Kā uzbūvēt labu koka siltumnīcu?

Siltumnīca sniedz lielisku iespēju paša spēkiem izaudzēt dažādu pārtiku, piemēram, gurķus, tomātus, salātus, ogas. Iespējams audzēt arī skaistas puķes, ko vēlāk pasniegt kādam cilvēkam svētkos. Latvijas klimats ir ļoti piemērots, lai siltumnīcā varētu izaudzēt kārotos augus. Tāpēc, ja Jums vēl nav savas siltumnīcas, vajadzētu parūpēties, lai tāda būtu.

 Nav obligāti jādodas uz veikalu, lai iegādātos jau gatavu siltumnīcu, jo to iespējams uzcelt arī paša spēkiem. Raksta turpinājumā atradīsiet vērtīgus padomus, kas ļaus paša spēkiem uzbūvēt labu koka siltumnīcu.

Mitruma novēršana

Viena no svarīgākajām lietām, kas jāņem vērā, ja vēlas, lai koka siltumnīca kalpotu pēc iespējas ilgāk, siltumnīcas būvēšanas procesā nedrīkst izmantot detaļas, uz kurām varētu krāties kondensāta radītais mitrums.

Neskatoties uz to, kādas formas siltumnīcu esat iecerējis būvēt, siltumnīcai ir jābūt tādai, lai viss liekais mitrums spētu notecēt no augšas uz leju un iesūkties zemē. Svarīgi, lai šajam mitrumam ceļā nestātos nekādi šķēršļi, kas to var aizturēt.

Lielākoties tieši klasiskas formas siltumnīcās mēdz krāties mitrums, tāpēc dažādi speciālisti iesaka būvēt arkveida siltumnīcas. Lai mitrums nekrātos, ir svarīgi vēdināt siltumnīcu, turot vaļā gan durvis, gan lūkas. Siltumnīcu vajag vēdināt arī rudenī un pasvasarī, jo tad gaisa mitrums ir salīdzinoši liels.

Koksnes apstrādes līdzekļu neizmantošana

Jāņem vērā, ka siltumnīcas karkasa detaļas nevajadzētu apstrādāt ar nekādiem aizsardzības līdzekļiem, kas paredzēti koksnei. Bieži vien cilvēki domā, ka siltumnīcas koka karkass daudz labāk kalpos, ja tas tiks pārklāts ar kādu no koksnei paredzētiem līdzekļiem. Tomēr pieredze rāda, ka liela daļa cilvēku šo koksni apstrādā visai pavirši, līdz ar to siltumnīcas klimata dēļ šie līdzekļi ātri vien izskalojas no koksnes un nonāk augsnē.

Tālāk šos līdzekļus no augsnes uzsūc augi, ko vēlāk patērē pārtikā. Šāds rezultāts nav nedz veselīgs, nedz izdevīgs.

Vislabāk ir siltumnīcas karkasu atstāt neapstrādātu vai arī apstrādāt to ar dabīgas izcelsmes koksnes aizsardzības līdzekļiem, piemēram, lineļļu. Tomēr jāņem vērā, ka būs diezgan dārgi apstrādāt karkasu ar lineļļu un tas koksnes kalpošanas laiku pagarinās vien par vienu vai diviem gadiem.  

Pareiza siltumnīcas konstrukcija

Ir ļoti svarīgi uzbūvēt pareizu siltumnīcas konstrukciju, lai tā kalpotu pēc iespējas ilgāk. Nekādā gadījumā nedrīkst siltumnīcu būvēt tā, ka siltumnīcas apakšējā daļa saskaras ar augsni, pretējā gadījumā koksne sāks bojāties. Siltumnīcas karkass noteikti ir jāpaceļ virs zemes.

Siltumnīcas karkasu var pacelt izmantojot gan metāla caurules, gan speciālas āra darbiem paredzētas kanalizācijas caurules. Šādas caurules būs krietni lētākas par metāla caurulēm un pietiekami izturīgas.

Kvalitatīvu materiālu izmantošana

Lai siltumnīca kalpotu pēc iespējas labāk, ir jāizvēlas kvalitatīvi materiāli. Vislabāk būs izvēlēties egles vai priedes koku, kam nav lieku zaru, jo tie ļoti ietekmē konstrukcijas izturību.

Pareiza seguma izvēle

Ir vairāki siltumnīcas seguma varianti. Populārākie no tiem ir plēve un polikarbonāts. Polikarbonāta siltumnīcas ir ļoti labas un kvalitatīvas, tomēr, ja ir vēlme izvēlēties ko maciņam daudzīgāku, tad ieteicams izvēlēties plēvi.

Lai segums kalpotu pēc iespējas ilgāk, ir jāizvēlas pareizā plēve. Vislabākā plēve ir tāda, uz kuras neveidojas kondensāts. Plēvei noteikti jābūt noturīgai pret ultraviolētajiem stariem. Vēl svarīgi, lai plēve būtu izturīga pret dažādiem mehāniskajiem bojājumiem. Noteikti jāņem vērā, ka izturīga plēve nebūt nenozīmē to, ka tai jābūt biezai. 

Ievērojot iepriekš minētos padomus, ikvienam iespējams uzbūvēt labu koka siltumnīcu, kas kalpos ilgi un kurā varēs audzēt visu, kas vien nepieciešams. Lai uzceltu siltumnīcu, Jums noteikti būs vajadzīgi dažādi instrumenti. Instrumenti pieejami 220.lv interneta veikalā, šeit, tāpēc Jums nebūs jādodas uz būvniecības veikaliem, visu nepieciešamo varēsiet iegādāties arī internetā.

Tāpat, iespējams, Jums būs nepieciešami arī citi instrumenti un darbarīki, kas noderēs saimniekošanā pa siltumnīcu. Interneta veikalā 220.lv ir pieejamas arī lāpstas, grābekļi, ķerras un pārējie nepieciešamie rīki.

Ja tomēr Jūs saprotat, ka paša spēkiem nevarēsiet uzbūvēt siltumnīcu, tad interneta veikalā 220.lv var iegādāties arī kvalitatīvas siltumnīcas. Siltumnīcu izvēle ir plaša, tāpēc noteikti atradīsiet savām vajadzībām atbilstošu siltumnīcu.  

Reklāmraksti