Septiņi personisko finanšu nāves grēki

Pasaulē ir radies neskaitāmi daudz grāmatu un teoriju par naudu un personiskajām finansēm. Kā kļūt bagātam, kā panākt uzrāvienu, kā noturēt stabilitāti, kā panākt plašāku un dažādāku ienākumu plūsmu? Šajā rakstā uzzināsiet pašu pamatu - kas tiek uzskatīts par septiņiem personisko finanšu nāves grēkiem!

Autors Brets Vailders grāmatā “Sliktais Miljonārs” raksta, ka cilvēkam, kurš vēlas kļūt bagāts, ir jāplāno un jāpārvalda savs finansiālais dzīvesveids. Šim cilvēkam ir jābūt proaktīvam jeb aktīvi jāreaģē un jārīkojas, lai iegūtu vajadzīgo finansiālo dzīvi. Vailders izceļ, ka mēs zinām, ka ir daži kopīgi šķēršļi bagātībai. Šie šķēršļi rodas ikvienam, tāpēc ir iespējams iepriekš plānot, kā ar tiem tikt galā. Tomēr vispirms mums ir jāspēj nosaukt šos ienaidniekus, lai mēs varētu sagatavot pareizos ieročus cīņai pret tiem.

Disciplīnas trūkums. Bez disciplīnas ir grūti veidot bagātību. Patiesībā nav iespējams kļūt bagātam — lēni vai citādi — ja cilvēks iztērē vairāk nekā ir nopelnījis. Matemātika vienkārši nedarbojas. Arī Vailders brīdina par nevaldāmas tērēšanās paradumiem un mudina lasītājus izsekot, kur tiek iztērēta viņu nopelnītā nauda. 

Materiālisms. Lietas nebagātinās jūsu dzīvi, tās sniegs īslaicīgu prieku. Pārmērīgs materiālisms rada neapmierinātību. Vailders norāda, ka koncentrējoties uz intelektuālām un garīgām sekmēm, cilvēkam ir vairāk iespēju gūt gandarījumu un piepildījuma sajūtu.

Parāds. Protams, ne visi parādi ir slikti. Saprātīgi ņemts, pārdomāts hipotekārais kredīts iespējām atbilstošam mājoklim ir labs, praktisks lēmums. Bet liels, pārmērīgs aizdevums par lielu, nepraktisku māju ir finanšu panākumu ienaidnieks. Patiesībā slikts parāds var būt lielākais finanšu panākumu ienaidnieks.

Nodokļi. Mēs esam atbildīgi par to, lai samaksātu nodokļus, ko esam parādā valstij, bet mums nav jāmaksā pēc iespējas vairāk. Tā vietā mums aktīvi jāstrādā pie tā, lai mūsu nodokļu slogs būtu pēc iespējas mazāks - vienmēr ir vērts pārdomāt iespējamās nodarbinātības un uzņēmējdarbības, saimnieciskās darbības formas un izvēlēties sev izdevīgāko. 

Inflācija. Inflācija ir bagātības klusējošais ienaidnieks. Izejvielu, preču un pakalpojumu sadārdzināšanās samazina mūsu iespējas. Nav iespējams pilnībā noturēt inflācijas ietekmi, bet jūs varat iemācīties savās finansēs ņemt to vērā. Piemēram, ik gadu lūdziet algas palielinājumu valstī esošās inflācijas % apmērā. 

Kļūdas investīciju jomā. Slikti strukturēti ieguldījumu portfeļi var būt personīgo finanšu slepkavas. Investējot naudu ir svarīgi izprast difersifikācijas un aktīvu sadales nozīmi, arī maksimāli nodalīt emocijas no investīcijām. 

Ārkārtas situācijas. Pēdējais finanšu panākumu ienaidnieks ir viss negaidītais: bezdarbs, nāve, slimība un juridiskie sarežģījumi. Ja nav plāna ārkārtējām situācijām, jūs atstājat sevi pilnīgi bezpalīdzīgā stāvoklī. Centieties soli pa solim to mainīt - izviedojiet atsevišķu kontu un atlieciet nelielu naudas summu katru mēnesi. Tāpat apskatiet pensiju un uzkrājumu fondu piedāvājumus, kā arī veiciet sev vajadzīgo apdrošināšanu. Jūs būsiet lielākā materiālā drošībā arī ārkārtas situācijās. 

Jāatzīst, ka ikviens cilvēks kādreiz ir piedzīvojis šo septiņu personīgo finanšu ienaidnieku ietekmi. Pārmērīgi iztērēties, pārāk pozitīvi novērtēt savas darba spējas un plānoto ienākumu apjomu, saņemt pārāk lielu aizdevumu - tas var gadīties katram. Labā ziņa ir, ka mērķtiecīgi domājot un modelējot situācijas var novērst lielāko daļu risku, atliek tikai tam apzināti pievērst uzmanību un veltīt savas pūles. 

Reklāmraksti