Viens vai pāris - kuri ikdienā tērē vairāk?

Ikvienam no mums ikdienā nākas risināt dažādas sadzīviskas finanšu situācijas - jāmaksā rēķini, jāplāno ikdienas tēriņi un arī jāatvēl kādi līdzekļi arī atpūtai. Kādam tas ir vieglāk, kādam prasa lielāku koncentrēšanos, bet citi dzīvo pārāk neplānojot. Cilvēki un to paradumi ir ļoti atšķirīgi, taču izrādās, ka lielu lomu spēlē tas, vai cilvēks ir viens vai arī dzīvo kopā ar otro pusīti. Uzzini vairāk šajā rakstā, kas tapis sadarbībā ar Kimbi.lv.

TOP tēriņi “brīvajiem putniem”

Kam īsti naudu tērē tie, kas nav attiecībās? Lielbritānijas pētnieki ir noskaidrojuši, ka vismaz apvienotajā karalistē trīs populārākās tēriņu pozīcijas ir:

  • Ēdiens līdzņemšanai;
  • Ēstuvju apmeklēšana ārpus mājām;
  • Nakts uzdzīve, tajā skaitā bāru un klubu regulāra apmeklēšana.

Savukārt ceturtā populārākā izdevumu pozīcija ir jaunu drēbju iegāde, kas bieži vien cilvēkiem palīdz uzlabot savu pašapziņu. Latvijā izmaksu pozīcijas ir līdzīgas, it sevišķi jauniem cilvēkiem, kas mājās gatavo reti, bet izklaides ieplāno katrā nedēļas nogalē.


Kā naudu plāno attiecību cilvēki?

Viens no galvenajiem ieguvumiem izveidojot kopīgu mājsaimniecību ar savu otro pusīti ir tas, ka katram individuāli samazinās dzīvošanas izmaksas. Piemēram, ASV veikts pētījums liecina, ka pāri dzīvošanas izdevumiem tērē vien 9,3% no saviem ienākumiem, savukārt no attiecībām brīvie par īri atdod 23% savas algas. Pāri mazāk naudas tērē arī par ēdienu, kā arī telekomunikācijas rēķiniem, jo nepieciešams tikai viens interneta un televīzijas pieslēgums.

Kā norāda respektablais biznesa žurnāls “Forbes”, ir pierādīts, ka attiecībās esošie cilvēki mazāk tērē arī tādām izdevumu pozīcijām kā:

  • Sporta klubu apmeklējumiem;
  • Sporta inventāram;
  • Jaunu drēbju iegādei.

Vēl viena priekšrocība pāriem ir mazāki izdevumi pārtikai, jo ir iespējams iegādāties lielākus, lētākus pārtikas iepakojumus un tos arī derīguma termiņa ietvaros izlietot. 


Laulībās parādās tendence krāt

Precētie pāri cenšas daudz vairāk domāt par nākotnes nodrošinājumu, nekā tie, kas vēl ir savas otrās pusītes meklējumos. Tas nozīmē, ka katru mēnesi tiek atvēlēta nauda dažādiem ilgtermiņa ieguldījumiem:

  • 3.pensiju plāna iemaksām;
  • Dzīvības apdrošināšanai;
  • Sava mājokļa iegādei;
  • Uzkrājumu veidošanai.

Līdz ar to, lai gan nākotne kļūst drošāka, reālais naudas daudzums maciņā kļūst ir mazāks nekā tad, kad attiecību statuss ļāva pārāk aktīvi nedomāt par dzīvi pēc 10 vai 30 gadiem. Turklāt mājas un ģimenes auto iegāde lielākoties teik veikta kredītā, kam papildu prasība ir arī iegādātā īpašuma apdrošināšana. 

Veidojot kopīgu ģimenes budžetu vislabāk var ietaupīt, regulāri un atklāti runājot ar savu otro pusīti par aktuālo finanšu situāciju. Vienojieties par kopīgiem mērķiem un principiem naudas izlietojumā. Tas stiprinās ne vien Jūsu maciņu, bet arī attiecības!


Bērni - liela laime, un arī lieli izdevumi

Situācija vienmēr nedaudz mainās tajā brīdi, ka laimīgā pāra ģimenē parādās bērni. Ikviens vecāks vēlas savām atvasēm dot to labāko, tāpēc bieži vien tēriņi bērnu vajadzībām pārsniedz izdevumus, ko jaunie vecāki velta sev. Diemžēl Latvijā pabalsti reti sniedz nopietnu atbalstu, tādēļ jaunajiem vecākiem nākas atvēlēt šim mērķim krietnu daļu no saviem ienākumiem. 

Tomēr pāriem, kam ir bērni - bieži vien pienākas arī dažādi valsts nodrošināti bonusi. Tāpat ģimenēm ar vairākiem bērniem pienākas nekustamā īpašuma nodokļa atlaide savam īpašumam.


Un te arī pāris padomi…  

Ja es viens, bet vēlies samazināt tēriņus - atrodi dzīvokļa biedru!

Vienkāršākais veids, kā ietaupīt ikdienas izdevumus tiem, kas nav attiecībās, ir sākt dalīt savu dzīves telpu ar vēl kādu cilvēku - tas noteikti samazinās īres un komunālos izdevumus.


Gan pārim, gan individuālistam - gatavo pats!

Tāpat lielu atdevi maciņam dos arī tas, ka vairāk sāksiet gatavot mājās. Nepietiek prasmes? Izmantojiet dažādās internetā pieejamās receptes vai apmeklējiet kulinārijas kursus - tas palīdzēs iemācīties no vienkāršiem un lētiem pārtikas produktiem pagatavot lieliskas ēdienreizes. Pagatavojiet brīvdienās dažādas maltītes un visu neapēsto sasaldējiet vai vienkārši ielieciet ledusskapī.


Izvēlies romantiku, ko esi radījis pats!

Turklāt, ja ja esiet aktīvos otrās pusītes meklējumos - mēģiniet samazināt arī savus izdevumus attiecībā uz randiņiem un ballītēm. Iepazīties un satikties ar citiem cilvēkiem iespējams arī vietās, kur nav jātērē vairāki desmiti eiro kokteiļiem vai dārgām uzkodām. Kino apmeklējuma vietā izvēlieties paviesoties kādā muzejā, noklausīties bezmaksas koncertu vai arī dodieties romantiskā pastaigā ar līdzi paņemtu siltu tēju termosā un paša ceptiem kēksiņiem somā. 


Šie padomi tapuši sadarbībā ar Kimbi.lv - . Bet kāds ir Jūsu viedoklis un pieredze - vai tiešām būt attiecībās ir izdevīgāk? Un kādas veiksmīgas izmaiņas savā dzīvē Jums ir izdevies ieviest, lai palielinātu brīvos līdzekļus?


Reklāmraksti