Meli, kurus iestāstām sev, kad esam parādos

Lai cilvēks spētu izdarīt visu, kas nepieciešams, lai pēc iespējas ātrāk izkļūtu no saviem parādiem, viņam pilnība ir jāmaina domāšanas veids un izpratne par naudu, domājot par savām  šī brīža un nākotnes finansēm. Ar to pašu vērtību skalu, kas ieveda viņu parādos, būs ļoti grūti veiksmīgi no tiem tikt arī ārā, jo viegli pieejamie kredīti internetā jeb credite online parasti ir visātrākais veids, ka ieslīgt parādu purvā. Jebkura domāšanas veida krasa nomaiņa var prasīt ļoti ilgu laiku. Bez tam, parāda ietekme var viegli ignorēt, līdz brīdim, kad šim slogam beidzot izdodas jums klusītēm pielavīties un iedzelt tieši tur, kur sāp visvairāk – jūsu pašlepnumā.  


Pašlepnums parasti ir tas, kas ģenerē veselu lērumu melu, kurus izgudrojam un iestāstām sev, kad esam parādos līdz ausīm. Esam apkopojuši dažus spilgtākos apgalvojumus, uzskatus un tīrākos melus, kuri ietekmē mūsu paradumus atlikt parādu nomaksu un veicina neveselīgu domāšanas veidu, kas ļaundabīgi ietekmē mūsu finansiālo situāciju ilgtermiņā. Lasiet tālāk, lai noskaidrotu, vai atpazīstat arī sevi kādos no minētajiem attaisnojumiem.

  • Es vismaz veicu minimālos kredīta maksājumus, kas faktiski nozīmē, ka drīz vien nomaksāšu savu parādu.

Patiesība ir tiesām skaudrāka, veicot tikai minimālos maksājumus, it īpaši, kredītkaršu parāda atmaksai, jūs no parāda atmaksājat mazu niecīgu daļiņu. Jūs reāli atmaksājat tikai uzkratos procentus un jums var paiet vairākas desmitgades, lai pilnībā atmaksātu parādu, iemaksājot tikai niecīgo minimumu. Ja jūsu kredītkartei piesaistīti augsti procenti, tad jūsu parāds faktiski varētu tikai palielināties. Tas tādēļ, ka procentu summa, kas katru mēnesi pievienojas parādam, patiesībā varētu būt lielāka par to summu, ko jūs maksājat kā minimālo atmaksu.

  • Kad es saņemšu algas paaugstinājumu, es to izmantošu, lai ātrāk atmaksātu savu parādu.

Jā, šis tiešām ir ļoti labs plāns un ne vienmēr ir meli, bet ļoti iespējams, ka tā arī tuvākajā laikā algas pielikumu nemaz nesaņemsiet. Tas nekad netiek 100% garantēts nevienā darba vietā, lai ko arī nesolītu jūsu priekšnieks. Jūs ne tikai varat nesaņemt algas pielikumu, jūs pat varat negaidīti zaudēt savu darbu! Un ko tad?

  • Es zinu, ka man pirmām kārtām ir jāatmaksā mans parāds, bet man nav nekādu rezerves līdzekļu, lai to izdarītu.

Labi, tā tas patiešām varētu būt, bet kāpēc gan nemēģināt nopelnīt papildus ienākumus ar kādu darbiņu ārpus jūsu darba dienas? Ir tik daudz lietas, ko jūs varētu darīt, lai nopelnītu kaut vai desmit vai divdesmit eiro, ko novirzīt paradu nomaksai. Pasniedziet privātstundas, pieskatiet bērnus brīvdienās, izdaliet reklāmas materiālus – internets ir pilns ar piedāvājumiem, atliek vien tikai izvēlēties sev piemērotāko.

  • Iespējams, nākotnē saņemšu mantojumu no radiniekiem vai laimēšu loterijā, tad bez problēmām ķeršos klāt parādu atmaksai.

Šāda stratēģija ir tikai problēmas novilcināšana un parādu apjoma palielināšana uz pieaugošo procentu rēķina. Pat ja jūs būsiet viens no miljona, kas laimēs loterijā, iedomājieties, cik daudz naudas jūs zaudēsiet uzkrātajos procentos, laicīgi nenomaksāta parāda dēļ. Nemaz nerunājot par pilnībā sabojātu kredītvēsturi un personīgo kredītreitingu.

  • Tiklīdz es būšu nopircis jaunu TV, automašīnu, māju u.tml., es veltīšu visus savus spēkus, lai atmaksātu uzkrāto parādu.

Meli, meli un vēlreiz meli. Dzīve ir nemainīgi mainīgs process un vienmēr jūsu ceļā parādīsies kāda jauna lieta, vēlme, notikums, par ko būs papildus jāmaksā, lai to saņemtu. Tomēr vienīgais vērtīgais padoms, ko dot sev šādā situācijā – atbrīvojoties no sava parāda PIRMS jūs nolemjat veikt nākamo lielo pirkumu. Jo, lai arī ātrie kredīti bez darba vietas uzrādīšanas jeb imprumuturi rapide fara acte ir ērti pieejami dažu klikšķu attālumā tiešsaistē, tie nekad nesniegs jums to gandarījumu, kā sajūta, ka esat spējuši iekrāt pietiekami daudz līdzekļus kārotā iegādei, bez nepieciešamības uzkraut sev kārtējo parādu nastu.

Reklāmraksti