Krāsainās kontaktlēcas – to izvēle un lietošana

Kontaktlēcu klāsts mūsdienās ir ļoti plašs un pielāgojas katra klienta vajadzībām un vēlmēm. Pieejamas variācijas ne tikai lēcu materiālos, optiskajā specifikā un lietošanas ilgumā, bet arī lēcu krāsā. Krāsainās kontaktlēcas nav vien dekoratīva rotaļlieta, bet gan pilnvērtīgs redzes korekcijas līdzeklis, ko drīkst izmantot ikdienā. 

Krāsainās kontaktlēcas tiem, kuri grib izcelties

Krāsainās kontaktlēcas pieejamas ļoti plašā krāsu un toņu spektrā, ļaujot atrast tīkamāko un piemērotāko ikvienam. Ražotāji, reaģējot uz arvien pieaugošo interesi par krāsainajām lēcām, palielina klāstu, domā par maksimālu komfortu un ērtībām, piedāvājot gan vienas dienas krāsainās lēcas, gan lēcas mēneša lietošanai. 

Krāsaino lēcu sortimentā atradīsiet gan tīrus un spilgtus dabiskos toņus kā zilo, zaļo, brūno, pelēko, gan arī košākus un neierastākus – zaļganzilus, violetus, sarkanus un pat dzīvnieku acīm līdzīgas lēcas, ko sauc par crazy lēcām. Tās parasti izvēlas karnevāliem, ballītēm, lomām un citiem brīžiem, kad jāiegūst neparasts tēls. 

Krāsainās lēcas var gan nomainīt acu krāsu pilnībā, gan paspilgtināt un izcelt jau esošo, padarot zīlīti lielāku un tās krāsu intensīvāku. Viss atkarīgs no tā, kādu efektu vēlas sasniegt. Jāatceras, ka ne vienmēr lēcas ir tik košas, kādas redzamas uz iepakojuma, kā arī to radīto krāsu var ietekmēt dabiskā acu krāsa, piemēram, ja tā ir tumša, bet vēlas likt gaišas lēcas. 

Lai izvēlētos sev piemērotāko krāsaino lēcu toni, ieteicams izmēģināt dažādus, lai saprastu, kas patīk, kas piestāv. Krāsainās lēcas parasti izmanto, lai izceltu savu vizuālo tēlu, kļūtu pamanāmāks un piešķirtu savam izskatam īpašu odziņu.

Krāsainās lēcas ar un bez optiskās korekcijas

Lai nēsātu krāsainās kontaktlēcas, nav obligāti jābūt ar sliktu redzi. Krāsainās lēcas pieejamas gan ar, gan bez optiskās korekcijas funkcijas. Tās var izmantot arī tie, kuriem ikdienā nav vajadzīgas brilles vai kontaktlēcas, lai labāk redzētu. 

Tomēr jāņem vērā, ka tiem, kuri līdz šim vispār nav saskārušies ar kontaktlēcām un nav tās izmantojuši, vispirms jākonsultējas ar redzes speciālistu un jāveic acu pārbaude, lai pārliecinātos, ka tās ir veselas un piemērotas lēcu ielikšanai. Tāpat speciālists informē par lēcu lietošanas un kopšanas specifiku.

Kas jāņem vērā, iegādājoties krāsainās lēcas

Iegādājoties krāsainās kontaktlēcas, jāatceras, ka tā ir medicīnas prece, tāpēc jābūt piesardzīgiem. Lielveikali un karnevāla preču veikali nav drošākā vieta, kur pirkt krāsainās lēcas. Tas jādara tikai pie uzticamiem kontaktlēcu pārdevējiem optikas salonos vai internetā, kur arī pieejams ļoti plašs krāsaino kontaktlēcu kāsts par izdevīgām cenām. Lēcu iegāde internetā ir ērta tiem, kuriem tuvumā nav optikas salonu, kā arī nav vēlmes braukt uz veikalu, jo piegāde internetā iegādātām precēm tiek nodrošināta dažādos veidos visā Latvijā. 

Ja krāsainās lēcas nepieciešamas atsevišķam notikumam, tad drošāk un ērtāk ir izvēlēties vienas dienas lēcas, jo tās pēc lietošanas vienkārši varēs izmest, kā arī nevajadzēs speciālus lēcu kopšanas līdzekļus. Ja plāno krāsainās lēcas izmantot ikdienā, tad var iegādāties arī divu nedēļu vai mēneša kontaktlēcas, ko vajadzēs kopt un pēc ražotāja noteiktā laika nomainīt pret jaunu kontaktlēcu pāri.

Lietošana tāda pati kā parastajām lēcām

Attiecībā uz krāsaino kontaktlēcu lietošanu un kopšanu ir jāņem vērā viss tas pats, kas attiecas uz parastajām lēcām.

  • Aiztiekot kontaktlēcas, rūpīgi jāievēro roku higiēna.
  • Lēcas nedrīkst nonākt saskarē ar ūdeni.
  • Kontaktlēcas jākopj tikai ar tam paredzētu lēcu šķīdumu.
  • Lietojot mēneša kontaktlēcas, tās ir jāuzglabā speciālā konteinerā, kas arī pēc katras lietošanas ir jāiztīra un jāpiepilda ar jaunu devu kopšanas šķīduma.
  • Lēcas jāieliek pirms acu kosmētikas uzklāšanas un jāizņem pirms kosmētikas notīrīšanas.
  • Ja lēcu lietošanas laikā rodas diskomforts, apsārtums, pasliktinās redze, tad lietošana jāpārtrauc un jākonsultējas ar ārstu.

Reklāmraksti