Ko darīt pēc tam, kad esat iztērējis uzkrājumus neparedzētām situācijām?

Kā zināms, lai nodrošinātu finansiālo stabilitāti ikvienam ir jāveido uzkrājumu fonds neparedzamām situācijām. Vairāk par uzkrājumu fonda nepieciešamību un priekšrocībām, ko tas sniedz varat lasīt portālā CredX Latvija. Tomēr šī uzkrājumu fonda izveidošana vēl nenodrošina stabilitāti uz visu mūžu. Kā jau nosaukums saka priekšā, šis fonds ir paredzēts neparedzētu finanšu problēmu risināšanai. Ja šīs problēmas tā arī jūs nepiemeklē, šis fonds būs jūsu finanšu glābiņš līdz pat mūža baigām, bet biežāk jau tomēr dzīves laikā šīs problēmas rodas un tad viss uzkrājums vai daļā no tā tiek iztērēta. Pēc tam uzkrājumu fonds ir jāveido no jauna, taču, tā kā kādu laiku paliksiet bez sava drošības spilvena, ir šis tas jāzina par to, kā veidot šo uzkrājumu atkārtoti un kā nodrošināt papildus finansiālo aizsardzību.

Pārplānojiet budžetu

Pirmā lieta, ko noteikti jādara, ir jāpārplāno esošais budžets. Ja vēlaties ātri izveidot uzkrājumus no jauna, nāksies ievērot diezgan stingru taupības plānu. Ja jums vēl šis tas no iekrājumiem palicis pāri, tad varat tik ļoti nesatraukties, vien pameklēt robus savā budžetā un atteikties no dažiem tēriņiem, kas nav vitāli nepieviešami. Ja tomēr ir gadījies tā, ka visi uzkrājumi ir tikuši iztērēti un varbūt pat vēl paņemts kredīts, ļoti svarīgi ir samazināt savus tēriņus līdz minimumam, lai atkal varētu nodrošināt sev stabilitāti.

Sadaliet naudu prioritātēm

Ja uzkrājumi jums iepriekš jau bija izveidoti, tad, visticamāk, pārējo naudu sākāt novirzīt citiem finanšu mērķiem, kā piemēram, privātā pensiju fonda izveidei, investīcijām, uzkrājošajai dzīvības apdrošināšanai, uzkrājumiem savām vai bērnu studijām utt. Pēc tam, kad uzkrājumi neparedzētām situācijām ir iztērēti, arī šie mērķi ir jāturpina realizēt, tomēr vairāk atkal jāfokusējas uz uzkrājumiem. Tas nozīmē, ka jāpārplāno savas prioritātes un jāpārdala naudu, kas tām tiek atvēlēta. Tas jādara atkarībā no jūsu iespējām un esošajiem mērķiem, bet ir skaidrs, ka brīvie naudas uzkrājumi dotajā brīdī būs svarīgāki.

Mācieties no savas pieredzes

Ja no savām finansiālajām problēmām varat gūt arī kaut ko labu, tad tā ir pieredze. Pirmajā reize uzkrājumi tika veidoti balstoties uz intuīciju vai to, ko sava vai raksta citi. Pēc tam, kad jau bijusi vajadzība šos uzkrājumus izveidot, jūs varat tos veidot atkārtoti, balstoties uz savu pieredzi. Iespējams, pēc tam varat izdarīt secinājumus par to, cik patiesībā lielam vajadzētu būt šim uzkrājumu fondam, kā šo naudu vajadzētu glabāt utt. Tas jums dos iespēju nākamajām problēmām sagatavoties daudz labāk un panākt, ka jūsu drošības tīkls ir spēcīgāks kā jebkad.

Painteresējieties par sev pieejamajiem kreditēšanas pakalpojumiem

Kaut arī viss iepriekš uzskaitītais jums ļaus ātri un veiksmīgi izveidot uzkrājumus no jauna, diemžēl, finanšu nelaimes var sekot viena otrai un nereti tā arī notiek. Piemēram, veselības problēmas var novest pie darba zaudējuma un tad nāksies meklēt finansējumu tūlīt pēc tam, kad uzkrājumi iztērēti. Tieši tāpēc, der painteresēties par dažādiem kredītu un aizdevumu veidiem. Daudzi uzreiz steidz ņemt ātros kredītus, taču tas ne vienmēr ir labākais risinājums. Ātrajiem kredītiem ir īsi atmaksas termiņi, mazas aizdevuma summas un augstas procentu likmes. Nereti tāds pakalpojums kā patēriņa kredīts ver būt ievērojami labāks un piemērotāks. Izpētiet arī to, kurš patēriņa kredīts tieši tev būs vispiemērotākais. 

Ja vienreiz spējāt izveidot uzkrājumu fondu neparedzētām situācijām, tad varēsiet to izdarīt vēlreiz, tikai mazliet jāpamaina savas budžeta plāns, finanšu mērķi, kā arī jānodrošinās pret nelaimēm, izmantojot citas, papildus metodes. Ja visu laiku rūpēsieties par to, lai jums būtu brīvie naudas uzkrājumi, par pēkšņām finanšu problēmām varat nesatraukties. 


Reklāmraksti