Absolventi eksāmenos gaidīja labāku vērtējumu 1

Valsts izglītības satura centrs (VISC) 16. jūlijā izsniedza centralizēto eksāmenu sertifikātus vidējā vispārējā izglītībā. Kopumā VISC sagatavojis 34307 sertifikātus, kas tika nodoti izglītības pārvaldēm. Šā gada valsts pārbaudes darbu sesijas laikā kopumā tika izvērtēti 101419 centralizēto eksāmenu darbi vidējā vispārējā izglītībā.

Vakar un aizvakar centralizēto eksāmenu rezultātus uzzināja Smiltenes, Strenču un Valkas novadu vidusskolu absolventi. Skolēni atzīst, ka gaidīja labākus rezultātus.

Smiltenes ģimnāzijas direktore Velga Mālkane uzskata, ka vienmēr var vēlēties labākus rezultātus. "Mums ir 19 A līmeņi, ļoti daudz B un C līmeņu. Protams, ka daudzi gribēja, lai rezultāti būtu augstāki, bet faktiski tas ir viņu darba rādītājs. Skolotāji ar rezultātiem ir apmierināti, jo darbs, kas ieguldīts, ir nesis augļus," norāda V. Mālkalne.

"Iespējams, šis ir tas brīdis, kad jaunieši novērtē savu attieksmi pret ieguldīto darbu, un varbūt šobrīd viņi domā, ka vajadzēja vairāk apmeklēt konsultācijas vai stundās uzmanīgāk klausīties," pieļauj V. Mālkalne.

Valkas ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga norāda, ka pirmais iespaids par eksāmeniem ir ļoti patīkams.

"Daudzu bērnu eksāmenu rezultāti ir ļoti labi. Nevarētu teikt, ka tie pārsteidz, jo tādus gaidījām. Ir pietiekami daudz gan A, gan B līmeņu. Rezultāti priecē, taču mums vēl tie jāizanalizē sīkāk," piebilst L. Kreicberga.

Sedas vidusskolas direktors Dmitrijs Tomaševičs uzskata, ka skolēni eksāmenos uzrādījuši veiksmīgus sniegumus.

"Skolēni un skolotāji ar sasniegumu ir apmierināti. Ir A līmeņi, daudz B līmeņu, taču ir arī E līmeņa rezultāti. Salīdzinot ar pagājušo gadu, rezultāti ir labāki, un tas priecē," stāsta D. Tomaševičs.

Ar sasniegto apmierināts arī bijušais Strenču vidusskolas direktors Jānis Pētersons.

"Šogad skolu absolvēja ļoti laba klase - skolēniem eksāmenos bija gan A, gan B līmeņi. Viņi sevis izglītošanā ieguldīja daudz darba, līdz ar to arī rezultāti ir labi. Skolotāji un skolēni ar sniegumu ir apmierināti," norāda J. Pētersons.

Smiltenes Centra vidusskolas bijušo 12. klašu audzinātāja Iveta Šmulāne uzskata, ka eksāmenu iznākums varēja būt labāks, jo iegūts viens A līmeņa novērtējums. Ir arī vairāki B līmeņi.

"Absolventi ir diezgan sašutuši un, godīgi sakot, pat apšauba rezultātus. Sakarā ar skolotāju streikiem tiek apšaubīta labotāju objektivitāte. Parasti vienu darbu laboja trīs skolotāji, taču šogad tikai viens. Daži skolēni ir gatavi pat iesniegt apelācijas," informē I. Šmulāne.

Smiltenes Centra vidusskolas latviešu valodas skolotāja Valda Cirīte norāda, ka, protams, vienmēr var vēlēties, lai skolēnu rezultāti būtu labāki. Viņa piebilst, ka šogad latviešu valodas eksāmeni tika laboti tikai vienu reizi, līdz ar to, iespējams, ka tie ir subjektīvāki.

Absolvents Valdis Bērtiņš norāda: "Domāju, ka eksāmenu rezultāti būs labāki. Mācības turpināšu Jelgavā Latvijas lauksaimniecības universitātē. Tur man ar šiem līmeņiem pietiek un zinu, ka tikšu budžetā. Cerēju, ka angļu valodas eksāmenā būs labāks sasniegums, jo papildus mācībām apmeklēju arī kursus. Bet nu nekas - viss kārtībā. Visvairāk biju uztraucis par fizikas eksāmena rezultātiem, bet kopumā tie mani apmierina."

"Rezultātus vērtēju ļoti slikti, jo tiešām biju cerējusi uz labākiem panākumiem. Gaidīju arī kādu A līmeni, taču nebija. Mācības turpināšu Latvijas Universitātē, taču vēl neesmu izlēmusi, kurā fakultātē. Tagad izvērtēšu savus rezultāts un izdarīšu lēmumu," pastāsta absolvente Egita.

Komentāri 1

Ābece

Kas tur ko brīnīties, ja nav mācījušies, tad rezultātu labu nav ko gaidīt.

pirms 12 gadiem, 2009.07.20 14:47

Izglītība