Kas jāņem vērā, nomājot auto Latvijā un ārvalstīs?

Auto noma – tas ir ērts un operatīvs veids, kā uz noteiktu laiku iegūt lietošanā drošu un uzticamu transportlīdzekli. Auto īre ir ērts risinājums, dodoties ceļojumos ne vien Latvijas teritorijā, bet arī ārvalstīs, lieliska iespēja izmēģināt jaunus pārvietošanās veidus un līdzekļus, kā arī parocīgs variants reizēs, kad kādu iemeslu dēļ esi palicis bez personiskā transportlīdzekļa. Lai, izmantojot auto nomas pakalpojumus, nenāktos saskarties ar neparedzētiem sarežģījumiem, ņem vērā šos noderīgos padomus un izdari pārdomātas un drošas izvēles!

Pirms auto īres, rūpīgi saplāno savu budžetu. Atceries, ka vairums auto nomas kompāniju vēlas saņemt ne tikai maksu par auto nomas pakalpojumiem, bet arī drošības naudu, kas paredzēta potenciālajiem apdrošināšanas izdevumiem pašriska apmērā. Lai gan šo naudu tu pēc īres termiņa beigām saņemsi atpakaļ, vajadzīgajai summai jābūt uz tavas kredītkartes. Tāpat pievērs uzmanību tam, kādi ir izvēlētā auto īres nosacījumi. Vairumā gadījumu automašīnas drīkst īrēt cilvēki, kas sasnieguši 21 gada vecuma un kuriem ir vismaz viena gada autovadītāja stāžs, taču, izvēloties atsevišķus spēkratus, kā arī izmantojot auto nomas pakalpojumus dažās no Eiropas valstīm, tev jābūt vismaz 25 gadus vecam, turklāt arī šofera stāžam nereti jābūt lielākam. 

Kad esi izvēlējies vēlamo auto un veicis rezervāciju, rūpīgi izpēti nomas līgumu. Tev jānoskaidro, kas ietilpst auto nomas maksā, vai spēkrats ir apdrošināts, kāds aprīkojums tiek nodrošināts un kāds ir pieļaujamais nobraukums īres periodā. Pārliecinies, ka līgumā nav iekļautas nekādas slēptas vai neskaidras izmaksas, kas pēc termiņa beigām var radīt neplānotus izdevumus. Tāpat noskaidro, vai iznomāto auto vajadzēs nodot tajā pašā īres punktā, vai nepieciešamības gadījumā to varēsi izdarīt arī citur. Īpaši piesardzīgs esi, ja īrē automašīnu ārvalstīs. Šajā gadījumā tev jāpārliecinās, ka līgums ir tev saprotamā valodā, kā arī jānoskaidro nosacījumi, kas spēkā konkrētās valsts teritorijā.

Izpēti, kādu degvielu automašīnā drīkst pildīt, un kādi ir nosacījumi attiecībā uz tās lietošanu. Lielākoties auto tiek nodots īrētājam ar pilnu degvielas tvertni, un tādai tai jābūt arī, atgriežot auto atpakaļ nomniekam. 

Noteikti brīdini nomas kompāniju gadījumā, ja esi iecerējis doties ārpus valsts. Atsevišķi uzņēmumi šādu iespēju nepieļauj vai arī sastāda papildu līgumu šādiem gadījumiem.

Kad saņem auto lietošanā, turpat, uz vietas, veic auto vizuālo un tehnisko pārbaudi. Visiem defektiem jau jābūt atrunātiem līgumā, savukārt, ja pamani ko tādu, kas dokumentā neparādās, tavas tiesības ir pieprasīt līguma korekciju. Ja nebūsi ko pamanījis, bojājums var tikt konstatēts auto nodošanas laikā – tad automātiski tiks pieņemts, ka defekts radies tava līguma ietvaros, un par to tiks pieprasīta papildu naudas summa. Tā kā steiga un nevērība var tev dārgi izmaksāt, ieplāno šim procesam noteiktu laiku.

Tāpat papildu laiks jāierēķina auto nodošanas procesam, īpaši tad, ja pēc tam esi iegādājies biļetes nākamajam ceļa posmam, piemēram, lidmašīnai. Process mēdz aizņemt vairāk laika nekā iesākumā cerēts, turklāt precīzu formalitāšu nokārtošanas vai iespējamo rindu laiku nav iespējams precīzi aprēķināt. Arī tad, ja auto nodošanas laikā radīsies kādi sarežģījumi, piemēram, tiks piestādīti nepamatoti izdevumi, tev būs gana daudz laika, lai situāciju nokārtotu, noskaidrojot visus notikušā apstākļus un nianses.

Visbeidzot, izvēloties nomas kompāniju, dod priekšroku uzticamam un drošam uzņēmumam ar caurredzamu nomaksas sistēmu un skaidri zināmu aprēķinu kārtību. Tādējādi tu būsi drošs gan par to, ka līgums sastādīts godprātīgi, visi izdevumi ir pamatoti, un iznomātais auto ir kvalitatīvs un nepievils tevi ceļojuma vidū. Šim aspektam īpaša vērība jāpievērš ārvalstīs, kur dažādas īrs kompānijas piedāvā automašīnas par neticami zemām cenām – lielākoties šie piedāvājumi slēpj sevī neplānotus izdevumus un klapatas. Gudra izvēle gan ārvalstīs, gan Latvijā būs auto nomas kompānija Sixt – starptautisks uzņēmums, kas piedāvā īpaši plašu nomājamo auto klāstu un individuāli pielāgojumus nosacījumus klientu ērtībām. Sixt piedāvājumā ir vieglās automašīnas, apvidus auto, furgoni un kravas auto, elektroauto, mopēdi un pat velosipēdi, ļaujot ikvienam atrast sev piemērotāko transportlīdzekli par draudzīgu cenu.


Reklāmraksti