Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

8.Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde „Iekāp! Rīgas mākslā” Valkā

No 5.februāra līdz 5.martam Valkas Mākslas skolas izstāžu zālē aplūkojama lielākā daļa no 8.Starptautiskās bērnu un jauniešu mākslas izstādes „Iekāp! Rīgas mākslā" ekspozīcijas. Neliela daļa izstādes - mākslinieku darbu interpretācijas, izvietotas Valkas pagasta Saieta nama „Lugažu muiža" bibliotēkas telpās, Valkas poliklīnikā un Valkas Mūzikas skolā.

Izstādi organizē Rīgas Mākslas skola, sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolu, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolu. Izstādei tika iesūtīti vairāk kā 1800 darbi, konkursā piedalījās 71 Latvijas mākslas skola un 23 mākslas izglītības iestādes no ārvalstīm.

Iesūtītie darbi pārsteidza ar augsto kvalitāti un izdomu. No Valkas Mākslas skolas atzinīgi novērtēti Ingrīdas Kristiānas Būdas, Sandas Kates Stepītes, Elīnas Sarķes, Anetes Kazakas, Danielas Stošas, Elīnas Sulas, Zanes Andiņas, Lienes Ķaukules, Simonas Kalniņas un Līvas Kreiles darbi.

Izstādi „Iekāp! Rīgas mākslā" atklāja 2011.gada 27.oktobrī Rīgas Kongresu namā. Izstādes tēmai - Latvijas mākslinieku darbi pasaules bērnu un jauniešu interpretācijā, ir nozīmīgs, izzinošs raksturs. Vienuviet apkopojot vairākus Latviešu mākslas klasiķu un jauno mākslinieku darbus, iegūstam jaunu redzējumu.

Viens no kultūras un mākslas izglītības pamatakmeņiem ir mācīšanās no meistariem. Tāpēc bērnu un jauniešu interpretācijai tika piedāvāts noteikts skaits konkrētu darbu. Vērtīgākais ir viņu parādītais, ko viņi saskatīja un kā izprata mākslinieka teikto. No Latvijas mākslinieku saimes izvēlēti šādi meistari: V.Kalnroze, I.Heinrihsons, I.Avotiņa, B.Bērziņš, J.Brekte, D.Lielā, L.Endzelīna, F.Kirke, A.Kreituse, K.Padegs, J.Pauļuks, M.Polis, J.Rozentāls un citi.

Izstādi veidoja ekspozīcija, kurā tika apvienoti gan bērnu un jauniešu darbi no Latvijas un ārvalstīm, gan viņus iedvesmojošie latviešu klasiķu un mūsdienu autoru darbu reprodukcijas. Mākslas darbu tehniskās robežas netika novilktas, bet tiem tematiski vai formāli bija jāsaistās ar izvēlēto mākslinieka darbu, kā tā refleksija, analīze vai interpretācija. Šis dialogs, kas veidojās ar mākslas izteiksmes līdzekļiem, atspoguļo bērnu un jauniešu domas un jautājumus mums visiem.

Izstāde „Iekāp! Rīgas mākslā" izdevās lieliska, pateicoties mākslas skolu pedagogu darbam un atsaucībai. Tikai skolotājs var iedvesmot un radoši pilnveidot audzēkni un pamudināt viņu radīt jaunu, lielisku mākslas darbu.

Izglītība