Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina būt atbildīgiem par bērna drošību

Policija aicina vecākus šos svētkus svinēt kopā ar bērniem un vienmēr atcerēties, ka ikvienā dzīves situācijā Jūs pirmkārt esat atbildīgi par bērna uzvedību un Jūsu pienākums ir rūpēties par bērna drošību.

Ja Jūsu atvase vēlas svētkus svinēt kopā ar vienaudžiem, tam noteikti ir jābūt kopīgi pieņemtam lēmumam nevis bērna kaprīzei.

Lai pasargātu sevi un bērnu no nevajadzīgiem satraukumiem, kas nereti beidzas ar policijas iejaukšanos, Jums jābūt informētam, kur bērns atradīsies, cikos un kā nokļūs mājās, jāsazinās ar citu bērnu vecākiem un jānoskaidro, kas jauniešus uzraudzīs. Lai cik bieži pieminēta, arī šoreiz vietā būs frāze- Jums katrā laikā ir jāspēj atbildēt uz jautājumu- kur atrodas un ar ko nodarbojas Jūsu nepilngadīgais bērns.

Policijas darbā uzkrātā pieredze diemžēl liecina, ka pat 13-14 gadīgi pusaudži svētku svinēšanu saista ar apreibinošu dzērienu lietošanu. Tuvojoties Mācību gada sākumam, policija, ar mērķi kontrolēt, kā tiek ievērots aizliegums tirgot alkoholu un tabakas izstrādājumus nepilngadīgām personām, plāno veikt pastiprinātus reidus tirdzniecības vietās.

Savukārt visus „izpalīdzīgos" pieaugušos, kas nekautrējas apreibinošus dzērienus nopirkt un nodot jauniešiem, brīdinām, ka par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgā rīcībā tā, ka šīs vielas kļuvušas nepilngadīgajam brīvi pieejamas lietošanai, paredzēta atbildība- brīdinājums vai naudas sods līdz 100 latiem. Savukārt par nepilngadīgā novešanu līdz dzēruma stāvoklim uzliek naudas sodu no 50 līdz 250 latiem.

Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteikts- nakts laikā bērns, kas nav sasniedzis 16 gadu vecumu un atrodas sabiedriskā vietā bez vecāku, aizbildņa, audžuģimenes vai viņu pilnvarotas pilngadīgas personas uzraudzības, tiek nogādāts policijas iecirknī. Izvērtējot notikušā apstākļus, tiek lemts par atbildību un vecākiem noformēts protokols par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. (Par nakts laiku šā panta izpratnē uzskatāms laiks no pulksten 22.00 līdz 6.00, ja attiecīgā pašvaldība attiecībā uz šo laiku nav noteikusi stingrākus ierobežojumus).

Izglītība