Pārvietojamies uz “ritenīšiem”

Katram vecākam no saviem bērniem vismaz pāris reizes ir nācies dzirdēt frāzi: “Es arī gribu skrituļslidas.” Iespējams, kādam draugam skolā parādījies šāds “braucamais” vai varbūt reklāmā, internetā vai vēl kur uz ielas noskatīts. Un bērnam, protams, šķiet, ka braukšana ar skrituļslidām ir aizraujoša, interesanta un saistoša. Un tā tas arī ir! 

Tieši tāpēc vecākiem vajadzētu paklausīt savus bērnus un doties uz veikalu izvēlēties piemērotus “braucamos zābaciņus” jaunajam pasaules pētniekam. Tikai pēc tam sākas īstā jautrība, jo bieži vien gadās tā, ka pat tie vecāki, kas nekad tā pa īstam nav uzkāpuši uz skrituļslidām, vērojot savas atvases šajā patīkamajā izklaidē, nolemj pievienoties braucēju pulciņam. Rezultātā - lielisks brīvā laika pavadīšanas veids kopā ar ģimeni.

Lai nu kā, bet skrituļslidu izvēle ir atbildīgs un nopietns process. Nevaram doties uz veikalu un izvēlēties pirmās, kas iekrīt acīs vai šķiet “pieņemamā” cenā. Jo īpaši, ja tās tiek izvēlētas bērnam, kuram tās ir pašas pirmās skrituļslidas.

Pērkot skrituļslidas bērniem jāņem vērā 6 svarīgas lietas, kuras pirms pirkšanas jāpārbauda, jāpārjautā pārdevējam un jāaptausta pašam, lai saprastu, vai viss patiešām ir vietās un atbilst visām nepieciešamajām prasībām. 

Lūk, kas jāņem vērā pērkot skrituļslidas (ne tikai bērnam, bet arī tad, ja iegādājamies tās paši sev):

Ritenīši

Izmērs

Stiprinājumi

Stulmi

Ražotājs

Zābaciņš (tā iekšpuse)


Skrituļslidu ritenīšus izvērtēt var pēc diviem konkrētiem parametriem – materiāla un izturības. Bet, ja bērnam tās būs pirmās skrituļslidas, ir vērts padomāt par divu rindu ritenīšiem. Vai atceries no vecajām amerikāņu filmām, kā jaunieši ripinājās ar skrituļslidām, kurām ritenīši bija novietoti divās rindās? Tas noteikti ir stabilāk, turklāt rada tādu kā retro stila piesitienu. Un šāda slidu izvēle patiks gan bērniem, gan vecākiem, kuru sirds būs nedaudz mierīgāka, jo tādējādi pastāv mazāk iespēja gūt traumas. 

Ja tās ir jau otrās skrituļslidas vai, ja bērns jau iemācījies pats braukt, var droši iegādāties klasiskās skrituļslidas ar vienu ritenīšu rindu. Materiālu ritenīšiem novērtējam uz tausti – tiem jābūt mīkstiem, elastīgiem un jānodrošina gana laba saķere ar ceļa segumu. 

Ja būsim izvēlējušies skrituļslidas ar nekustīgu zābaciņa konstrukciju, ar tām bērns varēs braukt vairākus gadus. Galvenais, lai zābaciņā kāja jūtas ērti, jo citādi no braukšanas nekas nesanāks un var rasties vairāk traumu un nepatīkamu sajūtu, nekā pozitīva braukšanas pieredze. Savukārt skrituļslidām ar regulējamu zābaciņu nav jāsatraucas par izmēra izvēli un to, ka “kāja izaugs”. 

Domājot par slidu rāmi un konstrukciju, jāņem vērā, ka tā mēdz būt gan no plastmasas, gan no metāla. Alumīnija rāmis būs spēcīgāks un praktiskāks, tomēr arī smagāks, kas ierobežos bērna kustību mobilitāti skrituļojot. Tāpēc lielāka uzmanība jāpievērš tam, lai skrituļslidu svars nav pārāk liels – bērniem svarīgākais ir kustības brīvība, un lieki simts grami tikai nogurdinās kājas.

Ideālajā variantā bērnu skrituļslidām ir visi trīs stiprinājumu veidi - šņores, lipeklīši un fiksatori.

Skatoties pēc ražotāja, tāpat kā ar jebkuru preci, no ķīniešu ražojuma labāk izvairīties. Visiem materiāliem slidās jābūt kvalitatīviem, tāpēc vērts pievērst uzmanību firmai un ražotājam. Arī par cenu šajā ziņā nevajadzētu tik daudz uztraukties. Protams, katram ir atvēlēts savs budžets pirkumam, tomēr domājot par sporta inventāru bērnam, labāk tomēr atvēlēt nedaudz vairāk līdzekļu kvalitatīvu un labu skrituļslidu iegādei, nekā izvēlēties lētas, bet nekvalitatīvas. 

Tomēr pats galvenais papildinājums skrituļslidām, kas nepieciešams, ir aizsargi – ķivere, ceļu sargi, plaukstu un elkoņu sargi, jo bez kritieniem neviens skrituļotājs nekad nav izticis – galvenais, lai kritieni būtu maksimāli nodrošināti, lai traumu būtu mazāk!Reklāmraksti