Kāpēc jaunajiem vecākiem noder pārtinamais galds un kā to pareizi izmantot

Pārtinamais galds ir viena no zīdaiņu aprūpes lietām, ko jaunie vecāki var iegādāties bērnu preču veikalos. Pārtinamie galdi pieejami dažādās komplektācijās un dizainos, tāpēc izvēles iespēju ir tiešām daudz. Tomēr ne visi vecāki steidzas iegādāties šo lietu, jo īsti neredz tai jēgu, kā arī nevēlas tērēt tam naudu. Bet pārtinamais galds patiesībā ir ļoti noderīga lieta mājā, kurā ir zīdainis līdz pusgada vecumam. Kāpēc? Tam ir vairāki iemesli.

Saudzē vecāku muguras

Pirmajos dzīves mēnešos mazulis daudz laika pavada vecākiem uz rokām. Kā arī ik pēc dažām stundām viņam jāmaina autiņi un jāpārvelk drēbītes, jo tās bieži smērējas. Protams, grūtniecība un dzemdības arī bijusi liela slodze mammas mugurai. Tāpēc ir būtiski iekārtot ergonomisku zonu, kurā aprūpēt mazuli, neradot nevēlamu saspringumu muguras muskulatūrai. 

Nereti vecāki pārtinamā galda vietā izmanto dīvānu vai citu virsmu, kuras augstums ir nepiemērots, tāpēc nākas saliekties un pavadīt daudz laika neērtā pozā. Tas ātri vien var atstāt nepatīkamas sekas uz muguras veselību. Pārtinamais galds būs noregulējams piemērotā augstumā, lai vecāki, mainot mazulim autiņus un ģērbjot viņu, justos patiešām ērti.

Viss aprūpei vajadzīgais ir pa rokai

Pārtinamie galdiņi pieejami dažādās komplektācijās un dizainos, bet pārsvarā visiem ir vienots principis – nodrošināt ērtu un drošu pārtinamo virsmu, kā arī nodalījumus, kuros novietot visus aprūpes procesā nepieciešamos piederumus – autiņbiksītes, mitrās salvetes, krēmus, tīras drēbītes utt. Līdz ar to brīdī, kad mazuli vajag pārģērbt, atliek tikai doties pie pārtinamā galda, kur jau būs viss vajadzīgais, nevis meklēt pa māju piederumus un piemērotu vietu autiņu nomaiņai. Tas ietaupīs vecāku laiku un arī palīdzēs organizēt telpu, turot aprūpes piederumus vienuviet.

Piemēram, bērnu preču ražotājs Chicco piedāvā pārtinamo galdu „Cuddle & Bubble”, kurā jau arī integrēta vanniņa. Tas ir noderīgi, ja ir kompakts mājoklis un nav vietas vanniņas uzglabāšanai. Kā arī šo vanniņu ērti izmantot jebkurā telpā, ne tikai vannasistabā.

Novietojams jebkurā vietā

Pārtinamais galds parasti ir gana kompakts un viegls, lai to ērti varētu novietot tajā vieta, kur tas ir nepieciešams. Tas ļauj vecākiem ērti un ātri pielāgot savu mājokli mazuļa un savām vajadzībām. Pārtinamais galds ietilps gan nelielā istabas stūrī, gan būs noliekams līdzās vecāku vai mazuļa gultiņai. Pieejamas arī tādas pārtinamās virsmas, kas ērti uzliekamas uz zīdaiņu gultiņas.

Drošības aspekti, izmantojot pārtinamo galdu

Vecākiem, kuri izmanto pārtinamo galdu, ir jābūt ļoti atbildīgiem un jāievēro vairāki drošības nosacījumi, lai izvairītos no mazuļa traumēšanas.

  • Nekad nedrīkst atstāt zīdaini uz pārtinamās virsmas vienu pašu. Nedrīkst atkāpties pat soli, jo tikai sekundes laikā bērns var nokrist no virsmas. Arī zīdainis, kurš vēl neveļas un nerāpo.
  • Visus piederumus sagatavojiet pirms tam. Ja uz pārtinamā galda trūkst kādu piederumu, piemēram, autiņu vai drēbīšu, tad visu vajadzīgo jāsagatavo un jānoliek jau pirms liek uz virsmas mazuli, lai nav jānovēršas un netiek radīts risks bērna drošībai.
  • Ievērojiet ražotāja norādes par mazuļa svaru un vecumu. Pārtinamo galdu drīkst izmantot tikai tad, ja mazulis atbilst ražotāja norādēm par ieteicamo svaru un vecumu. Vidējais vecums, līdz kuram paredzēts izmantot pārtinamās virsmas, ir 4 mēneši, bet vienmēr jāiepazīstas ar ražotāja norādēm, kas pievienotas precei, jo tās var atšķirties.
  • Neizmantojiet pārtinamo galdu, ja tas ir bojāts. Ja pārtinamajam galdam ir kādi bojājumi (plaisas, asi stūri, atdalījies pārklājums, nestabilitāte), tas var mazināt mazuļa drošību uz šīs virsmas, tāpēc šādu virsmu nedrīkst izmantot. Ja pērkat lietotu pārtinamo virsmu, rūpīgi tā jāapskata, lai iegādātos drošu preci.


Reklāmraksti