Kāpēc tavam auto ir nepieciešamas ziemas riepas?

Ai, ziema, ziema... Par spīti tam, ka šis gadalaiks neizbēgami pienāk katru gadu, nesot sev līdzi sniegu, ledu un citas lietas, nereti nākas novērot, kā ceļu tīrītāji un pat iedzīvotāji brīnās par slidenajiem ceļiem, puteņiem un citām likstām, kas aukstajā laikā apgrūtina braukšanu. Lai arī šķiet, ka mums vajadzētu būt gataviem tam visam jau iepriekš, katru gadu sniegs mūs pārsteidz no jauna. 

Runājot par to, ceru, ka tavs auto ir aprīkots ar labām ziemas riepām. Jā, jā, zinu, ka ir sāpīgi šķirties no ievērojamas summas par četru riepu iegādi, taču bieži vien mēs neapzināmies, cik ļoti tās ietekmē mūsu drošību. Aplūkosim ciešāk iemeslus, kādēļ tavam auto ir nepieciešams iegādāties riepas ziemai. 

Ziemas riepas ir paredzētas braukšanai tieši šajā gadalaikā

Mūsdienās ir iespējams iegādāties dažādus riepu veidus – vasaras riepas, vissezonas riepas un arī, protams, ziemas riepas. Ir svarīgi saprast, ka tās ražotas tieši aukstajiem un bīstamajiem laika apstākļiem. Šīs riepas labāk nekā citas darbojas un slapja, sniegota un apledojuša ceļa, kā arī to materiāls ir īpaši pielāgots zemai gaisa temperatūrai. Kādēļ? 

Kad ārā kļūst vēsāks, riepu gumija kļūst cietāka, kas attiecīgi arī ietekmē saķeri ar ceļa virsmu. Savukārt ziemas riepas paliek pietiekoši mīkstas arī zemā temperatūrā, nodrošinot veiksmīgu saķeri, manevrēšanas un bremzēšanas spējas gan uz sausas, gan slapjas brauktuves. Protams, protektori nodrošina drošāku braukšanu pa ledu un sniegu. 

Jāuzstāda visas četras ziemas riepas

Tev šķiet, ka nodilušas ir tikai priekšējās riepas, tādēļ tu nolem nomainīt tikai tās, aizmugurē atstājot vecās? Tas nav pareizi! Uzstādot tikai vienu vai dažas jaunas ziemas riepas, tu apdraudi savu un citu satiksmes dalībnieku drošību, kā arī kopējo riepu darbības efektivitāti.

Vēl viens maldīgs pieņēmums ir tas, ka pietiek nomainīt tikai velkošo riteņu riepas. Lai arī tās ir nodrošina piedziņu, kā arī bremzēšanu un manevrēšanu, labu saķeri spēj nodrošināt tikai visas četras riepas kopā. 

Ziemas riepu uzstādīšana izmaksās mazāk nekā negadījums uz ceļa

Ja tu šo lasi un domā par to, ka nav vērts pirkt jaunas ziemas riepas, jo vecās vēl pēc 3 vai vairāk gadiem joprojām it kā kalpo, padomā divreiz!

Jā, protams, mašīnas riepas ziemai ir dārgākas nekā citi komplekti, taču, ja tu tos regulāri mainīsi un izmantosi tieši tādus, kas atbilst laika apstākļiem un likumā noteiktajām prasībām, riepu komplekti spēs kalpot ilgāk.

Ir tādi autovadītāji, kas pavasarī, kad ir atļauts nomainīt ziemas riepas uz citām, atstāj to pašu komplektu. Jautāsi, kādēļ? Lai ietaupītu naudu. Taču, vai tā ir īstā izvēle? Protams, ka nē, jo ziemas riepas parasti maksā vairāk nekā, piemēram, vissezonas riepas, un tas nozīmē, ka tu nevajadzīgi nolieto dārgākas riepas. Pienākot ziemai, atkal nāksies iegādāties jaunu komplektu. Turklāt, skatoties no finansiālās perspektīvas, tavs auto patērēs vairāk degvielas, kā arī būs skaļāks, ja ziemas riepas lietosi vasarā. 

Tāpat kā jebkurā citā ieguldījuma veidā, tu visvairāk ietaupīsi gadījumos, kad izmantosi riepas pareizi un iegādāsies labas kvalitātes komplektu, nevis pašu lētāko. Ir prātīgi turēt garāžā vairākus riepu komplektus, kas piemēroti konkrētiem laika apstākļiem.

Ziemas riepu iegāde

Izvēloties piemērotas ziemas riepas, ir jāņem vērā vairāki faktori. Pirmkārt, pievērs uzmanību ražotājam. Interneta veikalā 220.lv iespējams iegādāties pasaulē atzītu un uzticamu zīmolu riepas - "Goodyear", "Michelin", "Dunlop", "Pirelli" un daudzas citas. Iegādājoties šo ražotāju komplektus, braukšana ziemā būs droša un ekonomiska. 

Tāpat pievērs uzmanību arī tam, kur visbiežāk pārvietojies. Pilsētas ceļiem un šosejām būs piemērotas cietā sastāva neradžotās riepas. Īpaši bīstamos laika apstākļos, kad ceļu klāj ledus un sniegs, noderēs radžotās riepas, taču ņem vērā, ka ir valstis, kur tās ir aizliegtas. Savukārt Latvijas mainīgajiem laika apstākļiem vislabāk būs piemērotas mīkstā sastāva neradžotās riepas. 

Atceries, ka riepu komplekts jāpieskaņo automašīnas modelim un markai. Ja nezini, kādas ir piemērotas tieši tavai mašīnai, pakonsultējies auto servisā vai arī ieskaties mašīnas lietotāja instrukcijā. 

Plāno ziemas riepu iegādi nākamajai sezonai vai vēlies nomainīt esošās? Ienāc 220.lv un izvēlies no plašā piedāvājuma!


Reklāmraksti