Šūpuļtīkls un dārza šūpoles – kā izvēlēties?

Sen gaidītā vasara ir klāt! Saule, vējš un lieliski pavadīts laiks. Bet kur patverties no saules vai dienas vidū pazvilnēt? Noteikti labākais, ērtākais un patīkamākais variants ir šūpuļtīkls vai dārza šūpoles. Lasi rakstu un iepazīsties, kāds ir šūpuļtīklu klāsts un kā izvēlēties piemērotāko!

Šūpuļtīklu veidi

Šūpuļtīkls dārzā vai pagalmā ir vilinoša doma ikkatram. To saknes meklējamas pirms daudziem gadsimtiem Meksikā, kad vietējie iedzīvotāji starp diviem kokiem iekāra segu, lai atpūtu neizbojātu nevēlami viesi – dažādi kukaiņi un čūskas. Mūsdienās ir mainījusies gan to loma, gan funkcionalitāte. Šūpuļtīklu veidi ir vairāki, piemēram:

Brazīlijas tipa (pītie) šūpuļtīkli. Tie izskatās gaumīgi, tomēr ir nestabilākais šūpuļtīklu veids. Ja neiekārtosies stabili, var gadīties no tā izkrist. Pītais šūpuļtīkls ir lētākais no pieejamajiem variantiem;

Ar statīvu. Stabils un ērts variants, ja dārzā nav divu koku, starp kuriem novietot šūpuļtīklu. Tomēr jārēķinās, ka šī šūpuļtīkla izmaksas būs krietni lielākas;

Iekarams. Šāda tipa šūpuļtīkls tiek ražots krēsla veidā un lieliski iederas gan dārza, gan iekštelpu interjerā. Arī tā materiāli ir dažādi, izplatītākie – auduma un pinuma. Jāatceras, ka, karinot šādu šūpuļtīklu kokā, pastāv varbūtība, ka lielās slodzes dēļ augļu koki nespēs dot ražu!

Kā ar uzstādīšanu?

Lai ērti iekāptu un izkāptu no šūpuļtīkla, ir jāatceras, ka tā zemākajam punktam, kad tajā sēž cilvēks, ir jāatrodas 40-50 cm no zemes. Tomēr šo augstumu var mainīt, jo jāņem vērā arī cilvēka svars un šūpuļtīkla izmērs.

Jau uzstādīšanas sākumā jāpārliecinās, ka šūpuļtīkls ir novietots pareizi – visiem stūriem jābūt vienādā augstumā un platumā, bet pašam tīklam jābūt nostieptam. Ja to būsi ievērojis, atpūta šūpuļtīklā būs daudz drošāka, jo tas spēs saglabāt stabilitāti un Tev nebūs jāuztraucas, ka kuru katru brīdi šūpuļtīkls var apgāzties.

Dārza šūpolēm – “jā”!

Salīdzinot ar šūpuļtīklu seno vēsturi, dārza šūpoļu pirmsākumi meklējami tuvākā vēsturē. Iespējams, tas kalpo par iemeslu, kāpēc dārza šūpoļu klāsts ir ievērojami mazāks. Galvenokārt tos var izšķirt pēc:

cenas – tās svārstās vidēji no 50 līdz 220 eiro. Ja domā, ka summa šim brīdim ir par lielu, neuztraucies! Iegādāties dārgākās dārza šūpoles iespējams ar 0% līzingu, kas nozīmē, ka atmaksu varēsi veikt līdz trim mēnešiem un nenāksies pārmaksāt;

izmēra – jo lielākas šūpoles izvēlēsies, jo komfortablāk tajās varēsi atpūsties, blakus aicinot arī draugus. Taču pirms tam noskaidro, cik lielu svaru šūpoļu konstrukcija spēj izturēt.

20170626-1302-screenshot-2.jpg

Pixabay.com / milli_lu

Ar ko atšķiras šūpuļtīkli un šūpuļkrēsli?

Pirms iegādājies šūpuļtīklu vai šūpuļkrēslu, jāsaprot, kas nepieciešams tieši Tev. Šūpuļtīkls un dārza šūpoles ir divas pavisam atšķirīgas preces, jo:

lielākoties jebkurš šūpuļtīkls tiek pārdots bez statīva, kas nozīmē, ka dārzā vai pagalmā jābūt diviem kokiem vai konstrukcijai, kur tīklu iespējams uzstādīt, savukārt dārza šūpoles vienmēr tiek pārdotas ar konstrukciju, kurā iestiprināt krēsla/dīvāna daļu;

dārza šūpoles vairumā gadījumu paredzētas sēdēšanai, bet šūpuļtīkli – gulēšanai;

šūpuļtīkls ir kompakts, tā novietošana un glabāšana neprasa lielu dārzu, pagalmu vai telpu, bet dārza šūpoles aizņems vairāk vietas.

Ko atcerēties, izvēloties šūpuļtīklu vai dārza šūpoles?

Audums. Āra apstākļiem nav piemērots kokvilnas auduma šūpuļtīkls, jo mitrumā tas pelē. Šūpuļtīklam, kuru lietosi ārpus telpām, jābūt ražotam no neorganiskām šķiedrām, lai tas kalpotu ilgam laikam. Visizplatītākie ir neilona šūpuļtīkli, jo neilons lieliski kalpo mainīgos laikapstākļos.

Kopšana. Ja šūpuļtīkls vai dārza šūpoles ir nosmērētas, izvairies no to mazgāšanas veļasmašīnā. Traipus tīri ar rokām! 

Materiāla piemērotība. Ja šūpuļtīklu novieto atklātā saulē ar mērķi gūt zeltainu iedegumu, der atcerēties, ka pītie šūpuļtīkli var radīt diskomforta sajūtu, jo auklas mēdz spiesties mugurā. 

Ja esi nolēmis atpūsties, zvilnot šūpuļtīklā vai dārza šūpolēs, interneta veikals noteikti ir īstā vieta, kur ērti un vienkārši tās iegādāties, neizejot no mājām! Ieskaties, ko piedāvā interneta veikals 1a.lv un izvēlies labāko!

 


Reklāmraksti