Ziemas riepu izvēle: kā atrast piemērotākās?

Tuvojieties aukstajam laikam, autovadītāji sāk domāt par auto riepu nomaiņu uz ziemas sezonai piemērotākām. Ziemas riepas ir obligātas no 1. decembra, taču tas nenozīmē, ka to iegādi vajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi - kaut vai tādēļ, ka šajā ziņā vairāk tomēr vajadzētu vadīties pēc laika apstākļiem, nevis datuma kalendārā. 

Ziemas riepu piedāvājums ir diezgan daudzveidīgs, tādēļ aktuāls varētu būt jautājums - kā izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko risinājumu? Skaidrs ir viens - šajā gadījumā nevajadzētu paļauties uz citu cilvēku ieteikumiem - viņi, iespējams, ir atraduši savām vajadzībām piemērotākās ziemas riepas, taču tas nenozīmē, ka tās būs labas arī Jūsu gadījumā. 

Turpinājumā daži padomi, kas palīdzēs izvēlēties tieši Jūsu vajadzībām piemērotāko riepu komplektu. 

Riepu izmērs

Pirmkārt, pārliecinieties, ka zināt vajadzīgo riepu izmēru. Tas ir būtisks parametrs, ko ņemt vērā, vēloties iegādāties riepas savam spēkratam. Informāciju par riepu izmēriem atradīsiet automašīnas īpašnieka rokasgrāmatā, kā arī transportlīdzekļa sānu durvīs. 

Biežāk izmantotās ceļu virsmas 

Izvēloties riepas, izšķirošs jautājums ir arī tas, pa kāda ceļa virsmām braucat visbiežāk. Vai Jūs braucat galvenokārt pa pilsētu vai arī pa lauku ceļiem? Ja braucat bieži un daudz, ir vērts ieguldīt augstas kvalitātes riepās. 

Riepu izskats

Novērtējiet arī riepu izskatu - pēc tā daudz var pateikt par riepu veiktspēju un kvalitāti. Piemēram, lielas rievas nodrošina lielāku saķeri ar sniegu un ledu. 

Pareizie jautājumi pārdevējam 

Ja neesat drošs, kādas riepas izvēlēties, jautājiet padomu zinošam pārdevējam, kurš palīdzēs izvēlēties piemērotāko risinājumu, ņemot vērā tādus aspektus kā Jūsu braukšanas paradumi un budžets, kā arī prasības attiecībā uz riepu radžojumu, protektora tipu, trokšņu līmeni un citiem aspektiem. 

Vissezonas riepas 

Pārdošanā arī vissezonas riepas. Tās ir apzīmētas ar diviem burtiem M+S (no angļu valodas Mud + Snow - dubļi un sniegs). Latvijā ar šāda tipa riepām atļauts braukt visu cauru gadu, tādēļ tas var šķist visai pieejams un arī ekonomisks variants. Tomēr šāds risinājums noteikti nav piemērotākais vienmēr - ņemot vērā, ka riepas izstrādātas tā, lai būtu piemērotas braukšanai dažādos apstākļos, tās nepildīs savas funkcijas tik efektīvi, kā, piemēram, speciālās ziemas riepas (uzzināt vairāk)

Līdz ar to vissezonas riepas tomēr vairāk piemērotas tad, ja ar automašīnu tiek braukts reti vai tiek veikti tikai īsi pārbraucieni. Tādos gadījumos šāda tipa riepas būs veiksmīga un izdevīga izvēle. Savukārt, ja braucat regulāri un daudz, par drošību gādās īpaši ziemas sezonai piemērotas riepas. 

Vadāmība un bremzēšana 

Riepu izvēle tiešā veidā ietekmēs automašīnas vadāmību un bremzēšanas ceļu - pievērsiet uzmanību šiem aspektiem. Izsmeļošu un precīzu informāciju par šiem un citiem svarīgiem riepu parametriem atradīsiet neatkarīgo riepu testu rezultātos. 

Dažādu piedāvājumu salīdzināšana 

Ir vērts veltīt laiku vairāku piedāvājumu salīdzināšanai, aplūkojot ne tikai specializēto veikalu un riepu centru piedāvājumu, bet arī ieskatoties interneta veikalos. Piemēram, ziemas un vissezonas riepas iegādāties var šajā interneta veikalā - plašā izvēle ļaus katram auto īpašniekam atrast savām vajadzībām piemērotāko risinājumu. 

Viena ražotāja riepas 

Dažādu ražotāju riepu izmantošana nekad nav laba izvēle - tas var ietekmēt auto vadāmību un radīt virkni citu sarežģījumu. Ja vien iespējams, dodat priekšroku viena ražotāja riepu komplektam. 

Budžets

Jūsu budžets ir svarīgs aspekts riepu izvēlē. Riepas var iedalīt trīs klasēs - ekonomiskā, budžeta un Premium. Lai braukšana būtu droša, ne vienmēr jāiegādājas Premium klases riepas, tomēr šajā gadījumā taupīt arī nevajadzētu. Riepas tik lielā mērā ietekmē drošību uz ceļa, ka uz kvalitātes rēķina taupīt noteikti nevajadzētu. 

Tā vietā salīdziniet vairākus variantus un sekojiet līdzi akciju piedāvājumiem, kas augstas kvalitātes riepas ļaus iegādāties daudz izdevīgāk. 

Ziemas riepām jāatbilst Jūsu vajadzībām, to izvēli nevajadzētu balstīt uz draugu un radinieku ieteikumiem. Ņemiet vērā savus braukšanas paradumus un, ja nepieciešams, jautājiet padomu speciālistiem, kuri spēs ieteikt labākos risinājumus, lai braukšana ziemas laikā būtu droša un patīkama. 


Reklāmraksti