Kā sagatavot savu automašīnu drošai braukšanai ziemā?

Zema gaisa temperatūra, sniega vētras un apledojuši ceļi.. Straujiem soļiem tuvojas gada aukstākais laiks – ziema! Ikviens autovadītājs zina, ka braukšana ziemas apstākļos ir sarežģīta un pat bīstama. Taču neuztraucieties – mums ir padomi, kā sagatavot automašīnu drošai braukšanai ziemā. Parūpējieties par savu auto jau laicīgi, lai pēc tam, sagaidot ziemu, nerastos nepatīkami pārsteigumi! 

Piepumpējiet riepas

Izmantojiet auto lietotāja rokasgrāmatu un apskatieties, kāds ir ieteicamais riepu spiediens Jūsu automašīnai. Tad izmantojiet personīgo manometru vai dodieties uz tuvāko degvielas uzpildes staciju, kur pieejams manometrs koplietošanai, un pārbaudiet gaisa spiedienu riepās. 

Atcerieties, ka riepas nevajadzētu piepumpēt līdz maksimumam - ziemā riepu spiedienu vajadzētu uzturēt zemākajā iespējamajā līmenī, jo tā riepa veidos labāku saķeri ar slideno ceļa virsmu.  

Svarīgi – riepu spiediens samazinās aptuveni par 1 PSI mēnesī un par 1 PSI arī temperatūras krituma laikā (pēc katriem – 10 grādiem).

Pārbaudiet protektora dziļumu

Latvijā no 1. decembra līdz 1. martam ikvienam transportlīdzeklim jābūt aprīkotam ar ziemas riepām. Ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4mm. Sagatavojieties ziemai un pārbaudiet ne tikai riepu spiedienu, bet arī riepu protektora dziļumu. 

Vienkāršākais veids, kā to izdarīt – izmantojiet divu eiro monētu! Ievietojot to riepu ūdens novadīšanas kanālos, protektoram vajadzētu būt vismaz sānu malas augstumā. Ja tas ir mazāks, steidzami nepieciešams mainīt riepas! Tāpat pārbaudiet arī, vai protektors uz visām riepām nodilst vienmērīgi un kuras riepas daļas dilst straujāk, jo tādējādi iespējams laicīgi novērst citas auto problēmas. 

Pārbaudiet apgaismes ierīces

Iedarbiniet savu automašīnu un pārbaudiet iekšējās un ārējās apgaismes ierīces! Ja kāda no spuldzītēm kļuvusi bāla vai izdegusi pavisam, dodieties uz tuvāko degvielas uzpildes staciju vai veikalu, kur varat iegādāties jaunas spuldzītes. 

Lai gan Jūs nevarat kontrolēt to, cik gaišs ir ārā, Jūs varat regulāri pārbaudīt un nomainīt automašīnas lampiņas - ziemas mēnešos redzamība uz ceļa ir apgrūtināta, tādēļ svarīgi pārliecināties, lai apgaismes ierīces vienmēr ir darba kārtībā.

Pārbaudiet ventilāciju

Kad esat iedarbinājis savu automašīnu, lai pārbaudītu apgaismes ierīces, pie reizes pārbaudiet arī automašīnas ventilāciju! Iestatiet un pārbaudiet gan vēsā, gan siltā gaisa plūsmu, kas noderēs mirkļos, kad aizsals vai aizsvīdīs automašīnas logi. Ja gaisa plūsma ir neliela, nav siltā gaisa vai gaisu nepūš vispār, ventilācijas sistēmai nepieciešams remonts!

Aizdevumi internetā fiziskām personām pieejami arī ar mērķi veikt auto remontu, taču atcerieties, ka tas ir nopietns solis, kas rūpīgi jāizvērtē. Lai arī varētu likties, ka ziemā pavisam mierīgi iespējams iztikt bez ventilācijas, neriskējiet ar savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību!

Ziema ir neparedzama, un Jūs nekad nezināt, kad redzamība pār ceļu būs apgrūtināta.

Pārbaudiet vējstikla slotiņas

Ziemā Jūs jebkurā mirklī var pārsteigt negaidīts sniegputenis, tādēļ vajadzētu pārbaudīt arī vējstikla slotiņas. Pārbaudiet pašreizējo slotiņu stāvokli un, ja tās ir nodilušas, čīkst vai līp pie vējstikla, nomainiet tās! Atcerieties - vējstikla slotiņas vajadzētu mainīt ik pēc 6-12 mēnešiem.

Drošība ir Jūsu rokās!

Pirms dodaties ceļā, ieteicams pārbaudīt laika prognozi, tādējādi zināsiet, kad gaidāms sniegputenis vai, piemēram, apledojums. Ja neesat pārliecināts par savām spējām, labāk palieciet mājās! Laika apstākļi ziemā var būt patiesi neprognozējami, tādēļ dariet visu iespējamo, lai braukšana ziemā būtu droša un nekādā gadījumā nesteidzieties. 

Ja Jūsu auto radušās nopietnas problēmas, taču šobrīd Jūs nevarat atļauties tās novērst, Jums var palīdzēt Creamcredit.lv. Taču esiet apdomīgs – lai arī kredīti internetā ir ātrs un viegls risinājums, tie var radīt pamatīgu finanšu slogu, tādēļ izvērtējiet savas iespējas kredītu atmaksāt!


Reklāmraksti