Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts atbalsts biznesam

Hipotēku bankas realizētais valsts atbalsts biznesam ir attīstības programmas esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, kā arī lauksaimniekiem, kuru mērķis ir veicināt tautsaimniecības attīstību Latvijā. Ir pieejamas sešas dažādas atbalsta programmas, kas atšķiras gan ar aizdevuma apmēru, gan atmaksas termiņu, gan mērķi. Ar šo programmu palīdzību finansējums attīstībai ir pieejams arī tiem uzņēmējiem, kam citu aizdevēju kredīti var nebūt pieejami.

Valsts atbalsts biznesam iekļauj sekojošas programmas, ko realizē Hipotēku banka:

  • Starta programma;
  • Mikrokreditēšanas programma;
  • MVU izaugsmes aizdevums;
  • Konkurētspējas uzlabošanas programma;
  • Apgrozāmie līdzekļi lauksaimniekiem;
  • Zemes iegādes kreditēšanas programma.

Jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem paredzētā  Starta programma ietvaros ir pieejams ne vien finansējums biznesa idejas realizēšanai, bet arī bezmaksas konsultācijas par biznesa uzsākšanu.

Esošajiem mikrouzņēmumiem, kam nepieciešams aizdevums investīcijām vai apgrozāmajiem līdzekļiem, ir pieejama Hipotēku bankas Mikrokreditēšanas programma. Šo aizdevumu var izlietot arī jaunu uzņēmumu izveidei.

Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) izaugsmes aizdevums, kā jau par to liecina nosaukums, ir atbalsta programma mazajiem un vidējiem uzņēmējiem. Šī programma ir lieliska iespēja tiem uzņēmējiem, kam ir ekonomiski pamatoti attīstības plāni, bet nav pieejams kredīts pie citiem aizdevējiem, saņemt finansējumu Hipotēku bankā.

Konkurētspējas uzlabošanas programma ir daļa no valsts atbalsta biznesam, kas paredzēta ne tikai mazajiem un vidējiem, bet arī lielajiem uzņēmumiem. Tās ietvaros ir pieejams finansējums gan investīcijām, gan apgrozāmajiem līdzekļiem. Maksimālais aizdevuma apmērs nevar pārsniegt piecus miljonus latu.

Lauksaimniecības uzņēmumiem un kooperatīvajām sabiedrībām ir paredzētas divas atbalsta programmas: apgrozāmajiem līdzekļiem un zemes iegādei. Apgrozāmo līdzekļu aizdevums kooperatīvajām sabiedrībām var būt līdz pat diviem miljoniem latu, bet pārējiem lauksaimniekiem līdz 700 000 latu. Zemes iegādes kreditēšanas programma paredz aizdevumu līdz 100 000 latiem.

Reklāmraksti