gan tie ir paredzēti negaidītu un neatliekamu izdevumu segšanai un finanšu problēmu novēršanai, liela daļa patērētāju tos izmanto neapdomāti, nepārdomājot kredīta nepieciešamību, kā arī savas iespējas atmaksāt. Galvenais iemesls šādai nepārdomātai kredītu ņemšanai ir neprasme plānot savu budžetu tā, lai izvairītos no kredītsaistībām, tādēļ tālāk tekstā apskatīsim dažus ieteikumus, kas var palīdzēt Tev labāk pārvaldīt savus naudas līdzekļus. 

Ieteikums Nr. 1 – pievērs uzmanību saviem ikmēneša tēriņiem!

Lai labāk izprastu savus izdevumus, apskati cik daudz naudas Tu katru mēnesi tērē pārtikai, apģērbam, rēķinu nomaksāšanai vai izklaidei. Varbūt sapratīsi, ka izklaide katru nedēļas nogali prasa ievērojamus naudas līdzekļus, un atradīsi iespējas samazināt izdevumus!

Ieteikums Nr. 2 – izstrādā mēneša budžetu!

Balstoties uz savu ikmēneša tēriņu analīzi, izveido reālistisku budžetu, kam vari sekot līdzi, tādā veidā nepārsniedzot savus ikmēneša ienākumus. 

Ieteikums Nr. 3 – centies apmaksāt ikmēneša rēķinus laikā!

Rēķinu apmaksāšana laikā ļauj Tev izvairīties no lielām soda naudām, tādēļ izveido grafiku ar rēķinu apmaksas datumiem un centies turēties pie tā. 

Ieteikums Nr. 4 – tērē savu naudu gudri!

Galvenais ieteikums labai budžeta pārvaldīšanai ir tērēt tikai tik, cik Tev ir, nevis tik, cik Tu ceri nopelnīt, tāpēc ja vien Tu nesaskaries ar ārkārtas gadījumu, vienmēr atceries nepārvērtēt savu līdzekļu apmēru un tērēt tikai to naudu, kura Tev ir reāli pieejama. Statistika liecina, ka cilvēkiem bieži rodas problēmas atmaksāt ātros kredītus, tajā skaitā tos, kuri ir izsniegti bez maksas, kas liecina par to, ka cilvēki neizvērtē savu tēriņu un ienākumu bilanci un tērē naudu nepārdomāti.

Ieteikums Nr. 5 – veido uzkrājumus! 

Kredītspeciālisti iesaka novirzīt vismaz 10% no ikmēneša ienākumiem uzkrājumu veikšanai, tādēļ neaizmirsti paredzēt daļu savu ienākumu uzkrājumu veikšanai, jo viens no visbiežākajiem iemesliem, kādēļ tiek ņemti ātrie kredīti, ir negaidītu izdevumu rašanās, piemēram, nepieciešamība remontēt automašīnu. Ja būsi veidojis uzkrājumus, ātrie kredīti nebūs nepieciešami, turklāt laicīga uzkrājumu veidošana var būt labs palīgs arī pirmā mājokļa iegādei, kas ļaus samazināt hipotekārā kredīta apmērus. 

Ja tomēr ātrie kredīti ir nepieciešami – aizņemies gudri!

Dzīvē var pienākt brīži, kad aizdevums tomēr ir nepieciešams, tādēļ šādos gadījumos, lai samazinātu kredīta ņemšanas risku, ņem vērā:

Izvērtē visas alternatīvas – aizņemties no draugiem, avanss darbā, cits finansējuma veids ar iespējams labākiem nosacījumiem;

Aizņemies tikai no licencētiem aizdevējiem;

Izvēlies sev piemērotāko un izdevīgāko aizdevēju;

Rūpīgi iepazīsties ar kredīta līgumu un visiem kredīta ņemšanas nosacījumiem – atmaksas termiņš, kredīta pagarināšanas procentu likme, soda naudas, komisijas maksas un citas iespējamās izmaksas;

Vienmēr aizņemies tikai tik, cik nepieciešams, un tikai tad, ja esi pārliecināts, ka varēsi aizdevumu atmaksāt laikā! 


Reklāmraksti