Puzles – ko tās dod jūsu bērna attīstībai

Puzles ir viena no aktivitātēm, kas piemērota ikvienam, jo tās pieejamas katrai gaumei un vecumam, kā arī atšķirīgās sarežģītības pakāpēs. Ja pieaugušajiem puzles vairāk ir hobijs un sevis izaicināšana, tad bērniem puzles ir patiesi noderīgs rīks, kas labvēlīgi ietekmē viņu attīstību un palīdz apgūt jaunas prasmes. 

Ja līdz šim neesat aizrāvušies ar puzlēm, tad tagad, kad visiem vairāk laika jāpavada mājās, ir ļoti labs brīdis, lai sāktu to darīt un ieinteresētu arī bērnus. Uzziniet, kāpēc pužļu likšana ir ieteicama nodarbe tieši bērniem!

  • Puzles ir treniņš sīkajai motorikai

Runājot par bērnu attīstību, parasti tiek akcentēta sīkās motorikas nodarbināšanas nozīme. Puzles ir ļoti labas sīkās motorikas trenēšanai, jo ir jāliek kopā kauliņi, jāmeklē tiem piemērotas vietas. Caur pirkstu galu stimulāciju attīstās bērna runa un intelekts. Puzles ir pieejamas ar dažāda izmēra kauliņiem un detaļām, tāpat pašiem mazākajiem var iegādāties koka puzles ar puļķīšiem pie kauliņiem, lai atvieglotu satveršanu. Jo bērns lielāks, jo sīkākus puzles kauliņus viņam var piedāvāt.

  • Tiek trenēta bērna atmiņa un iztēle

Puzles noteikti ir lieliska izvēle, ja gribam trenēt bērna atmiņu un iztēli. Laba atmiņa veidojas tad, ja to regulāri trenē un aizvien vairāk izaicina. Izvēloties bērnam arvien lielākas un sarežģītākas puzles, arī viņa atmiņa tiek trenēta. Bet iztēle ir ļoti būtiska, lai varētu virzīties uz priekšu attēla likšanā, jo ir jāspēj domāt gan par vienu konkrēto kauliņu, gan iztēloties visu kopbildi. Tas nozīmē, ka reizē darbojas gan loģiskā, gan abstraktā domāšana.

  • Bērns mācās būt pacietīgs

Pacietības trenēšana reizēm ir nepieciešama mums katram. Bet skaidrs, ka bērniem ar to ir patiešām grūti. Ja viņi kaut ko grib, tad pat pāris minūtes, kas jāpagaida, ir kā mūžība. Puzles likšana var labi trenēt pacietību, jo līdz gala rezultātam nevar nokļūt tik ātri. Grūtāku pužļu salikšanai var būt vajadzīgas pat vairākas dienas. Procesā bērns var sastapties ar savām dusmām, bezspēcību, kļūdām, bet tā visa ir nozīmīga pieredze, kas māca tikt galā ar emocijām un trenēt pacietību.

  • Nodarbe, kas nomierina un koncentrē uzmanību

Puzles likšana var būt arī diezgan meditatīvs process, kura laikā koncentrējas uz kauliņiem un attēlu. Tas var palīdzēt pārslēgties no kādas satraucošas situācijas vai problēmas. Bērniem, kuriem ir grūti nomierināties, puzles likšana var palīdzēt, jo tā rada kārtību un sistēmu. Bērns, sakārtojot kauliņus pareizā secībā, sakārto arī savu prātu. Kā arī spēja koncentrēties noderēs jebkurā citā dzīves jomā un nodarbē, piemēram, skolā mācību stundās.

Puzles visai ģimenei varat ērti iegādāties “XS Rotaļlietas” interneta veikalā un saņemt ar sev piemērotāko piegādes veidu visā Latvijā. Puzles būs laba izvēle ne tikai aktivitāšu un izklaižu nodrošināšanai ikdienā, bet arī kā dāvana gan puišiem, gan meitenēm. Meitenēm varat izvēlēties puzles ar iemīļotajiem “Frozen” varoņiem, Disney princesēm, “My Little Pony” varonēm, cūciņu Peppu un citiem tēliem. Bet puiši noteikti priecās par puzlēm ar “Ķepu patruļas” mīlīgajiem suņukiem, ātrajām “Vāģu” mašīnītēm, Zirnekļcilvēku un vēl daudziem citiem bērnu iemīļotiem tēliem. 


Reklāmraksti