Metam cirvi pie malas, laiks malkas skaldītājam!

Kā izvēlēties piemērotāko malkas skaldītāju? Kā izvērtēt – labāk ar cirvi vai tomēr malkas skaldītāju? Lūk, 5 ekspertu padomi, kuri palīdzēs pieņemt pareizo lēmumu.

1. Vai, iegādājoties malkas skaldītāju, nepārmaksāsi?

Atšķirībā no cirvja iegādes, malkas skaldītāji (neatkarīgi no tā, kāda ražotāja un izmēra skaldītāju izvēlēsies), protams, prasa finansiāli lielākus ieguldījumus. Pirms izlemt par tā iegādi, der izvērtēt, cik daudz malkas gada laikā savā saimniecībā patērē. Ja tās daudzums svārstās no vienas līdz divām kravām gadā, iespējams, izdevīgāk iegādāties jau skaldītu malku vai arī to skaldīt ar cirvi. Ja regulāri jāapstrādā liels malkas daudzums, tad malkas skaldītāja iegāde noteikti pavisam drīz atmaksāsies. Gan ieekonomētajā laikā, gan sava fiziskā spēka resursos. Protams, ja malkas skaldīšanu paša rokām izvēlies kā sava veida meditāciju, kas palīdz atslēgties no ikdienas darba stresa un citām rūpēm, turpini malku skaldīt kā ierasts vai arī miksē darbības – lielo apjomu ar skaldītāju, mazo – galvas izvēdināšanai – ar cirvi. 

2. Vertikālo vai horizontālo?

Ir divu veidu malkas skaldītāji – vertikāli un horizontālie. Iegādājoties savu malkas skaldītāju, jāskatās, kāda garuma un koku šķirnes malka visbiežāk tiks skaldīta, kā arī tas, kā pašam ērtāk skaldīt – pie vertikālā vai horizontālā. Augsti drošības standarti tiek ievēroti abu veidu skaldītājos. 

3. Cik lielu jaudu izvēlēties?

Jo lielāki koka apjomi jāskalda, jo lielākas jaudas malkas skaldītāju vajadzētu izvēlēties. No malkas skaldītāja jaudas arī atkarīgs, ar kāda veida kokiem tas bez problēmām tiks galā. Piemēram, lapu koki šķeļas salīdzinoši viegli un ar šī koka skaldīšanu tiks galā ikviens malkas skaldītājs. Zarains egles koks – tā saskaldīšanai labāk izvēlēties skaldītāju ar lielāku jaudu. 

4. Portatīvo?

Par portatīvu malkas skaldītāju tiek uzskatīts tāds, kuru ērti pārvietot, jo ražotājs tā modelī iestrādājis lielus riteņus un rokturus ērtākai manevrēšanai un malkas skaldīšanai dažādās saimniecības vietās. Rokturis būs ērtāks lietošanai, ja izvēlēsies malkas skaldītāju, kura rokturis ir no gumijas. Savukārt, jo platāki būs malkas skaldītāja riteņi, jo vieglāk būs to pārvietot pa nelīdzeniem, grantētiem ceļiem. 

5. Ko vēl ņemt vērā?

Pirms malkas skaldītāja iegādes, noteikti izmanto iespēju konsultēties ar pārdevēju. Inserv.lv veikals ikvienam klientam piedāvā konsultācijas, arī tad, ja preci iegādājies, izmantojot interneta veikala pakalpojumus. Izstāsti, kādi ir tavi malkas lietošanas paradumi (cik daudz patērē, kāda veida koku, cik garas nepieciešamas pagales) un speciālists ieteiks visatbilstošāko. Der zināt, ka ir malkas skaldītāji, kuru komplektā ir izturīgs cauruļveida rāmis, kas darba laikā droši notur apstrādājamos materiālus tiem paredzētajā vietā. Ir tādi malkas skaldītāji, kuru standarta komplektā ietilpst pagales turētājs. Citiem var regulēt augstumu, kas nodrošina iespēju malku skaldīt vidukļa līmenī. Izstāsti konsultantam savas vēlmes, viņš izteiks labāko piedāvājumu. 

Un vēl par drošības standartiem… Malkas skaldītāju ražotāji ievēro augstus drošības standartus, lai darba laikā neveidotos nepatīkami starpgadījumi. Protams, arī pašam jābūt piesardzīgam un jāpazīst savs malkas skaldītājs. 

Visi malkas skaldītāji, kas nopērkami Inserv.lv veikalā, ir aprīkoti ar augstiem drošības standartiem. Reklāmraksti