Ko ņemt vērā, ja plānots iegādāties gaisa kondicionieri vai ventilatoru

Nav nekā labāka par vēsa gaisa plūsmu karstā vasaras dienā - īpaši, ja liela daļa laika jāpavada iekštelpās. 

Lielisku veldzējumu vasaras tveicē lieliski nodrošina kāda no gaisa kondicionēšanas sistēmām. Šobrīd gaisa kondicionieri aprīkoti ar dažādām mūsdienīgām tehnoloģijām, kas atvieglo ikdienu un sniedz lielisku rezultātu. Tie ir arī klusāki un vienkāršāk uzstādāmi. 

Ja Jums rodas jautājums, kam pievērst uzmanību, pērkot gaisa kondicionieri vai ventilatoru šovasar, turpinājumā ir daži aspekti, kas būtu jāņem vērā, izvēloties piemērotāko risinājumu. 

Dažādi kondicioniera veidi - izvēlieties piemērotāko

Pieejami dažāda veida gaisa kondicionieri. Lai saprastu, kam dot priekšroku, jāsaprot to būtiskās atšķirības. 

Pie loga stiprināmais kondicionieris 

Viens no populārākajiem  variantiem ir pie loga stiprināmais kondicionieris. Tam ir salīdzinoši zemas izmaksas, vienkārša uzstādīšana. Tomēr pirms tam svarīgi pārliecināties, ka izvēlētā iekārta atbilst loga izmēram. Jāņem arī vērā, ka šāda tipa kondicionieris aizņems lielu daļu loga, kavējot dienas gaismas ieplūšanu telpā. 

Pie sienas stiprināms kondicionieris 

Estētiski pievilcīgs, parocīgs risinājums. Ja gadījumā telpā ir tikai viens logs, iespējams, pie sienas stiprināmais gaisa kondicionieris būs labāks variants, jo neaizsegs logu un pa to joprojām varēs ieplūst saules gaisma. Jārēķinās gan, ka uzstādīšanas izmaksas var būt augstākas. Arī pati ierīces uzstādīšana var būt sarežģītāka, jo sienā jāveido caurums. 

Universālais gaisa kondicionieris - stiprināms pie sienas/loga 

Nopērkami arī tādi gaisa kondicioniera modeļi, kas stiprināmi gan pie sienas, gan loga. Ideāli, ja pērkat kondicionieri īrētam mājoklim, lai uzstādītu to pie loga, paturot prātā domu, ka vēlāk (citā mājoklī) varēsiet to stiprināt pie sienas. 

Jārēķinās, ka, iegādājoties šādu gaisa kondicionieri, komplektā var nebūt detaļas, kas vajadzīgas stiprināšanai - tās tad vajadzēs sagādāt atsevišķi. 

Mobilais kondicionieris 

Daudzu iecienīts risinājums ir mobilais kondicionieris (iegādāties var 220.lv). Kā jau vēsta pats nosaukums, tā ir pārvietojama, kompakta ierīce. Noderīga, ja aktuāli atdzesēt tikai vienu konkrētu telpu, vienkārši uzstādāma. Mobilo kondicionieri var ērti pielāgot katra mainīgajām vajadzībām - tā ir vēl viena priekšrocība, ko novērtē daudzi. 

Kondicioniera izmērs un jauda

Neatkarīgi no tā, kāda tipa kondicionierim dodat priekšroku, svarīgi izvērtēt arī vajadzīgos parametrus. Izdomājiet, kur to novietosiet - pat ja tas ir kompakts mobilais kondicionieris, zināmu vietu telpā tas aizņems. 

Nākamais svarīgais aspekts ir ierīces jauda - būtiski, lai tā ir atbilstoša platībai, ko vēlaties atdzesēt. Ja kondicionierim ir nepietiekama jauda, tas pilnvērtīgi nepildīs savas funkcijas. Savukārt pārāk jaudīga ierīce būs finansiāli neizdevīga - ja vajadzīgā efekta sasniegšanai pilnīgi pietiek ar mazāk jaudīgu ierīci, kas attiecīgi tērē arī mazāk elektroenerģijas, tad kādēļ pārmaksāt? 

Kondicioniera funkcijas 

Ir dažas noderīgas gaisa kondicioniera funkcijas, kas palīdzēs ietaupīt laiku un enerģiju, kā arī uzlabot gaisa kvalitāti. Piemēram:

  • Enerģijas taupīšanas slēdzis: Parasti gaisa kondicionētāja ventilators darbojas pastāvīgi, pat ja kompresors ir izslēgts. Bet ar enerģijas taupīšanas slēdzi ventilatori izslēdzas, kad termostats izslēdz kompresoru, tādējādi ietaupot naudu;
  • Gaismas signāls "Pārbaudīt filtru": vizuāls atgādinājums filtra tīrīšanai vai nomaiņai;
  • Tālvadības pults: šī parocīgā opcija ļauj regulēt ierīces darbību no jebkuras vietas telpā;
  • Taimeris: automātiski ieslēdz vai izslēdz ierīci noteiktā laikā, kad neatrodaties telpā

Izvērtējiet, kādas funkcijas Jums aktuālas un izvēlieties atbilstošu ierīci. 

Laba alternatīva: ventilators 

Ja nav vēlmes, vajadzības vai iespēju iegādāties gaisa kondicionieri, laba alternatīva var būt ventilators - vienkāršāka un arī lētāka ierīce. 

Arī ventilatori mēdz būt dažādi (uzzināt vairāk), tomēr tiem visiem ir līdzīgs darbības princips - tie nodrošina gaisa cirkulāciju, tādā veidā atvēsinot gaisu. Ventilatori pieejami arī dažādos izmēros - piemēram, uz galda vai grīdas liekamie. Atšķiras arī darbības veids - daži modeļi darbojas ar elektrību, citi - ar baterijām. Ir arī nopērkami nelieli ventilatori, kas pieslēdzami pie datora ar USB vadu. 

Noteikti jāpievērš uzmanība arī ierīces jaudai un pieejamām funkcijām. 

Neatkarīgi no tā, kurš no variantiem ir aktuālāks - ventilators vai kondicionieris, labus risinājumus savām vajadzībām atradīsiet interneta veikalā 220.lv. Plaša izvēle, izdevīgi piedāvājumi un ērta piegāde - parūpējieties par savu komfortu jau tūlīt! 


Reklāmraksti