Noderīgi padomi, kā pasargāt mājokli, ja tajā nav uzstādīta drošības sistēma

Lai arī dzīvojam 21.gadsimtā, kad radīti dažādi moderni veidi, kā pasargāt savu mājokli, tikai nelielai daļai saimniecību ir ierīkotas drošības sistēmas. Taču tas nenozīmē, ļaundari sēž un gaida. Tieši otrādi – viņi izmanto šīs nepilnības māju un dzīvokļu drošībā, lai īstenotu savus plānus. 

Bet neuztraucies – ja arī tavā mājoklī nav modernas drošības sistēmas, ir vairāki citi veidi, kā to pasargāt, un ar tiem mēs tevi šajā rakstā iepazīstināsim. Izpēti tos rūpīgi, un padomā, kuri varētu noderēt tieši tev.

Domā kā laupītājs. Pirmā lieta, kas tev ir jāizdara – jāpalūkojas uz savu mājokli objektīvi. Lai arī tas, protams, var nebūt viegli, tev nepieciešams noteikt, kādas ir iespējamās vietas, pa kurām ļaundari varētu iekļūt mājā, piemēram, ventilācijas lūkas vai atvērumi durvīs suņu un kaķu vajadzībām. 

Padomā, vai ap mājokli nav tuvu augošu koku, kas varētu būt ceļš, kā viegli nokļūt ēkas augšējos stāvos. Ja tev pašam šķiet, ka ir grūti saprast vājās vietas savā mājoklī, pieaicini uzticamu draugu, kolēģi vai tuvinieku, kas varētu sniegt neitrālu viedokli. Divas galvas tomēr ir labāk nekā viena, vai ne?

Aizslēdz visas durvis un aizver logus. Zagļi bieži vien iekļūst mājās pašā vienkāršākajā un banālākajā veidā – ienākot pa galvenajām durvīm, jo mājinieki steigā tās ir aizmirsuši aizslēgt. Lai tā nenotiktu ar tevi, pirms došanās ārpus mājas, vienmēr pārliecinies, ka durvis ir aizslēgtas, kā arī pārliecinies, ka to dara visi pārējie iemītnieki. Nav svarīgi, uz cik ilgu laiku tu būsi prom – durvis ir jāaizslēdz! 

Tāpat pievērs uzmanību arī logiem. Nekādā gadījumā tos neatstāj režīmā, kas tos atver pilnībā. Tas pats attiecas arī uz augšējo stāvu logiem. 

Novieto visus darbarīkus, kāpnes un instrumentus tiem paredzētajā vietā. Grābekļi, lāpstas, kā arī dārza piederumi var būt vilinoši laupītāju acīs, jo tos var izmantot, lai vieglāk iekļūtu ēkā. Runājot par kāpnēm – tas ir burtisks “uzaicinājums” zaglim ienākt mājā no augšējiem stāviem. Nepieļauj šādas kļūdas. 

Ieslēdz apgaismojumu. Viens no labākajiem veidiem, kā atbaidīt ļaundarus ir, liekot tiem domāt, ka kāds ir mājās, un to iespējams izdarīt, atstājot ieslēgtu apgaismojumu pat tad, kad esi izgājis. Turklāt mūsdienās salīdzinoši viegli ir ierīkot automatizētas sistēmas, kas ieslēgs gaismas noteiktā laikā, un tev pašam nemaz nebūs jābūt klāt, lai to izdarītu. Šī funkcija īpaši noder vakaros, naktīs un gada tumšajās sezonās. 

Ieguldi līdzekļus āra apgaismojuma ierīkošanā. Lampas dārzā, pie mājas durvīm un citās vietās var ne tikai radīt skaistu atmosfēru, bet arī noderēt tumši vietu izgaismošanai. Laba ideja ir lampas, kuras ieslēdzas, nostrādājot kustību sensoram. Pēdējais, ko zaglis vēlas, ir būt redzams. 

Nozāģē kokus un krūmus. Lieli, kupli koki, krūmi un apstādījumi var palīdzēt nodrošināt privātumu, taču tajā pašā laikā tie arī ļauj laupītājiem piekļūt mājai vienkāršākā veidā. Un šajā gadījumā to nevarēs pamanīt arī kaimiņi. 

Nodrošinies ārkārtas situācijām. Lai arī cik labi mēs visu izplānotu un sagatavotos, dzīve ir pietiekami neparedzama. Šajā gadījumā nekustamā īpašuma apdrošināšana var noderēt kā “drošības spilvens”, kas ātrāk ļaus atrisināt radušās problēmas. 

Novieto zīmi “Nikns suns” pie mājas. Eksperti atzīst, ka šī zīme automātiski atbaida zagļus, un tie ļoti reti izvēlas doties aplaupīt šādu mājokli. Turklāt tev pat nav nepieciešams īsts suns, pietiek tikai ar zīmi, lai radītu vēlamo efektu. Protams, labāku efektu radīs ķepainis, kas skraidīs pa pagalmu, taču bez tā var arī iztikt.

Ierīko kvalitatīvu žogu. Ja tev ir privātmāja, žogs ir viena no lietām, par kuru būtu ieteicams parūpēties. Tas ne tikai aizkavēs zagļu centienus iekļūt mājā, bet arī pasargās mājdzīvniekus un bērnus no izskriešanas uz ielas. 

Nepaziņo par savu atrašanās vietu sociālajos medijos. Neatkarīgi no tā, vai tu dodies uz kino vai garākā atvaļinājumā, centies atturēties no vēlmes paust šo informāciju savā sociālo mediju profilā. Tas uzreiz ļaus zaglim saprast, ka tu neesi mājās. Pagaidi, kamēr atgriezīsies atpakaļ, un tad vari palielīties ar skaisto iedegumu. 

Iepazīsti savus kaimiņus. Uzticams kaimiņš tev noteikti paziņos to, vai pie tavas mājas ir manāmas aizdomīgas aktivitātes, kamēr esi prom. Turklāt, ja tev nepieciešams doties prom uz ilgāku laiku, kaimiņi var pieskatīt tavu mājokli, izņemt pastu, ieslēgt apgaismojumu, parūpēties par mājdzīvniekiem un, ja nepieciešams, pat aplaistīt puķes. 

Ceram, ka šie soļi tev palīdzēs pasargāt savu mājokli no ļaundariem un zagļiem. Taču, lai justos vēl drošāk, prātīgi ir ieguldīt naudu kvalitatīvā un daudzpusīgā drošības sistēmā, kas ietver novērošanas kameras, signalizāciju, apsardzes servisu utt.


Reklāmraksti