Noderīgi knifiņi, kas palīdzēs uzņemt labāku bildi ar viedtālruni

Kad izvēlamies mobilo telefonu, mēs ņemam vērā dažādus faktorus. Kāds, iespējams, pievērš uzmanību baterijas noturīgumam, cits meklē ierīci ar ietilpīgu atmiņu vai jaudīgu procesoru. Taču viens no svarīgākajiem aspektiem, kuru mūsdienās ievēro teju ikviens, kas pērk jaunu viedtālruni, ir tā kamera. Pircēji meklē ierīces ar kvalitatīvu kameru un labiem tās parametriem, lai būtu iespējams ne tikai fotografēt, bet arī filmēt dienas un nakts laikā, esot kustībā utt. Profesionāls rezultāts, fotografējot ar parastu viedtālruni, vairs nav pārsteigums. 

Diemžēl nereti pat labākie mobilie telefoni ar izcilām kamerām nespēj sniegt tādu rezultātu, par ko sapņojam. Kas tam varētu būt par iemeslu? Bieži vien gadās, ka mums pašiem ir jāapgūst prasmes, kas palīdz uzņemt labākus foto un jāzina, kādus rīkus izmantot. Šeit būs vairāki “knifiņi”, kas tev noderēs, kad nākamreiz vēlēsies radīt skaistu fotogrāfiju. 

  • Uzstādi pareizus kameras iestatījumus. Tie ir radīti ar mērķi, lai mēs tos izmantotu savā labā. Lielākā daļa viedtālruņu lietotāju parasti ignorē iestatījumu sadaļu. Viņi uzskata, ka automātiskie uzstādījumi ir pietiekami labi, lai uzņemtu foto. Taču patiesībā, pārzinot to, kurā situācijā nepieciešams uzstādīt lielāku kontrastu, gaišumu un citus parametrus, mēs varam iegūt daudz kvalitatīvāku attēlu. Tādēļ nebaidies eksperimentēt ar sava tālruņa kameru. Patrenējies fotografējot dažādus objektus ar atšķirīgiem iestatījumiem un tu redzēsi atšķirību!
  • Uzņem vairākas fotogrāfijas. Viena bilde nav pareizais veids, kā izmantot viedtālruņa kameru. Īpaši svarīgi tas ir gadījumos, kas nepieciešams uzņemt grupas foto vai selfiju. Vienmēr atceries fotografēt vairākas bildes, jo bieži gadās, ka kāds no cilvēkiem izskatās smieklīgi, viņš tieši tajā brīdī mirkšķina vai arī ir pagriezis galvu. 2 -3 fotogrāfijas ir kā minimums, kas būtu jāuzņem. Pēc tam varēsi aplūkot rezultātu un izvēlēties labāko bildi. 
  • Fotogrāfiju apgriešana ir noderīga. Nav svarīgi, vai objekts attēlā ir centrā vai malā, vai arī tev nav bijusi iespēja to pienācīgi pietuvināt. Fotogrāfijas apgriešana nevienam nenāks par ļaunu, taču ir vērts ņemt vērā pikseļu daudzumu. Var gadīties, ka, apgriežot attēlu, tā kvalitāte pasliktināsies. 
  • Nepārcenties ar fotogrāfiju pēcapstrādi. Ne visi šajā jomā ir profesionāļi. Nepietiek tikai ar vēlmi, ir nepieciešamas kaut pamatzināšanas par to, kā veidojas attēla kompozīcija, krāsas, gaišums, kontrasts, kas labāk izskatās utt. Kamēr daļa cilvēku izvēlas izmēģināt visus iespējamos fotogrāfiju pēcapstrādes rīkus, ir daļa, kas uzņemtos attēlus neapstrādā nemaz. 

Labošana palīdz izcelt objektus, kuri ir galvenie tavās fotogrāfijās. Piemēram, gaišuma pielāgošana nereti var būt viss, kas tev nepieciešams, lai bildi padarītu daudz baudāmāku. Ja tev šķiet, ka šis process ir gana sarežģīts, mūsdienās ir pieejamas dažādas noderīgas aplikācijas, kas palīdz pārveidot attēlus tā, kā tev patīk. 

Tu vari mainīt gaišumu, kontrastu, krāsas, pievienot efektus utt. Tikai nepārcenties, citādāk radīsi pretēju efektu. Vienmēr centies apstrādāt foto tā, lai tie izskatītos pēc iespējas dabiskāki. 

  • Nesteidzies un pielāgo fokusu. Fotografējot ar viedtālruni, nereti mēdz gadīties problēmas ar fokusu. Tie objekti, kurus vēlamies izcelt, sanāk miglaini, bet tās lietas, kurām jābūt fonā, ir kristālskaidras. Lai tā vairāk nenotiktu, centies nesteigties un uzkavējies brīdi, lai nofokusētu kameru uz tieši to objektu, kuru vēlies fotografēt. Ja reiz esi nolēmis iegūt labu rezultātu, nepieciešams nedaudz papūlēties. 

Kameras lēcai jābūt tīrai. Šis arī ir ļoti nozīmīgs aspekts gadījumos, kad vēlies iegūt patiesi kvalitatīvas fotogrāfijas. Ja kameras lēca ir klāta ar netīrumiem, pirkstu nospiedumiem utt., pat labākie iestatījumi un filtri nepalīdzēs izlabot slikto bildi. Turklāt tā, visticamāk, būs miglaina. 

Lai tava viedtālruņa kameras lēca vienmēr būtu tīra, ir vērts nēsāt līdzi īpašu mikrošķiedras drāniņu, ar kuru var notīrīt arī ekrānu, kurš bieži vien arī ātri nosmērējas. 

  • Lai radītu stabilu foto, izmanto abas rokas. Neatkarīgi no tā, ko to fotografē, centies turēt telefonu ar abām rokām. Tas palīdzēs nostabilizēt kameru un iegūt skaidrāku attēlu. Protams, daudzām kamerām mūsdienās ir iestrādāti stabilizatori, taču primāri tev pašam ir jācenšas turēt ierīce pēc iespējas nekustīgāk. 

Protams, uzņemot selfiju, to izdarīt ir daudz grūtāk, taču mūsdienās ir pieejami ērti lietojami selfiju statīvi, kas palīdz noturēt telefonu stabili, kamēr uzņem foto.

Mēdz teikt, ka pat ar zemākās kvalitātes kameru ir iespējams uzņemt lieliskas bildes, ja tikai protam pareizi izmantot to iestatījumus, pielietot dabisko apgaismojumu un kompozīcijas principus. 

Lai arī mūsdienās ikviens var kļūt par fotogrāfu, ja tu patiešām vēlies radīt kvalitatīvas fotogrāfijas, izpēti informāciju internetā, trenējies, apmeklē kursus! Nekad nevar zināt, kurā dzīves situācijā tev šīs prasmes var noderēt! Savukārt lieliskām bildēm izvēlies interneta veikalā 220.lv pieejamos viedtālruņus par labu cenu!


Reklāmraksti