Lai ceļotu uz ASV, man ir nepieciešama ESTA atļauja vai Tūrisma vīza?

Ja par vīzām, visticamākais, visi būs kaut ko dzirdējuši, tad četru burtu kombinācija ESTA gan varētu daudziem būt jaunums, taču, ja plānojat tuvākā vai tālākā nākotnē apmeklēt Amerikas Savienotās valstis, šos burtus ne tikai vajadzētu atcerēties, bet arī noskaidrot, kas aiz tiem slēpjas!

ESTA – tā ir Elektroniskā Sistēma Ceļošanas Apstiprināšanai, kas nodrošina ASV Visa Waiver Program (VWP) dalībvalstīm iespēju ceļot uz ASV bez vīzas! VWP programmā šobrīd ir vairāk nekā 30 valstis, tostarp arī visas trīs Baltijas valstis un citas Eiropas Savienības dalībvalstis. Apmaiņā, protams arī šīs valstis piedāvā tādu pašu iespēju ASV pilsoņiem. 

Ja jau ir iespēja ceļot bez vīzas, tad kāpēc vispār vēl pastāv arī Tūrisma vīza un citas vīzas uz ASV? Pavisam vienkārši – ESTA izmantošana iespējama tikai, ja jūsu plānotais ceļojums atbilst konkrētiem kritērijiem. Ja neatbilst, tad jādodas uz ASV vēstniecību un jāuzsāk vīzas noformēšanas process. 


Kritēriji, lai saņemtu ESTA, nav nekādi sarežģītie:

  1. jūsu ceļojums nedrīkst būt ilgāks par 90 dienām;
  2. jums jābūt skaidri zināmam datumam, kad dodaties mājās;
  3. jums jābūt derīgai Latvijas pasei (pilsoņa, protams), kurai tuvākajā laikā nebeigsies termiņš;
  4. jūsu ceļojuma mērķis, ir tūrisms, komandējums vai tranzīts. 

Ja atbilstat šiem kritērijiem, tad esat gatavs uzsākt ESTA saņemšanas procesu! 

Lai pieteiktos ESTA apstiprinājumam, jāsāk ar anketas aizpildīšanu internetā – anketa aizņem aptuveni 20 minūtes, un tajā ir jāatbild uz jautājumiem gan par saviem personas datiem, gan ģimeni un darbavietu. ASV vēstniecība piekodina, ka anketā sniegtajai informācijai jābūt patiesai, jo gadījumā, ja esat sniedzis nepatiesu info un tiekat pieķerts, jūs riskējat ar to, ka nekad vairs netiksiet ielaists Amerikā. Pēc anketas aizpildīšanas dažu minūšu vai stundu laikā saņemsiet atbildi, vai jūsu pieprasījums ir apstiprināts. Pieprasījumu var neapstiprināt:

  • ja norādīta nepatiesa informācija; 
  • ja jums jau ir ASV vīza, kam beidzies derīguma termiņš, 
  • ja jums ir bijusi krimināla sodāmība un ASV Drošības dienesti jūs var uzskatīt par apdraudējumu savai valstij. 

Ja ESTA pieprasījums kādu iemeslu dēļ netiek apstiprināts – dodieties uz ASV vēstniecību un uzsāciet vīzas  reģistrēšanas procesu! 

Reklāmraksti