Kādu brīvā laika pavadīšanas transporta līdzekli izvēlēties bērnam?

Brīvā laika pavadīšanas iespējas vasaras sezonā ir teju vai bezgalīgas. Ja vēlaties veicināt sava bērna vēlmi atrasties un sportiski izpausties brīvā dabā, iepazīstiniet viņu ar kādu no sportiskā tipa transportlīdzekļiem. Skrituļdēļi un skrejriteņi ir lieliski braucamrīki, kas palīdzēs aizpildīt brīvo laiku un attīstīt bērna fizisko sagatavotību. 

Centīsimies noskaidrot, kādu transporta līdzekli vislabāk izvēlēties dažāda vecuma bērniem.

Skrituļdēļu veidi un to pielietojums

Skrituļdēļi kā braucamrīki būs vispiemērotākie bērniem, kas jau sasnieguši pusaudža vecumu. Ņemiet vērā, ka plašajā skrituļdēļu klāstā ir pieejami dažāda veida skrituļdēļi. Svarīgi saprast kāds ir skrituļdēļa iegādāšanās mērķis. Vai tīnis ar to grib tikai pavizināties, vai nopietni sākt nodarboties ar skeitošanas sportu?

Izklaides braucienu vajadzībām lieti noderēs penibordi un longbordi. Šie dēļi ir salīdzinoši vieglāk vadāmi, ērtāk manevrējami un spēs pārvarēt dažāda tipa ceļa segumus. Gan longbordi, gan penibordi būs lieliska izvēle tieši skeitotājiem – iesācējiem. 

Nopietnākai pieejai un dažādu triku veikšanai noteikti jāizvēlas tradicionālais skeitborda dēlis. Skeitošanas dēļa gali parasti ir vairāk izliekti. Tas ievērojami uzlabo dēļa veiktspēju dažādu triku izpildē. Pirms tradicionālā skeitborda izvēles, ņemiet vērā, ka tas prasa nedaudz attīstītākas balansēšanas spējas nekā longbords vai penibords. 

Arī skrejriteņi ir dažādi

Skrejriteni iespējams piemērot visdažādākā vecuma bērniem. To kā izklaides transportlīdzekli var droši lietot bērni jau no 3 gadu vecuma. Šim vecuma posmam ieteicams izvēlēties skrejriteni ar 4 vai 3 ritenīšiem. Papildu riteņi nodrošinās stabilāku un drošāku braukšanu.

Līdz ar 5 gadu vecuma sasniegšanu, bērns spēj ievērojami labāk kontrolēt savu līdzsvara sajūtu. Šajā vecuma posmā droši var izvēlēties skrejriteni ar diviem riteņiem. Ritenīšiem vajadzētu būt pēc iespējas lielākiem. Lielāki riteņi nodrošinās labāku stabilitātes sajūtu. Jāatceras arī par svara ierobežojumiem. Tiem jābūt norādītiem uz braucamrīka lietošanas instrukcijas.

Pusaudzi vecumā no 13 līdz 16 gadiem varētu ieinteresēt triku skrejriteņi. Triku skrejritenis ir paredzēts dažādu triku  elementu veikšanai. Šie skrejriteņi būs daudz izturīgāki par tradicionālajiem skrejriteņiem. Šāds braucamrīks ir vairāk paredzēts skeitošanai un triku veikšanai uz skeitparka seguma. Triku vai cita veida skrejritenis interneta veikalā 220.lv pieejams ļoti izdevīgās cenās.

Ja pusaudzis vēlas tikai laiski vizināties un dažādi triki viņu īpaši neaizrauj, tradicionālais skrejritenis būs daudz piemērotāka izvēle. 

Popularitāti iegūst elektriskie braucamrīki

Ja pusaudzis sasniedzis jau vismaz 14 gadu vecumu, variet apsvērt elektriskā skrejriteņa iegādi.Elektriskajam skrejritenim piemīt ļoti daudz priekšrocību. Tas ir ērti manevrējams, videi draudzīgs un ļoti stabils. Iegādājoties šāda tipa skrejriteni, jāņem vērā tā svars un maksimālais ātrums. Vēlams neizvēlēties pašu smagāko transportlīdzekli, jo to tīnim varētu būtu grūtāk pārvietot, piemēram, iecelt sabiedriskajā transportā. Kā pirmo elektrisko braucamrīku ieteicams izvēlēties skrejriteni, kura maksimālais ātrums nesasniedz vairāk par 20 km/h. 

Ja neesat īsti pārliecināts par bērna drošību un atbildības izjūtu, izbraucienos ieteicams doties kopā. Vajadzētu parūpēties arī par papildu baterijas esamību, lai izlādes gadījumā, pusaudzim nebūtu braucamrīks jāvelk cauri visai pilsētai. Pirms došanās ielās, rūpīgi pārliecinieties par to, cik labi Jūsu tīnis pārzin ceļu satiksmes noteikumus. Drošības nolūkos vajadzētu parūpēties arī par aizsargelementu lietošanu. 

Palīdziet bērnam izvēlēties visatbilstošāko transportlīdzekli un kopīgi dodieties piedzīvojumos svaigā gaisā. Kustības un svaiga gaisa pieplūdums plaušās, nomierinās nervu sistēmu un atstās pozitīvu ietekmi gan uz bērna, gan Jūsu veselību. Skrejriteņi un skrituļdēļi 220.lv interneta veikalā  pieejami daudzveidīgā klāstā. Plašajā piedāvājumā atrodami braucamrīki ikkatrai gaumei un vecumam. 

Reklāmraksti