Nepieciešama jauna plīts? Izlasi šo, pirms izvēlies īsto

Plīts ir universāla virtuves ierīce – tajā apvienota gan gatavošanas virsma, gan arī cepeškrāsns, un ir pašsaprotami, ka šādā komplektācijā izmantot iekārtu ir daudz vienkāršāk un praktiskāk. Šāda iekārta ir apjomīgs pirkums, bez kura ikdienā ir diezgan grūti iztikt, tādēļ plīts izvēlei jāpievērš īpaša uzmanība. Šeit būs vairākas lietas, kuras vajadzētu ņemt vērā. 

Veids

Pirmā lieta, kas tev jāpārdomā, ir, kāda veida plīti izvēlēties. Divi populārākie tipi ir elektriskās un gāzes plītis, taču mūsdienās tirgū ir sastopami arī kombinētie modeļi, kur daļa gatavojamās virsmas ir elektriska un daļa darbojas ar gāzi. Elektriskās plītis ir zināmas ar to spēju noturēt nemainīgu temperatūru, kas arī nereti kalpo par kritēriju, kādēļ daudzi izvēlas šāda veida plītis. Taču ir daudzi citi parametri un iespējas, kuru ziņā gāzes plītis pamatīgi izkonkurē citas alternatīvas. Un ne visi to zina.

Ātrā uzsilšana, daudzpusība un vienkāršā kontrole ir tās gāzes plīts priekšrocības, kuras novērtē tie, kuri ikdienā daudz gatavo ēst – gan pavāri, gan arī mājsaimnieces. Ja nolem iegādāties šāda veida plīti, pārliecinies par to, vai mājoklim ir gāzes vada pieslēgums, vai arī izpēti virtuves iekārtojumu – tev būs nepieciešama papildus vieta, kur novietot gāzes balonu.

Runājot par elektriskajām plītīm, viens no to populārākajiem tipiem mūsdienās ir indukcijas modeļi, kas izmanto elektromagnētiskos laukus, lai uzsildītu metāla vai tērauda gatavošanas virsmu. Lai efektīvi izmantotu šādu plīti, traukam, kurā gatavo, ir jābūt pilnīgi plakanai apakšai, lai karstums tiktu vienmērīgi izplatīts. Trūkumi indukcijas plītīm ir tādi, ka tās lēnāk uzsilst, tās nav tik viegli kontrolēt, kā arī patērē diezgan daudz elektroenerģijas. Tajā pašā laikā, šāda virsma ilgāk saglabā siltumu, pat pēc tās izslēgšanas. 

Ja tu īpašu uzmanību pievērs cenām, tad saprātīgākā izvēle, iespējams, ir gāzes plīts. Tajā pašā laikā mūsdienās ir pieejamas arī elektriskās plītis, kuru cenas nav ievērojami augstākas par gāzes plītīm. Skatoties no drošības perspektīvas, elektriskā plīts samazina aizdegšanās iespējamību, jo tā nerada atklātu liesmu. Taču šeit aktualizējas ar elektroenerģiju saistītie riski un problēmas. 

Atsevišķi stāvoša vai iebūvēta

Šajā gadījumā izvēlēties plīti var būt diezgan grūti, jo abu tipu iekārtas iespējams iegādāties gan atsevišķi stāvošā, gan arī iebūvējamā veidā. Der atcerēties, ka atsevišķi stāvošās plītis būs lētākas. Savukārt iebūvējamās labāk izskatīsies kopējā virtuves dizainā. 

Izmērs

Plītis lielākoties ir aptuveni 75 cm platas, taču mūsdienās pieejamā dizainu daudzveidība ļauj izvēlēties šaurākas, platākas, augstākas un zemākas plītis – kāda vien tev nepieciešama. Lielākie modeļi, protams, būs piemērotāki tiem, kuri gatavo ikdienā un dara to lielos apjomos. Protams, ja ir vēlme, vari iegādāties dārgu un ekskluzīvu plīti ar dažādām funkcijām, taču arī lētākie modeļi ir funkcionāli un noderīgi, ja vien nemeklē ko specifisku. 

Jauda

Iespējams, tev šķiet, ka visas plītis, kas ir līdzīgā izmērā, īpaši neatšķiras arī jaudas ziņā. Taču patiesībā tā nav. To funkcionālās spējas var atšķirties diezgan ievērojami, tādēļ pirms izvēles izdarīšanas ir vērts aplūkot vairākus modeļus. Viens variants – tu vari doties no viena sadzīves tehnikas veikala uz otru, aplūkot piedāvājumu, pa pierakstīt, kas katrā no tiem tevi ieinteresēja. 

Taču daudz vienkāršāk ir ienākt interneta veikalā 220.lv, un apskatīt visus modeļus vienuviet. Izvēlies interesējošos, salīdzini to parametrus, cenas utt., un iegādājies! Šeit atradīsi gan vienkāršas un lētas plītis, gan arī funkcijām bagātas un modernas – atliek tikai izvēlēties.

Citas iespējas

Padomā par to, cik lielam cilvēku skaitam tev ikdienā būs nepieciešams gatavot. Ģimenes vajadzībām noteikti noderēs plīts ar četriem gatavošanas degļiem, turklāt katram no tiem vajadzētu būs atšķirīgā izmērā, lai nelielu katliņu nevajadzētu sildīt uz lielas intensitātes riņķa, kas attiecīgi tērē daudz enerģijas. 

Pievērs uzmanību arī cepeškrāsns esamībai – vieglāk izvēlēties tādu iekārtu, kur plīts un cepeškrāsns ir apvienota. Tas gan aizņems mazāk vietas, gan arī sniegs plašākas gatavošanas iespējas. Padomā par īpašām funkcijām, kas tev var noderēt – grilēšana, tvaicēšana utt. Tāpat ņem vērā arī dizainu – lai tas iekļautos kopējā virtuves interjerā. 


Reklāmraksti