Vēl tikai sapņo par brīvdienām? 8 ieteikumi aizraujošam un maciņam draudzīgam atvaļinājumam

Tuvojas atvaļinājums, kuru vēlies izmantot pēc iespējas labāk, taču vienlaikus arī iekļauties noteiktajā budžetā? Iepazīsties ar dažiem ieteikumiem, kas šo plānu padarīs vienkārši īstenojamu!

Nosaki brīvdienu budžetu

Pirmais solis ir noteikt ceļojuma budžetu, kurā būtu vēlams iekļauties. Tam jāietver ne tikai transporta izdevumi, bet arī uzturēšanās izmaksas, pārtikas tēriņi, ieejas maksas apskates objektos, suvenīru iegāde utt. Lai gūtu priekšstatu par plānotajām izmaksām, vērts uzzināt cenu līmeni tajā vietā, uz kuru plānots doties. Protams, jāapzinās arī tas, ka visus iespējamos izdevumus paredzēt nav iespējams, tādēļ vienmēr jārēķinās ar papildus naudas summu. 

Nereti ceļojumam tiek noformēts Lielo notikumu kredīts, taču to vajadzētu darīt tikai tad, ja ir pārliecība par savām iespējām atmaksāt aizdevumu.

Iespējams, aktuāls ir arī apdrošināšanas jautājums – sevišķi, ja plānots ceļot uz kādu eksotiskāku zemi. Tādā gadījumā budžetā jāiekļauj arī šīs izmaksas. 

Izvēlies izdevīgāko lidojuma laiku

Ja ceļojumā plāno doties ar lidmašīnu, pievērs uzmanību izlidošanas laikiem. Biļešu cenas mēdz atšķirties atkarībā no izvēlētās lidsabiedrības, sezonas, dienas un diennakts daļas. Lai atrastu izdevīgākos piedāvājumus, vērts saprast likumsakarības (piemēram, lidojumi agri no rīta vai vēlu vakaros parasti ir lētāki, taču reisi nedēļas nogalēs maksā dārgāk utt.) un sekot līdzi cenu izmaiņām, kā arī īpašajiem piedāvājumiem. 

Izvēlies lidojumu ar pārsēšanos

Ja nauda ir svarīgāka par laiku, tad vari izvēlēties lidojumus ar pārsēšanos. Protams, tas ir lielāks laika patēriņš un padara ceļojumu nogurdinošāku, bet tādā veidā var arī jūtami ietaupīt. Turklāt, ja starp lidojumiem ir gana daudz laika, to var veltīt pilsētas vai vismaz tuvākās apkārtnes apskatei. 

Izvēlies piemērotāko galamērķi

Ir valstis, uz kurām tūrisma sezonā ceļot ir krietni dārgāk, kā citos gadalaikos. Un runa nav tikai par lidmašīnas biļetēm – dārgākas ir arī viesnīcas, ieejas maksa tūrisma apskates objektos, suvenīri, pārtika utt. Ja ir vēlme ietaupīt, valstis, kurās šāda tendence vērojama, labāk apmeklēt tad, kad atvaļinājumu sezona ir beigusies vai vēl nav sākusies. Tā vietā labāk izvēlēties vietas, kur šādi faktori neietekmē cenas vai vismaz atšķirība nav tik krasi jūtama. 

Laicīgi parūpējies par transportu 

Ja savu automašīnu vēlies atstāt lidostas teritorijā, laicīgi uzzini par nosacījumiem un izmaksām. Bieži vien iegādāties atļauju iepriekš ir daudz lētāk, kā to darīt konkrētajā dienā.

Savukārt, ja plāno nomāt transportu galamērķī, laikus uzzini par iespējām un nosacījumiem. Lai izvairītos no lieka uztraukuma, veic laicīgu tā rezervāciju. Ja plāno izmantot taksometra vai sabiedriskā transporta pakalpojumus, iepazīsties ar to cenu politiku, lai plānotās izmaksas varētu iekļaut ceļojuma budžetā.

Izvēlies izdevīgāko nakšņošanas iespēju

Bez šaubām, laicīgi jāparūpējas arī par naktsmītņu izvēli un rezervēšanu. Mūsdienās izvēles iespējas ir plašas, un katrs var izvēlēties savām prasībām un arī maciņam atbilstošākos risinājumus. Pirms rezervē viesnīcu vai citu naktsmītni, iepazīsties ar tās sniegtajām iespējām, kā arī to, cik viegli tur ir nokļūt. Protams, liela nozīme ir arī citu ceļotāju atsauksmēm. 

Mūsdienās plaši izmantots risinājums ir arī bezmaksas naktsmītnes Couchsurfing un Hospitalityclub kustību ietvaros. Šī kustība darbojas visā pasaulē un tajā iesaistījušies miljoniem cilvēku, kas ir gatavi ne tikai ceļotājus uzņemt savās mājās, bet arī iepazīstināt ar savas zemes kultūru un tradīcijām. Tas ir lielisks veids, kā ietaupīt būtisku naudas summu, vienlaikus gūstot neaizmirstamu pieredzi un paplašinot savu paziņu loku. 

Ņem līdzi savu ēdienu

Protams, diez vai ir iespējams pagatavot sviestmaizes visam ceļojuma laikam, taču  vismaz pirmajai dienai vai vismaz lidojuma (vai pārbrauciena) laikam to ekonomijas nolūkos ir pat ieteicams izdarīt. 

Ietaupīt var arī ceļojuma laikā, piemēram, izvēlēties viesnīcu, kur maltītes jau ir iekļautas cenā, nereti ir izdevīgāk, kā iegādāties ēdienu atsevišķi. Tāpat iepriekš vērts uzzināt, kur pieejami zemāko cenu veikali. Protams, maltītes ieturēšana kafejnīcās un restorānos ir pietiekami dārga ikvienā valstī, tādēļ, ja budžets ir ierobežots, ar to aizrauties nevajadzētu.

Izvēlies piemērotu bagāžu

Jo mazāka ir bagāža, jo ērtāk to pārvietot. Jāņem arī vērā, ka no bagāžas lieluma (un svara) atkarīgas arī ceļojuma izmaksas, sevišķi, ja tiek ceļots ar lidmašīnu. Tādēļ rūpīgi izvēlies līdzi ņemamās lietas un piemeklē atbilstošu, pietiekami ietilpīgu bagāžu. Internetā pieejami arī dažādi ieteikumi, kā ceļojuma somu sapakot maksimāli ekonomiski. Noderīgi ir arī dažādi pieredzējušu ceļotāju padomi. 

Ja plānots lidot ar lidmašīnu, bagāžu nosver vēl pirms došanās ārpus mājas. Tas nepieciešams, lai tieši pirms kāpšanas lidmašīnā nerastos nepatīkami starpgadījumi un Tu vari būt drošs, ka Tava bagāža atbilst lidsabiedrības noteikumiem. 

Doties aizraujošās brīvdienās var arī tad, ja tām atvēlētais budžets ir diezgan ierobežots. Atliek tikai ņemt vērā dažus ieteikumus un meklēt radošus risinājumus.


Reklāmraksti